christmas

Madratsid

(976)

Ergonoomiline ja keha toetav madrats toob kosutava une. Hea madrats aitab inimesel end hästi välja puhata - kui füüsis on puhanud, taastub väsimusest ja pingetest ka vaim. Kahjuks ei ole olemas ühte universaalset madratsit, mis kõigile ühtviisi hästi sobiks – kehatüübid ja magamisasendid on ju nii erinevad, mistõttu lähtu madratsi valimisel enda vajadustest ja soovidest. Selleks leiad valikust nii vedrumadratsid, vahtmadratsid, terviseprobleemide korral ortopeedilisi madratseid, keskkonnasõbralikest materjalidest madratseid allergikutele ja palju muudki. Et sul oleks hõlpsam meie kaubavalikus orienteeruda, kasuta lehekülje vasakul servas asuvat lisavalikute menüüd ja otsi endale parim madrats tüübi ja mõõtude järgi.

Toodete kuvamine

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Madratsid

Kui uni on olnud piisav ja täisväärtuslik, ärkame puhanu ja rõõmsana. Kehval asemel ei ole see paraku võimalik – ole sa nii rampväsinud kui tahes. Pikemas perspektiivis hakkab ebamugaval ja sobimatul pehmendusel magamine meie tervisele. Seega kui voodiraamil on pigem esteetiline väärtus, siis madratsil selle sees on kanda palju kaalukam roll - madrats mõjutab vahetult meie une kvaliteeti ja seeläbi ka üleüldist enesetunnet.

Kvaliteetne ja hea madrats kestab aastaid. See on pikaajaline investeering, mis nõuab läbimõtlemist. Kaalul on ju sinu tervis ja heaolu. Parim madrats on selline, millel ärgates ei vaeva sind seljavalud ja küljealune temperatuur on tänu hingavatele materjalidele täpselt paras. Tõsisemate vaevuste, näiteks neuroloogiliste või ortopeediliste terviseprobleemide korral on palju abi ortopeedilisest madratsist, mis aitab lamavast asendist tekkivat valu ja ebamugavustunnet leevendada.

Magamisasendi- ja harjumusega arvestamine on madratsi valimisel äärmiselt oluline: kõhuli ja selili puhates sobib pigem jäigem madrats, küljel magades on paremaks lahenduseks tavaline või pehmem madrats. Nii vajuvad puusad ja õlad mõnusalt asemesse ja selgroog on toetatud.

Kõige levinumad on vedrumadratsid ja hübriidmadratsid, mis koosnevad mitmest erinevatest materjalidest, näiteks vedrumadratsist koos kookossisuga. Vedrumadratsite puhul tasub eelistada pocket-tüüpi vedrustusega madratseid. Kookos- aga ka näiteks lateksmadratsid toetavad hästi selga, juhivad niiskust ja tagavad ühtlase temperatuuri.  Viskoelastsest vahtmaterjalist ehk memory foam madratsid pakuvad pehmemat, suisa pilvedes magamise kogemust.

Kirjeldatud kõrgtehnoloogilisest materjalist tooteid valides tasub eelistada tuntud tootjaid. Näiteks Dormeo madratsid on alati kindla peale minek. Hea une toojaks peetakse ka Sleepwell madratseid, mis on valmistatud keskkonnasõbralikust materjalist ja sobivad seega hästi allergikutele. Nende kaubamärkide puhul ei tule kunagi pettuda - tegemist on kvaliteetsete madratsitega.

Kui rahakott suurt väljaminekut ei võimalda, siis tasub jälgida kampaaniaid ja lõpumüüke, sest neilt saab ka tunnustatud tootjate madratseid soodushinnaga. Kui aga vajad soodsat madratsit nüüd ja kohe, võib julgelt võtta poroloonmadratsi. Tänapäeval on nende kvaliteet juba niivõrd heal tasemel, et see vastab ka nõudlikuma unimütsi ootustele.

Millised madratsid on kõige populaarsemad aastal 2020?

Kõige kõrgemalt hinnatud madratsid