Õmblusmasinad, tikkimismasinad

(86)

Tänapäeval pakuvad koduseks kasutamiseks mõeldud õmblusmasinad sedavõrd laitmatut õmbluskvaliteeti, et nendega võib julgelt ka professionaal tööd teha.

Õmblusmasinad ja tikkimismasinad on varasemaga võrreldes ka oluliselt kompaktsemad ja mitmekülgsemad, mis tähendab seda, et nad ei võta enda alla kuigi palju ruumi, neid on lihtne hoiustada ja ühe seadmega saab sooritada mitut operatsiooni (õmblemine, overlok, tikkimine jms).

Toodete kuvamine

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Õmblusmasinad ja tikkimismasin

Isetegemine on muutumas aina populaarsemaks ega ole ammu enam seotud kaupade puudusest tuleneva hädavajadusega ise perele riided selga õmmelda. 

Täna on kodune õmblemine puhtalt meelelahutus ja hobi. Oskus ise rõivaid ja kodutekstiile valmistada on väärtus, mida aina enam hinnata osatakse. Tõsi, leidub aina enam ka neid, kelle jaoks on käsitöö midagi enamat kui meelelahutus - see on võimalus olla disainer. Nõnda võib juhtuda, et harrastusest kasvab ajapikku välja päris rätsepatöö.

Kuidas valida hea õmblusmasin?

Õmblus- ja ka tikkimismasin ning selle omamine annab selleks hea võimaluse. Algaja õmblemishuviline, kes masinatest midagi ei tea, võib mõelda: milline on hea õmblusmasin, mis pakuks korraga mitut operatsiooni, oleks algajale jõukohane ning kõige selle juures veel ka ergonoomiline?

Spikriks ja suunajaks on teiste käsitöötegijate soovitused, kuid esmalt tuleb enda jaoks selleks mõelda, mida masinaga kavatsetakse teha . 

Näiteks masina suurus sõltub paljuski konkreetsest õmblusvaldkonnast. Mahukamate esemete (näiteks lapitekid, ülerõivad, paksud kangad) õmblemiseks sobib mõõtmetelt suurem masin, sest sel mahub nõelast paremale poole rohkem materjali.

Lisaks on olulisel kohal õmblusmasina tallad, õmbluspasina pedaal ja õmblusmasina tarvikud, et masin töötaks korrapäraselt. Riiete valmistamisel tuleb kasuks ka reguleeritav mannekeen.

Seejärel tuleb otsustada mudeli ja brändi kasuks. Kõige populaarsemaks valikuks on osutunud tavaliselt Singer õmblusmasin, kuid sellele konkurentsi pakub ka Brother õmblusmasin. Mõlemad on üsnagi kvaliteetsed ja usaldusväärsed masinad.

Ka tikkimismasina puhul määrab seadme valiku see, mida sellega tikkima hakatakse. Kui on näiteks soov teha tikkimist teenusena, siis peaks kindlasti soetama Wi-Fi- funktsiooniga seadme, mis võimaldab arvutist otse masinasse tikkimismotiive saata. 

Tikkimismasinate puhul on olulised parameetrid ka tikkimiskiirus (mitu pistet masin minutis teeb), tikkimisala suurus, nõelte arv, automaatne niidistamine, automaatne niidilõikur, niidi katkemise andur jms.

Õmblusmasinate müük

Tee oma riietega midagi erilist! Sobiva õmblus- või tikkimismasina valimine ei olnud varem lihtsam ning on vaid paari kliki kaugusel. Kaup24 e-pood pakub suures valikus super hinnaga masinaid. Meie paindlikud ostutingimused tagavad, et kaup jõuaks Sinuni Sinu valitud viisil ning maksad vaid siis, kui kaup on reaalselt Sinuni jõudnud. Lisaks kehtib 2 nädalane ostugarantii, mis tähendab, et Sul on õigus toode mittesobivuse korral tagastada või hoopis ümber vahetada sobivama vastu.

Tutvu valikuga ja osta juba täna!