Kasulikud nõuanded

Kodumasinad, mida ei tohiks osta kasutatuna

1/5
04.11.2019

Kui kodumasin katki läheb ja seda enam parandada ei anna, tuleb soetada uus. Rikkiminek võib aga tulla sedavõrd ootamatult, et ei ole võimalik katkist asja uuega asendada.

Mida siis teha? Osta vajaminev asi järelmaksuga või vaadata ringi kasutatud asjade turul ning hankida ese sealt?

Kiusatus teisel ringil oleva kodumasina ostmiseks võib tekkida ka siis, kui parasjagu ühegi tehnikavidina otsingul ei olegi. Kuskilt jääb silma-kõrva ahvatlev müügipakkumine, mis lubab eriti vinget vähekastutatud masinat peaaegu poolmuidu ning ostetud see saabki.

Pruugitud asjade taaskasutus on keskkonnale mõeldes kindlasti tänuväärne tegevus. Järelturult saabki teinekord tõelisi pärle mõistliku hinnaga. Kuid kodumasinate soetamine kasutatuna ei ole mõistlik ega ohutu tegevus päris iga asja puhul.

Tolmuimeja

Varem kasutuses olnud tolmuimeja puhul ei tea kunagi, kas sellega on vaipu puhastatatud paar korda või rohkem. 

Filter ja masina sisemus võib silma järgi olla puhas, aga sinna on salvestunud silmale nähtamatud tolmuosakesed, mida päris uues masinas kindlasti ei ole.

Akuga tolmuimeja, mis on olnud kasutuses, on otse tehasest tulnud tootega kindlasti kehvemas seisus.

Intiimse otstarbega masinad

Pardel, epilaator, juuksesirgendaja-, lõikur- ja koolutaja, termomeeter, elektriline hambahari ja rinnapump, jalavann, maniküüri ja pediküüri vahendid, inhalaator, näohooldus- ja massaaživahendid ehk kõik, mis puutub vastu ihu, ei sobi teisel ringil müümiseks ja veel vähem ostmiseks.

On ebahügieeniline ja isegi ohtlik tarvitada vahendeid, millega keegi teine on töödelnud oma juukseid, küüsi, hambaid või nahka.

Õhupuhastid

Õhupuhastiga on nagu tolmuimejaga: me ei näe selle sisse ja väliselt puhtusest särav pind ei reeda seda, mis õhupuhasti sees toimub.

Kui õhupuhasti teeb oma tööd hästi - imedes pliidi kohalt tõusvad aurud ja rasvapritsmed endasse - siis on selge, et osa sellest ladestub aja jooksul puhastisse.

Sestap on mõistlikum õhupuhasti osta uuena.

Elektrilised küttekehad

Radiaatorite, puhurite, konvektorite ja kiirgurite kasutamisel tuleb olla 100 protsenti kindel nende ohutuses.

Kauplusest seadme uuena ostes annab müüja kaasa garantii, pruugitud tehnikal seda ei ole ja kellegi suusõnaline lubadus, et tegemist on korraliku ja ohutu esemega, ei maksa tegelikult midagi.

Arvutid

Ostes pruugitud sülearvuti võib juhtuda, et saate kaasa terve hulga viiruseid, mis halvavad tehnikaseadme töö ja muudavad selle kasutamiskõlbmatuks. Ka aku ei tarvitse kuigi hästi vastu pidada.

Arvutit ja telefoni ei tasu üldse järelturult hankida. Oht kaubas pettuda on kõrge.

Nutiseadmeid on üks neid tootegruppe, kus uuendused ei toimu aastate ega kuudega, vaid suisa päevadega. Teisel ringil arvuti ei ole nagu kasutatud pesumasin, see on pigem nagu kasutatud auto, mis on juba ostuhetkel ajast maha jäänud.

Köögitehnika, kust toit käib läbi

Blenderid, hakklihamasinad, mahlapressid, fritüürid, aurutid ja muud tehnilised abimehed, kust toiduaineid käivad läbi, on parem soetada uuena. 

Küsimus ei ole selles, et kasutatud masin ei võiks oma tööd korralikult teha - loomulikult võib - oht peitub pigem seadme hooldamises. Kas ese on korralikult pärast iga kasutuskorda puhastatud ja hooldatud, ei saa kindel olla. 

Kui hakklihamasina eelmine omanik ei puhastanud seda nõuetele vastavalt, kas tahaksite siis sellest liha läbi ajada?

Lastega seotud kodumasinad

Lastega, eriti just väikelastega seotud kodumasinate puhul on töökindlus A ja O. Ei tahaks ju, et lapse ärkamisest märku andev beebimonitor ootamatult üles ütleks? Või lutipudeli sterilisaator ei teeks oma tööd korralikult?

Beebikaamera, juhtmevaba lapsehoidja, öölamp, digimonitor, elektriline lutipudeli soojendaja ja digitaalne termomeeter ehk kõik, mis vahetult titaga või temaga seotud tarvikutega kokku puutub peaks olema ostetud uuena.

Klientidele meeldib see postitus

1/5
2 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?