Turvatoolid ja tarvikud

Turvatoolid ja tarvikud

Turvatool on üks kindel asi, mis võib päästa õnnetuse korral Sinu lapse elu. Ka kõige kallimas ja moodsamas autos ei ole laps ilma turvatoolita kaitstud. Seetõttu võiksid kõik juhid olla kursis, et kõik lapsed, kes on alla 135 cm, peaksid istuma spetsiaalsetes turvatoolides, mis on vastavuses nii nende pikkuse kui kehakaaluga.

Kindlasti ei ole sobiva turvatooli valimine sugugi lihtsate ülesannete killast, ent hea valiku turvatoole leiad kaup24.ee e-poest, kus müügil turvatoole erinevas vanuses lastele. Turvatooli valides on oluline arvesse võtta muuhulgas lapse vanus, kehakaal, pikkus ning lisaks tasub mõelda ka sellele, kui sageli on tarvis turvatooli autost välja võtta. Kui Sul tuleb pidevalt tooli sisse ja välja tõsta, siis soovitame valida veidi kergemas kaalus turvatool, kui tool jääb aga pidevalt autosse, ei ole tooli kaalul sedavõrd määravat tähtsust.

Lisaks turvatoolile tuleks autosse soetada ka IsoFix alus, millele turvatooli äärmiselt lihtne ja mugav kinnitada. IsoFix süsteem on ideaalne kõigile neile, kelle jaoks on tüütu turvatooli iga kord turvavööga istmele kinnitada. Eriti kasulik on IsoFix kinnitusalus 0-13 kg lastele mõeldud turvatooliga kasutamiseks. IsoFix kinnitus on ka tunduvalt turvalisem, sest hoiab turvatooli stabiilselt ka kokkupõrke vältel. See omakorda kindlustab, et laps jääb õnnetuses terveks. Kui tead, et autosõite on koos lapsega palju, siis soovitame valida kvaliteetse turvatooli, milles lapsel on vajadusel ka mugav uinuda. Nimelt on välja töötatud turvatoole, millel on mitu erinevat kõrgusastet. Turvalisus on turvatoolide märksõnaks ning kõik turvatoolid peavad läbima Euroopas sätestatud ECE 44-04 testi. See on üleüldse eeltingimuseks, et turule jõuda. Igal turvatoolil peab olema oranž silt, millel kirjas mudeli nimi, tootja ja ainulaadsed numbrid, mille kohaselt on tool edukalt läbinud ECE 44-04 testi. Turvatooli tuleb lapse vanuse ja kehakaalu kasvamisega ka vahetada. Vali oma lapsele kvaliteetne ning turvaline turvatool ning vura maanteedel rahuliku südamega.