Kasulikud nõuanded

Vead, mida nõudepesumasina kasutamisel tehakse

naine võtab nõudepesumasinast nõusid
5/5
20.12.2019

Ajad, mil luust ja lihast “nõudepesumasina” nimeks oli enamasti Maimu, Mari, Signe või mõnel harval juhul ka Jaan või Jüri, on jäänud aastate taha.

Täna on nõudepesumasin ka päriselt masin, mis nõude pesemise raske töö pererahva eest ära teeb ja seda üldjuhul oluliselt paremini, kui inimene seda teha suudaks või oskaks. Hoolimata sellest, et nõudepesumasin on pea igas kodus, esineb vigu, mida selle kasutamiel ikka ja jälle tehakse.  

Nõude eelpesemine

Nõude eelpesu või loputamine enne nende masinasse suskamist on absoluutselt asjatu vaev. See raiskab üksnes vett ja elektrit. Mõneti üllatav, aga nõudepesumasin teeb isegi paremat tööd kui nõudel, mis masinasse jõuavad, on peal toidujääke. 

Loomulikult tuleb söögiriistadelt suuremad toidujäägid ikka eemaldada, näiteks kalaluud ja kondid tasub taldrikult prügikonteinerisse pühkida, aga põhjalikku loputamist nõud ei vaja. 

Pihustite blokeerimine

Üks peamisi reegleid nõude masinasse asetamisel on jälgida, kus asuvad masina sissepritsepihustid. Ärge asetage taldrikuid, vaagnaid, panne ega muid suuremaid nõusid või tarvikuid vahetult pihustite ette, sest siis ei jõua piisavas koguses vett teiste nõudeni ja masin ei pese neid puhtaks. Vajadusel peske ainult paar suuremat eset korraga ja ülejäänud väiksemad nõud ja tarvikud omaette laadungis. 

Ületäitmine

Kuigi tundub ökonoomne viis viimast taldrikut, tassi või kaussi tuubil täis masinasse mingit moodi ära mahutada, siis parem on seda mitte teha. Liigselt täis laotud masinas ei jõua pesuvesi iga eseme pinnani ja tulemuseks on ebaühtlaselt ja halvasti pestud nõud. Palju mõistlikum on pesta paar masinast välja jäänud eset käsitsi kraani all või jätta need järgmisele masinatäiele “seemneks”. 

Masina hoole ja tähelepanuta jätmine

Elementaarne on oma hea abilise eest regulaarselt hoolt kanda, sest ainult nii kestab kodumasin kauem ja tema töö tulemused on püsivalt head. 

Sõltuvalt nõudepesumasina kasutamise intensiivsusest tasub kord kuu või paari jooksul vaadata üle ja puhastada nõudepesumasina filter. Võtke lihtsalt filter välja ja pange see mõneks minutiks nõudepesuvahendi ja vee lahusesse likku. Seejärel hõõruge filter õrnalt nõudepesuharja või vana hambaharjaga üle. 

Et eemaldada lõplikult igasugused mustuse ja rasva jäägid, loputage filter voolava vee all läbi. Seejärel võiks üle vaadata pihustite düüsid ja vajadusel ka need ära puhastada. Kui jätate nõudepesumasina filtri puhastamata, märkate ühel hetkel masinat tühjendades, et “puhtad nõud“ polegi enam nii puhtad.

Ühe ja sama programmi kasutamine kõikide nõude puhul

Nõudepesu programmid pole masina juhtpaneelil ainult ilu pärast. 

Kui pesete jõuluprae valmistamisel kasutatud ahjuvormi, siis on üsnagi ilmne, et ahjuvorm vajab korralikuks pesuks palju intensiivsemat ja jõulisemat lähenemist, kui taldrikud, millelt see hõrgutis kõhtu jõudis. 

Valige tugevamate plekkide ja kõrbenud toidujääkidega nõude pesemiseks kõrgema temperatuuriga programmid, mis annavad oluliselt parema tulemuse. Teisalt pole mõtet väga kõrge temperatuuri ja veekuluga programmi kasutada nende nõude küürimiseks, millelt serveeriti pelgalt võileibu. See on asjatu elektri- ja veekulu. 

Tutvuge oma partneriga

Nii nagu tavaelus tuleb oma partneri mõistmiseks teist võimalikult hästi tundma õppida, nõnda on ka oma köögiabiliste hingeelu tundmine tegur, mis tagab pererahva ja kodutehnika pikaajalise ning viljaka koostöö. 

Kui inimestega ei käi kahjuks kaasas manuaali, millega enne tegutsemist tutvuda, siis nõudepesumasinal on tehase poolt kaasa pandud põhjalik kasutusjuhend. See väike, aga põhjalik buklett aitab nõudepesumasinast välja võtta parimad tulemused ja hoiduda vigadest, mida inimesed ainult omaenese tarkust usaldades tegema kipuvad.

Electrolux EES48200L hind ja info | Electrolux EES48200L | kaup24.ee UUDISTOODE
€ 40600 18t 30min.
Lisa korvi
UUDISTOODE
Bosch SPV2IKX10E hind ja info | Bosch SPV2IKX10E | kaup24.ee
€ 33100 4/5 18t 27min.
Lisa korvi
Nõudepesumasin Candy mini hind ja info | Nõudepesumasin Candy mini | kaup24.ee HEA HIND
€ 24900 18t 27min.
Lisa korvi
HEA HIND
Whirlpool WSFO3O23PFWP hind ja info | Whirlpool WSFO3O23PFWP | kaup24.ee
€ 32600 18t 27min.
Lisa korvi
Electrolux EES27100L hind ja info | Electrolux EES27100L | kaup24.ee
€ 28700 18t 27min.
Lisa korvi
Candy CDPN 2D360PW hind ja info | Candy CDPN 2D360PW | kaup24.ee
€ 29200 18t 27min.
Lisa korvi
Nõudepesumasin Bosch SMV25AX00E hind ja info | Nõudepesumasin Bosch SMV25AX00E | kaup24.ee HEA HIND
€ 37900 18t 27min.
Lisa korvi
HEA HIND
Näita rohkem

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?