Kasulikud nõuanded

Kuidas valida madratsit?

5/5
31.07.2017

Kvaliteetne uni on äärmiselt oluline, sest sellest oleneb suuresti ka järgmise päeva produktiivsus ja aktiivsus. Siinkohal on mitmeid faktoreid, millele tähelepanu pöörata: Teie tuju, emotsioonid, toa temperatuur, päevane aktiivsus jne. Selleks, et uneprobleeme vältida, tuleks endale kindlasti soetada kvaliteetne madrats. Kaup24 eksperdid soovitavad, kuidas üks korralik madrats endale valida. 

Millal madratsit vahetada?

Kui tunnete alaseljas valu ning see kaob üles tõustes 30 minutiga (või isegi kiiremini), siis tuleks kindlasti mõelda madratsi vahetamise peale. Ideaalsel madratsil magades ei tunne Te mingit survet ning lamaksite justkui pehmel pilvel. Samuti tuleks madratsi vahetuse peale mõelda juhul, kui märkate madratsil ebatasasusi, see pole enam elastne ning on oma kuju kaotanud. Eelpool nimetatud põhjuste ilmnemisel tasub Teil kindlasti uue madratsi valimine käsile võtta.

Kõige populaarsemad madratsitüübid

Igal madratsitüübil on omad kindlad omadused, mille järgi saate hinnata ja otsustada, milline madrats just Teile kõige paremini sobib. Järgnevalt toome Teieni kõige populaarsemate madratsite kirjeldused:

 • Bonnel vedrumadrats on madratsitootjate seas levinuim tehnoloogia. Sõltuvalt vajadustest saate valida erineva suuruse ja arvuga vedrusid, samuti on Teil võimalik valida endale sobivaim kõvadus või pehmus. Näiteks, kui olete ülekaaluline või kannatate seljavalude käes, on soovitatav jäigem madrats. Bonneli vedrumadratsid on äärmiselt populaarsed, kuna need on mõistliku hinnaga, kuid tuleb arvestada, et vedrumadratsite eluiga on lühem.

 • Taskuvedrudega madrats – seda tüüpi madratsi eeliseks on asjaolu, et temperatuur on reguleeritud ja õhk ringleb magamise ajal, nii et suvisel ajal ei ole sellel palav ja talvel külm magada.
 • Viskoelastne madrats – on valmistatud mitmest erineva tihedusega vahtkihist, mis reageerivad kehakaalule ja temperatuurile ning seetõttu kohanduvad just Teie kehaga ning kindlustavad Teile mõnusa ja kvaliteetse une. Seda tüüpi madratsid sobivad ideaalselt neile, kes otsivad mugavat magamisasendit või magavad koos kindla partneriga. Seda tüüpi madratsil ei ole tunda liikumist, mistõttu ei ärka kõrval magav inimene kaaslase liigutuste peale üles. Antud tüüpi madratsi kasutamisel peaksite hoolitsema selle eest, et magamistoas oleks temperatuur pisut madalam, vastasel juhul võib sellel madratsil magamine olla liiga palav.

 • Vahtpolüuretaan-madrats – populaarsed oma kerguse ja lihtsa kasutamise tõttu, neil on suurepärane liikumise neelamine ja need on ka hea hinnaga. Kuna seda materjali on lihtne vormida, sobib see ideaalselt ka mittestandardsetes mõõdus voodite jaoks. Seda tüüpi madratsid on vastupidavad ja hingavad, mistõttu võite neid turvaliselt kasutada.

 • Muud tüüpi madratsid – on ka teist tüüpi madratseid ning kuna tehnoloogia areneb iga päev, siis töötatakse välja ka innovaatilisi ja ja keeruka ülesehitusega tooteid. Siiski on enne ostu soovitatav kaaluda, kuidas mõjuvad need Teie kehale, unekvaliteedile ja tervisele.

Madratsi kõvadus on väga oluline ja individuaalne aspekt

Paljud inimesed ei pööra vajalikku tähelepanu madratsi kõvadusele. Siiski on see üks olulisemaid aspekte. Madratsi jäikus tuleks valida võttes arvesse oma tavalist magamisasendit. Kui magate harilikult küljel, siis soovitame Teile pehmet kuni keskmise jäikusega toodet. Kui magate seljal – valige keskmine kõvadus ja neile, kes magavad kõhuli, soovitame keskmiselt jäika madratsit. Lisaks oleneb madratsi jäikus ka magaja kehakaalust. Mida rohkem kaalute, seda tugevama jäikusega madrats tuleks endale valida.

Madratsid klassifitseeritakse nende jäikuse järgi järgmistesse kategooriatesse:

 •     H2 – mõõduka jäikusega, kuni 80 kg kaaluvale inimesele, kaalu jälgivatele inimestele;
 •     H3 – jäigem madrats, üle 80 kg kaaluvatele inimestele;
 •     H4 – tugeva jäikusega, üle 100 kg kaaluvatele inimestele;
 •     H5 – väga tugeva jäikusega, üle 120 kg kaaluvatele inimestele.

Madratsit valides tuleb arvestada ka oma pikkusega. Mida lühem inimene, seda tugevama jäikusega madrats tuleks endale valida ja vastupidi. Samas tuleks enne madratsi ostu konsulteerida konkreetse tootjaga, et välja selgitada enda jaoks sobivaim mudel.

Kui magad koos kaaslasega ja teie magamisharjumused ei kattu, siis tasuks kaaluda osta kaks erinevat madratsit ja kombineerida need üheks suureks või valida alternatiiv, mis sobiks mõlema vajadustega.

Sobiv madratsi suurus

Madratsi suurust on lihtne valida, peaksite teadma vaid oma voodi mõõtmeid ja orienteeruma vastavalt sellele, mis on konkreetselt Teie voodile parim. Vastasel juhul soovitame valida madratsi, mis on teie pikkusest vähemalt 20 sentimeetrit pikem. Madratsi laius oleneb sellest, kas magate üksi või kahekesi, voodi laiusest ja Teie individuaalsetest vajadustest. Kindlasti tuleb arvesse võtta ka madratsi kõrgust, tavaliselt sobib kõrguseks 17–18 cm, kuid kui inimene on kogukam, on soovitatav valida 20–22 cm paksusega madrats. Pidage meeles, et mida suurem on magaja kaal, seda kõrgem peaks madrats olema.

Millest oleneb madratsi hind

Madratsi hind sõltub selle koostisest, voodri materjalist, mõõtmetest ja teistest omadustest. Soovitame Teil endale sobilik madrats valida Kaup24.ee-st, kus on pidevalt soodustusi ja eripakkumisi. Sel moel ei säästa Te vaid raha, vaid ka oma väärtuslikku aega. Teil on võimalik valida endale mugav tarne- ja makseviis ning nautida õige pea oma uut madratsit. 

Meelespea kõikidele madratsi ostjatele:

 1. Madratsit valides tuleb lähtuda oma kehakaalust ja pikkusest. Madrats võiks olla 20 cm pikem kui Te ise ja madratsi jäikusel tuleks arvesse võtta oma kehakaalu. Selle järgi on madratsid jagatud spetsiaalsetesse kategooriatesse:
 •     H2 – keskmise jäikusega, kuni 80 kg kaaluvale või kaalu jälgivale inimesele;
 •     H3 – jäigem madrats, üle 80 kg kaaluvale inimesele;
 •     H4 – jäik madrats üle 100 kg kaaluvale inimesele;
 •     H5 – väga jäik madrats inimestele, kes kaaluvad üle 120 kg.
 1. Võimalik on endale valida vedrumadrats, taskuvedrudega madrats, viskoelastne või vahtpolüuretaanist madrats. Oluline on, et madrats vastaks Teie ootustele ja vajadustele. Kui Teil on tervisehädasid, siis tuleks endale valida erinevate jäikustsoonidega madrats.
 2. Kui Teil ja Teie voodikaaslasel on erinevad magamisharjumused, siis on võimalik sobitada ühte voodisse kaks erinevate omadustega madratsit.
 3. Madratsi kõrgus võib olla 17-18 cm, kuid tuleb arvesse võtta, et mida raskem on inimene, seda kõrgem peaks madrats olema.
 4. Madratsi hind sõltub selle koostisest, katte materjalist, mõõtmetest ja omadustest.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
7 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad