Kasulikud nõuanded

Kuidas valida video- ja helitehnikat koju?

25.09.2018

Kas oled kinofänn või armastad lihtsalt muusikat? Kas oled otsustanud, et Sinu kodus on midagi puudu? Võimalik, et ideaalsest kodust jääb puudu vaid kvaliteetne video- või audiotehnika? Hästi- saad selle osta kaup24.ee e-poest. Pead vaid otsustama, mida täpsemalt vajad- kodukino süsteemi, kõlareid, raadiot, videomängijat, autoraadiot, kaasaskantavat kõlarit, muusikapleierit, vinüülplaadimängijat ning võib olla soovid hoopis ise muusikat luua ja vajad mõnda muusikariista? See tundub mõnevõrra pöörane ja keeruline, eks? Noh, kaup24.ee eksperdid tulevad appi koju video- ja heliseadmeid valima.

Kodukinosüsteemid

Kodukinosüsteemid on muidugi mõeldud kino ja mängude jaoks. Jah, neid võib kasutada ka muusika mängimiseks, kuid seejuures tuleb pöörata rohkem tähelepanu madalale sagedusele ja muudele teguritele, et esitada võimalikult realistlike heliefekte ning täpseid helisid. Kodukinosüsteemid võivad olla üsna kallid, seega soovitame neid osta ainult tõelistele kinosõpradele.

Kõlarid ja heliribad

Kui otsid soodsamaid heliseadmeid, mida saaks kasutada nii muusika kui filmide jaoks, saad valida standardse kõlari või heliriba süsteemi. Tõsi, need ei paku nii hämmastavat kogemust filmivaatamisel ega suuda tavaliselt mängida mitmemõõtmelisi helisid, kuid sellised heliseadmed maksavad vähem, on lihtsamad ega nõua palju juhtmeid ning pakuvad rohkem universaalsust.  

Raadiod ja äratuskellad

Raadiod ja äratuskellad on vajalikud, kui Sulle meeldib kuulata muusikat ja erinevaid raadiojaamasid või Sa lihtsalt ei usalda oma nutielefoni äratuskella- telefonil võib ju aku tühjaks saada, see võib end välja lülitada ja alarm mitte üldse töötada. Kuid spetsiaalne äratuskell töötab kõikjal ja alati! Nende seadmete valimisel ei ole erireegleid- pead põhimõtteliselt valima välimuse, sageduse ulatuse ja toite tüübi järgi.

Videomängijad

Kui otsid soodsa hinnaga seadet, mis suudaks esitada teatud tüüpi kettale või USB-mäluseadmele salvestatud teavet, soovitame osta videomängija. Seade tuleks valida selle toetatava resolutsiooni ja vormingute põhjal.

Magnetoolad

Kellel võiks veel magnetoolat vaja minna? Kui vajad transporditavat audio süsteemi, mis toetaks USB-mälupulka, plaate, raadiot ja teisi võimalikke heliallikaid, võib magnetoola olla hea valik- mõned neist töötavad isegi akuga, mistõttu võib see olla täiesti sõltumatu asukohast ja vooluallikast. Pakume magnetoolasid tulenevalt nende suurusest ja toetatud heliallikatest.

Kaasaskantavad kõlarid, helijaamad ja kõrvaklapid

Rääkides kaasaskantavatest helisüsteemidest, on turul saadaval kaasaskantavad kõlarid. Nende suurused ja hinnad on väga erinevad, seega ei ole valimiseks ühtegi kindlat "retsepti". Mõtle oma vajadustele, eelarvele ja loe internetist teiste kasutajate tagasisidet huvipakkuvate toodete kohta. Kui saad, kuluta natukene rohkem raha- kvaliteetne heli on seda väärt. Pea meeles, et oluline on mitte ainult kõlarite või kõrvaklapipide kvaliteet, vaid ka muusikafailide allika kvaliteet- head kõrvaklapid või kõlarid ei ole midagi väärt, kui puudub kõrge kvaliteediga muusikaallikas.  

Muusikakeskused

Muusikakeskused on sarnased kodukino süsteemidele, ainult et muusikakeskused on pühendatud... muusikale. Need on tasakaalukamad, neil ei ole sama 3D-heliefekti, mistõttu need sobivad erineva muusika mängimiseks. Valimisel kehtivad samad reeglid, mis tavaliste kaasaskantavate kõlarite või kõrvaklappide puhul. Kvaliteetse muusikakeskuse, võimendi või spetsiaalse muusikamängija saad tellida internetist.  

Vinüülplaadimängijad ja grammofonid

Kui olete tõeline melomaan, vajad oma koju kõrgekvaliteedilist vinüülplaadimängijat või grammofoni. Need on justkui muusikalised sümbolid. Lisaks, nagu me juba mainisime, ei ole heliallikas vähem tähtis kui heli esitamise seade ise. Nagu tead, on ainult vinüülplaadimängijad ja grammofonid võimelised taastama ideaalselt sooja ja loomulikku heli! Ostes tuleb arvestada seadme alust, plaati ja selle pöörlemiskiirust, heli pikkust ja kuju. Need on äärmiselt keerukad seadmed, seega võib valik olla üsna raske.

Muusikariistad ja aksessuaarid

Kui Sulle meeldib muusika nii palju, et oled otsustanud seda ise luua, soovitame tutvuda Kaup24 e-poe muusikariistade ja nende aksessuaaridega. Kõigepealt peaksid sobiva instrumendi välja valima- akustiline või elektrooniline. Seejärel peaksid valima täpse instrumendi tüübi. Kui oled algaja, soovitame osta soodsamad vahendid, et oma uut hobi proovida. Ära unusta, et muusikariistad ja nende lisavarustus võivad maksta palju, seega ei tasu koheselt suurt summat investeerida.

Video- ja heliseadmed võivad maksta palju

Milline võib olla video- ja helitehnika maksumus? Tõesti suur. Aga kui armastad filme, Sul on suur pere ja võid endale lubada kulutamist video-ja heliseadmete peale, on see suurepärane investeering. Lisaks kestavad sellised seadmed tavaliselt väga pikka aega, nii et investeerides saad neid pikka aega nautida. Kui soovid osta video- ja heliseadmeid soodsamalt, võid seda teha Kaup24 e-poes, kuna siit leiad pidevalt toimuvad kampaaniad, allahindlused ja spetsiaalsed sooduskoodid.

Kuidas hindate seda postitust?