Lastevoodid

(1230)

Voodi on tavaliselt esimene mööbliese, mille vanemad uuele ilmakodanikule ostavad. Magamisase on lapse jaoks üks väga oluline koht, see seostub kodusoojuse, puhkamise, rahu ja turvalisusega, mistõttu tasub sellesse investeerida. Esimene unepesa on võrevoodi või häll, kuid neist kasvab laps kiiresti välja. Hiljemalt 2. või 3. eluaasta lõpuks kolib mudilane beebivoodist nii-öelda suurde voodisse. Seepärast on oluline leida kasvavale lapsele just vastavalt tema vajadustele sobiv voodi. Lisaks tasub magamisaseme valimisel leida ka kogu interjööriga sobiv disain. Olgu selleks puidust lastevoodid, lastevoodi auto disainiga, lastevoodid madratsiga majavoodi, kompaktvoodi, laste narivoodi või hoopis pikendatav lastevoodi - valik on lai!

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Lastevoodid

Voodi on päris pikka aega paljude laste jaoks mööbliese, mida laps võib ainult talle kuuluvaks pidada. Muid asju tuleb pereliikmetega jagada, ent mitte voodit.

Pärast titevoodit soetatakse lapsele tavaliselt täispuidust pikendatav lastevoodi, mida annab, sõltuvalt mudelist ja lapse pikkusest, kasutada julgelt 6-7 aastat. Mõni pere jätab selle etapi vahele ja ostab kohe kompaktvoodi, mis on tegelikult mõeldud eeskätt koolieas lastele, ent on turvaline ja sobilik ka noorematele. Seda tüüpi magamisasemega tuleb kaasa pea kõik, mida ühe lastetoa sisustamiseks tarvis: kirjutuslaud, riidekapp, riiulid ja hoiukapid. Kõik see on nutikalt voodi aluse ruumi alla peidetud, asemele viivate trepiastmete sees on tavaliselt kapid. Iga sentimeeter on targalt ja oskuslikult ära kasutatud.

Kes aga kohe põnnile nii-öelda nooruki mööblit ei taha, vaid tahab lasta lapsel laps olla, võib osta vahva temaatilise sängi. Näiteks majavoodi või autot kujutava voodi või baldahhiiniga printsessivoodi. Ei ole põngerjat, kellele seesugune lahe värviline säng ei meeldiks!

Voodi välimusest olulisem on muidugi mööbli materjal ja madrats. Pikendatavates voodites ja väiksemates narides on tavaliselt porolooni- või vatiinitäitega madratsid. Beebivooditele pakutakse naturaalseid, tavaliselt tatrakestade või kookoskiu sisuga madratseid. Täismõõdus nari (180 - 200 cm) puhul on parem eelistada vedrumadratsit. Tähtis on, et lastevoodi madrats oleks lapsele mugav ja toetaks arenevat keha.