Kaminad

(56)

Kamin on külma ilmaga üks kiiremaid ja lihtsamaid viise kütta tuba soojaks. Samas ei pea see täitma ainult küttekolde funktsiooni, vaid võib ka avalikus ruumis, kodus elutoas või sauna eesruumis olla puhtalt esteetilistel kaalutlustel.

Kaminatuli loob õdusa ja hubase miljöö. Praksuvat tuld on mõnus vaadata, see rahustab ja tekitab sooja tunde.

Toodete kuvamine

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Kaminad 

Kaminad on väga erinevad: on soojust salvestavad kaminad, mis suudavad hoida ruumis pikemaajaliselt ühtlast temperatuuri, on ka puhtalt silmailuks mõeldud kaminad, ent on ka küttekoldeid, mis on oma võimekuselt võrreldavad ahjuga.

Näiteks pelletikamin võimaldab ruumis automaatselt ühtlast temperatuuri hoida. Pelletite süütamine käib automaatse süüteelemendiga ning edasi ei ole muud, kui vaid aeg-ajalt pelleteid mahutisse juurde lisada ning kaminat puhastada.

Pelletitega köetava kamina plussiks on kompaktsus, puhtus ja küttekeha hea disain, mis lubab seda tüüpi kaminat kasutada ka tundlikumas interjööris.

Kui aga pole aega ega tahtmist tahkeküttega mässata, siis on mõistlik paigaldada elektril töötav kütteseade.

Elektriline kamin näeb välja nagu puudega köetav tulekolle, ent selle paigaldamiseks ei ole vaja korstnalõõri. Korstnalõõri on tagantjärele väga keeruline, vahel ka võimatu, välja ehitada, mistõttu on paljudes korterites ja eramutes elava tule nautimise ainsaks võimaluseks just elektriline kamin. Väliselt on see igas mõttes puuküttega tulekolde moodi, samas ei teki elamisse mustust ega tahma ning kamin on sisuliselt hooldusvaba.

Jalgadel seisvad klaasuksega malmkaminad annavad pärast tule süütamist ruumi kiiresti soojust, lisaks salvestab malmist korpus ka ise soojust. 

Kuna malmkamin ei ole nii-öelda sisseehitatud küttekeha, on seda võrdlemisi lihtne paigaldada. 

Kui soojuse andmise funktsioon on teisejärguline ja on lihtsalt soov nautida elavat tuld, siis seda pakub ka väike kamin.