Kasulikud nõuanded

Tapeedimaailma trendid 2020. aastal

10.03.2020

Tapeet võib katta suurima osa meie tubadest, mistõttu on disain väga oluline. Sellest oleneb palju milline meie tuba lõppkokkuvõttes välja näeb - kas avaram, kitsam, segasem või puhtam. Seetõttu on oluline hoida silm peal ka trendidel, mis aitavad Sul leida just enda maitsele ja oma kodu vajadustele vastava tapeedi, mis muudab mistahes ruumi täiuslikuks. Järgnevalt toomegi välja 2020. aasta tapeedimaailma trendid.

Valge või heledatooniline tapeet

Valge või heledavärviline pastelne toon muudab ruumi koheselt avaramaks. See on hea viis, kuidas näiteks muuta muidu väike tuba visuaalselt tunduvalt suuremaks. Lisaks aitab see värv sisustamisele rohkem kaasa kui Sa arvata oskad. Nimelt sobib valge värv paljude teiste värvidega, mistõttu saad kirevamate värvidega mängida sisustuselementide puhul - vastasel juhul kirev tapeet ja kirev sisustus võib tekitada toast segase mulje. Lisaks sobib hele tapeet igasse ruumi - elutuppa, magamistuppa, kööki ja muudesse tubadesse.

Fototapeet

Fototapeetidel on üldjuhul kujutatud realistlikku loodust, linnade panoraame, merd, metsamaastikke, suurehitisi ja palju muud. See tapeet sobib ideaalselt tuppa, kus on ühe seina ääres palju vaba ruumi. Nimelt ei tasu kindlasti kõike 4 seina fototapeediga üle katta, vaid pigem eelistada ühte. Need tapeedid sobivad eelkõige magamistuppa, lastetuppa või elutuppa. Eriti populaarsed ongi nad just lastetubades - lapse lemmik multikategelane suures pildis on kindlasti midagi, mis teda rõõmsaks teeb. 

3D fototapeet

Kõige vingemad tapeedid on need, mis sarnanevad vägagi reaalsusega. Üldiselt on selleks erinevad kujundid, mis panevad Sind hetkeks kahtlema, kas tegu on reaalselt tapeediga. Sellised tapeedid sobivad hästi ruumi, mis on sisustatud minimalistlikult, vastasel juhul võib tuba tunduda jällegi segane. Näiteks sobivad 3D fototapeedid hästi magamistuppa või elutuppa.

Vedeltapeet

Vedeltapeedi puhul on tegu loodusliku siseviimitlusmaterjaliga, mis sobib ideaalselt kuivade seinte jaoks. Tegu on puuvilla baasil valmistatud tapeediga, mis jääb seinale pehme ning struktuurne, mistõttu ei ole seal kasutatud ka toksilisi ained ning puudub lõhn. Eriti hea on selle tapeedi puhul selle soojusisolatsioon ehk talvel on see soojendava ja suvel jahutava efektiga. Seda on võimalik ka väga kergelt eemaldada - pihusta tapeedile 15cm raadiuses vett, oota ca 20 minutit ning eemalda kate.

Mustriga tapeet

Mustriga tapeedid on alati läbi aegade olnud hea lahendus. Kui soovid kõik toa seinad katta mustriga tapeediga, tasuks teha seda taas heledates värvides või minimalistlikuma mustriga. Tumedad toonid ning sageli esinev ja väga väljapaistev muster tekitab taas toas kitsama ja segasema mulje. Seda tasub kasutada siis, kui sisustatud on võimalikult minimalistlikult ning sisustuselemente on vähe. Samas on jällegi hea mõte kasutada mustriga tapeeti just dominantsemal seinal, jättes teised seinad ühe tooniliseks.

Lastetoa tapeet

Sageli jäetakse tähelepanu pöörama lastetoa tapeedile, kuid tegelikkuses on väga hea mõte investeerida ka sinna. Nii tunneb ka laps ise, et talle meeldib oma toas rohkem aega veeta. Tapeedi valimisel peaksid lähtuma ka laste eelistustest - kui laps on juba piisavalt vana ja otsustusvõimeline, oleks hea idee anda lapsele otsustada, millist tapeeti ta soovib. Üldiselt armastavad lapsed tapeete, mille peal on tema lemmikud multikategelased või asjad, mis talle meeldivad. Seetõttu võivadki poisid pigem eelistada autodega tapeeti ning tüdrukud pigem armsate loomadega. 

Pestav tapeet

Pestavaks tapeediks võib üldiselt nimetada vinüültapeeti ehk tapeeti, mis on valmistatud plastikust. Seetõttu on seda kerge lapiga hooldada. Selle miinuseks on aga see, et oma materjali poolest ei sobi see magamistubadesse, kööki ega elutuppa ning eelkõige kasutatakse esikutes ja trepikodade koridorides. Nimelt tapeedi pealispind, mis on valmistatud polüvinüülkloriidist (PVC), ei hinga ja seetõttu võib see halvasti ventileeritud tubades hakata eraldama õhku mürgiseid ühendeid. Pesta saab ka fliistapeeti, kuid see võib olla mõnevõrra keerulisem.

Fliistapeet

Fliistapeet on pabertapeedist edasi arendatud tapeet, mille koostisesse kuulub tselluloos ning paljud teised sünteetilised ja naturaalsed kiud. Materjal on hingav, vastupidav ja mingil määral pestav. Nimelt kuna tegu on paberilaadse materjaliga, siis ei sobi see just kõige paremini märgpesuks. Fliistapeedi paigaldamisel tuleb tähelepanu pöörata sellele, et liim kuivab sellel materjalil üsnagi kiiresti, mistõttu tuleb kiiresti tegutseda, muidu tuleb liim taas peale kanda. Õnneks on tapeedi eemaldamine kerge ning tuleb lihtsalt osadena seina küljest ära.

Kui oled parasjagu uuendamas on kodu välimust, siis kindlasti esimesi elemente, millele tähelepanu pöörad, on tapeet. Pidades meeles eelnevalt välja toodud trende ja nippe, on juba õigesti valitud stiilne alus Sinu kodu ruumidele olemas.

Kuidas hindate seda postitust?