Kasulikud nõuanded

Kuidas valida juhtmevaba kõlarit?

5/5
09.05.2018

NFC on termin "Near Field Communication". NFC on mobiiltelefonides kasutatav tehnoloogia. See on standard raadioside, lühi- ja kaugsagedusega sidepidamiseks. NFC võimaldab andmeedastust maksimaalselt kuni 20 cm vahemaaga. NFC on kontaktivaba lahendus ja selle tehnoloogiaga saad näiteks nutitelefoni abil oma ostu eest maksta.

Kui soovid nautida heli mitte ainult läbi kõrvaklappide, siis ei ole vaja alati oma mobiiltelefoni või MP3 mängija sisu arvuti kõvakettale või CD abil kaasa kanda. Lihtsalt investeeri kaasaskantavatesse kõlaritesse. Väikese suuruse tõttu saab neid mobiilseadmega porteerida. Lisaks on paljudel neist sisseehitatud patareid, mis võimaldavad muusikat kuulata piknikul, järvel või jalgrattasõidu ajal.

Enamik mobiilseadmetest on juhtmeta kõlarid või niinimetatud dokkimisjaamad, mis on kohandatud konkreetsetele nutitelefonide/tahvelarvutite mudelitele või konkreetsetele ühilduvatele operatsioonisüsteemidele. Kuigi see loob mõningaid piiranguid, võimaldab see tootjatel luua seadmeid, mis mitte ainult ei võimalda telefonilt heliväljavõtteid, vaid ka muid kasulikke funktsioone.

Millele tasub valimisel tähelepanu pöörata?

Suhtlusmeetod

Kaasaskantavad kõlarid kasutavad üha enam traadita tehnoloogiaid. Tootjad pakuvad järgmisi lahendusi:

 • Bluetooth on kõige populaarsem traadita ühendus, mis piirab kaablite arvu, kuid on väga mitmekülgne ja võimaldab telefoni kasutada siis, kui muusika on sisse lülitatud.
 • Wi-Fi – populaarsuselt teine traadita side pärast Bluetoothi.
 • AirPlay - Apple'i seadmete omanike traadita ühendus.

Bassikõlar

Kompaktsete mõõtmete ja liikuvuse tõttu on seadmetel tavaliselt kaks standardkõlarit. Siiski on olemas seadmeid, millel on lisaks olemas väike subwoofer. Kui soovid kuulata mitte ainult heli, vaid ka õiget bassi, oled ilmselt huvitatud subwooferiga komplektidest.

Valjuhääldi võimsus

Kaasaskantavad kõlarid on väikesed ja nende võimsus on piiratud. Enamik neist ei ületa 10-20 W, kuid on ka võimsamaid seadmeid. Tavaliselt mida kõrgem on võim, seda valjemini saad muusikat kuulata. Siiski on oluline kontrollida RMS võimsust.

Toide

Kaasaskantavad kõlarid on võimelised töötama mitmel viisil:

 • Võrgu kaudu tuleb seade ühendada pesaga, mis piirab nende funktsionaalsust oluliselt. Kuid üha enam pakutakse seda võimalust täiendava lahendusena, kui kõlarit kasutatakse majas, korteris või suvilas.
 • Patareid - patareid suurendavad liikuvust ja võimaldavad seadet kasutada ka muidugi pärast nende laadimist. Kõlaritel võib olla sisseehitatud laetav aku või laetavad patareid.
 • USB-liidese kaudu - seda tüüpi kõlarit saab kasutada ainult nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks.

Aku eluiga

Kui otsustad osta juhtmeta kõlarid, mis ei nõua otsest ühendust, kontrolli, kui palju aega saad muusikat kuulata täielikult laetud akuga.

Ühendused

Lisaks on kaasaskantavad kõlarid varustatud:

 • 3,5 mm pistik on üks tähtsamaid ühendusi, kuigi see ei ole kõigil seadmetel saadaval. Kui mitmekülgsus on väga oluline, osta kõlarid, millel on kõige levinum pesa.
 • AUX pesa - kaasaskantavate kõlarite abil on võimalik ühendada mitte ainult telefoni ja mp3-mängijaid, vaid ka muid heliseadmeid.
 • SD-kaardi pesa - SD-kaarti saad ühendada ainult telefoniga.
 • mini USB - võimaldab ühendada telefoni otse kõlaritega ning samal ajal mitte ainult muusikat kuulata, vaid ka telefoni laadida.

Süsteemi tugi

Mõned kõlarid on mõeldud konkreetsetele operatsioonisüsteemidele. See piirab teatud võimalusi, kuid on võimalus näiteks paigaldada spetsiaalne programm, mis laiendab selle funktsionaalsust. Enne ostmist tasub kontrollida, millised telefonid ja tahvelarvutid sobivad konkreetse tootja seadme jaoks.

Korpus

Kaasaskantavad kõlarid peaksid olema väga vastupidavad, eriti kui neid kasutatakse väljas. Mõned mudelid on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest, teised on veekindlad. Oluline on mõelda tingimustele, milles neid kasutatakse.

Lisavarustus

Lisaks standardsele seadmele on paljudel kõlaritel täiendavad funktsioonid:

 • sisseehitatud mälu - saad salvestada muusikat otse oma seadmesse. Selle lahendusega ei pea Sa iga kord oma telefoni ühendama - lihtsalt lisa oma lemmiklaul üks kord mällu.

 • LCD ekraan - kuvab teavet hetkel esitatava laulu kohta ning hõlbustab täiendavate funktsioonide või seadete kasutamist.

 • Kaugjuhtimispult - saad seadet kaugjuhtida.
 • Mikrofon - saad kasutada valjuhääldit.
 • FM-raadio - lisavarustus telefonidele, millel ei ole raadiovõimalusi.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?