Magamistoamööbel

Magamistuba on kodu kõige olulisem ja privaatsem ruum. Magamistoa mööbel vali targalt, et see toetaks Sinu puhkehetki ja aitaks lõõgastuda. Just seetõttu tasub magamistuba planeerides pöörata rõhku nii praktilisele poolele aga ka pisiasjadele. Just aksessuaarid on need, mis loovad meeldiva atmosfääri ja õdusa kodutunde.

Tähtsaim mööbliese on muidugi voodi ning seetõttu tasub seda valida hoolikalt. Lisaks sellele mõtle läbi, millised on Sinu magamamineku harjumused – kas eelistad vahetada riideid magamistoas või vannitoas? Meeldib Sulle enne uinumist lugeda raamatut või teha näputööd? Sellest lähtuvalt saad valida ka teised tõesti vajalikud mööbliesemed magamistuppa lisaks voodile.

Kõige populaarsem magamistoamööbel

Uus magamistoamööbel

Magamistoamööbel

Magamistuba koosneb enamasti mõnusast voodist, mahukast garderoobist ja praktilistest kummutitest. Siiski lähtub igaüks just enda vajadustest ja soovidest, kujundades just endale kõige sobilikum ruumi. Kindlasti tasub meeles pidada, et magamistoa puhul kehtib tingimata reegel vähem on rohkem. Kuna voodi on iga magamistoa kõige olulisem osa, siis võiks voodit valides olla ka väga tähelepanelik ning oma lõplik otsus hoolega läbi mõelda. Siinjuures on oluline selgeks teha, milliste mõõtmetega voodi Sinu tuppa sobib. Ühes korralikus voodis võiks olla ka üks korralik ja kvaliteetne madrats.

Ehkki magamistuba planeerides keskenduvad inimesed enamasti voodile, tuleks mõelda
magamistoast kui ruumist, kus lisaks uinumisele ka lõõgastutakse ja puhatakse. Kui Sulle meeldib enne uinumist lugeda, teha näputood või mängida kasvõi kaaslasega lauamänge, vali tuppa ka vajalik mööbel. Samuti mõtle läbi, kus hakkad hoida oma riideid. Kui garderoob paikneb magamistoast eraldi, tasub soetada kummut koos riidepuuga, kus saad hoida pesu või igapäevaseid rõivaid.

Magamistuba planeerides ära koorma ruumi üle tarbetute esemetega. Vali esemed mis sobivad stiililt ja haakuvad interjööriga. Kindlasti jälgi, et voodile oleks võimalik ligi pääsega mõlemalt poolt ning võimalusel ära paiguta magamisaseme kohale suuri ja massiivseid kappe.

Voodi on magamistoa võti

Voodi valimisel mängib rolli nii toa suurus kui ka magajate arv, nende eelistused ja loomulikult pikkus. Isegi kui magad üksi, ei pea valima kõike kitsamat üheinimesevoodit, samuti tasuks jälgida, et ase oleks magajast vähemalt 20 cm pikem.

Valikut tehes lähtu oma soovidest ja interjöörist. Mõtle järele, mis on hinnaklass, milline voodi tuppa mahub. Kas voodil võiks olla ka peats, mis materjalist võiks olla voodiraam ja kas soovid kasutada voodikasti?

Kvaliteetne madrats tagab hea une

Ehkki me ütleme magama minnes, et läheme voodisse, on madrats see, millel uinume ja mis tagab unekvaliteedi. Enamik voodeid müüakse ilma madratsita ja seda väga praktilisel põhjusel – inimeste kehatüübid, magamiseelistused ja asendid on erinevad.

On neid, kes armastavad magada pehmes voodis ja hindavad pilvedes magamise tunnet, kuid leidub ka hulgaliselt inimesi, kes eelistavad jahedat keskkonda ja kõvemat pinda. Ebasobiv küljealune võib vähendada oluliselt unekvaliteeti ja põhjustada valu seljas või puusades. Madratsit valides uuri järele, milline sobib just Sulle kõige paremini.

Lõpliku tunde ja emotsiooni loovad magamistuppa aga pisiasjad – vaip põrandal, maheda valgusega öölamp ning sobivad pildid seinal annavad toale iseloomu. Aksessuaare valides lähtu jällegi terviklikust ruumilahendusest. Enamasti soovitatakse magamistoas hoida mahedat ja neutraalset joont, kuid kui soovid toale veidi värvi ja karakterit sisse tuua, tee seda kardinate, piltide, vaipade ja lampidega.

Millised magamistoamööbel on kõige populaarsemad aastal 2020?

Kõige kõrgemalt hinnatud magamistoamööbel