Seinakattematerjalid

Tapeedid - fototapeet, seinakleebis, dekoratiivkivi ja teised

Tapeedid on üks kõige tavalisemaid viimistlusmaterjale, mis suudavad anna toale üsnagi palju stiilset ilmet kui ka tekitada mõnusa atmosfääri. Tegelikkuses on tapeete võimalik valida erinevate variantide vahel, mille seast valida endale meelepärane. 

Milline tapeet valida?

Esmalt on oluline selgitada, mis eesmärgiks või mis tuppa tapeeti esialgu vaja on. Näiteks lastetoa tapeet võiks olla rõõmsates värvides ja piltidega, kuid samas minimalistlikuma mulje jaoks sobib ka ühevärviline. Kööki või vannituppa on võib-olla mõistlikum leida hoopiski keraamilised plaadid ning elu- või magamistuppa fototapeet.

Tapeedi valimisel peate teadma peamisi tüüpe ja erinevusi nende vahel. On mitut tüüpi tapeete: paber, vinüül, tekstiil, vedel ja fliis. Pabertapeet on tavaliselt valmistatud ühekihilisest või kahekihilisest paberist. See on odavam kui teised tapeedid ja seega üks populaarsem ja soodsam võimalus. Kuid hoolimata nendest eelistest nõuab pabertapeedi liimimine erilist hoolt ja tapeeditavad seinad peavad olema väga tasased.

Vinüültapeet on väga vastupidav mehaanilistele mõjudele, puhastamisele ja ultraviolettkiirgusele. Kuigi seda tapeeti saab pesta, tuleb see liimida kuivadele, veekindlatele seintele.

Praegu on kõige populaarsem fliistapeet. See on püsivam kui pabertapeet, seda on kergem liimida. Lisaks on see õhu-, auru- ja veekindel. Tekstiiltapeet näib stiilne ja luksuslik, kuid seda on raske liimida. Sellise tapeedi liimimisel on tähtis seinte pinna nõuetekohane ettevalmistus (seinad peaksid olema siledad, kuivad ja puhtad) ja kasutada kindaid, et vältida tapeedi määrimist. Võite valida ka vedela tapeedi, mis sobib kõigile, isegi mitte ideaalselt siledatele seintele. Vedelat tapeeti on suhteliselt lihtne ja kiire kasutada kuid see on tavaliselt kallim kui teised.

Lisaks on võimalik valida tapeete erinevate disainide vahel. Eriti on populaarsust kogumas näiteks fototapeet, mis on suures suuruses tapeedi osa, millel on kujutatud pilti. See stiilne lahendus suudab iga tuba muuda kordades hubasemaks. Sarnase eesmärgiga on seinakleebis, mida võib kasutada ka mööbli pindadel. Kui Sul on muidu tapeedi värvi või disaini suhtes kahtlusi, on võimalik valida ka värvitav tapeet.

Dekoratiivkivi on dekoratsioon, mis võimaldab muuta kiirelt toa välimuse luksuslikumaks. Nimelt on seinakivid võimalik paigutada nii sise kui ka välistingimustesse. Siinkohal on oluline pöörata tähelepanu sellele, et siseseinte dekoratiivkivi ei sobi suure tõenäosusega välistingimustesse, kuna nendes puuduvad veekindlus ja muud olulised lisaomadused. Sarnase eesmärgiga on seinaplaadid, sealhulgas keraamilised seinaplaadid.

Soodsad tapeedid leiad Kaup24 veebipoest

 E-poes Kaup24.ee leiate erinevat tüüpi ja kollektsioonidest erinevates toonides tapeete, mida meie kliendid on juba hinnanud. Pakume laia valikut tapeete, mille hulgas on kindlasti sobiv toode teie kodu jaoks. Tutvu lähemalt ka meie paindlike ostu- ja maksetingimustega ning erinevate sooduspakkumistega.

Tutvu valikuga ja osta juba täna!