Kasulikud nõuanded

Millist kohviveskit valida?

10.05.2018

Kohviveskit kasutame suurepärase joogi saamiseks. Sa võib olla esmapilgul ei usu eriti kohviveski ostmisesse. See on seade, mis võimaldab oluliselt kohvi kvaliteeti parandada, saavutada paremat maitset ja intensiivsemat aroomi. Tavaliselt saab kauplustes osta kahte tüüpi kohviveskeid: kivide ja teradega töötavaid. Selles juhendis vastame küsimusele, mida osta ja miks.


Kividega kohviveski

  • Kuidas see töötab?

Selline kohviveski sisaldab kivikesi, mis töötavad sarnaselt purustamiseks mõeldud teradega. Sellel on kaks pöörlevat elementi, mis lõikavad oad peeneks pulbriks. Sellistes jahvatites on võimalik ise määrata peenestamise jämedusastet. Nii on osakesed vastavalt peenemad või suuremad.

  • Millest valmistatakse kohviveskit?

Kohviveskid võivad olla keraamilised või metallist. Keraamilise veski eeliseks on see, et ta töötab vaikselt, kuid ei ole vastupidav, nii et see ei ole ost, mis teenib Sind aastaid. Teisest küljest metallist plaat on kõrge vastupidavusega, kuid kahjuks mitte eriti populaarne. Niisiis, tasub valida kohviveski, mis sobib Sinu kööki.

  • Jahvatamine ja kohvi kvaliteet

Kivikestega töötav kohviveski ei mõjuta kohvi omadusi. Isegi pikaajaline peenestamine ei mõjuta selle lõhna ega maitset. Lisaks on sellistes seadmetes valmistatud kohv peenem ja sobib kasutamiseks erinevates kohvimasinates. Kohviveski on mõnikord paigaldatud ka kohvimasinasse, aga kui seda ei ole, on peaaegu alati vaja see väike köögiseade eraldi juurde osta.
 

TOP kohviveskid 

Teradega kohviveski

  • Kuidas see töötab?

Sellised kohviveskis on lamedad terad, mis jahvatavad kohviube. Peenestamise astet ei ole võimalik valida ning kui veski töötab aga liiga pikalt, võib see oad maksimaalselt purustada ja jahvatamise tulemus ei ole ühtlane. Kahjuks kipuvad need kiiresti kuumaks minema.

  • Millest sellist kohviveskit valmistatakse?

Teradest kohviveski on valmistatud puidust, plastikust või keraamikast. Sel juhul kehtib sama põhimõte, nagu tavaliste masinate puhul. Metallist, malmist ja klaasist seadmed teevad valjemat lihvimisheli, kuid plastik ja puit töötavad vaiksemalt. Malmist kohviveskid on väga vastupidavad. Plastikust ja klaasist võivad väiksema kukkumise korral korvamatult kahjustuda. Kui valid plastikust kohviveski, jäta meelde, et see on hea kvaliteediga, mis aja jooksul ei lange.

  • Kohvi kvaliteet

Teradega kohviveskis on kohv tugevalt kuumutatud ja see mõjutab negatiivselt ka maitset. Lisaks tekib palju tolmu, mis muudab kohvi maitset. Sellest tulenevalt on valmistatud jook madala kvaliteediga.
Võib olla on enesestmõistetav, et parim valik on kivikestega töötav kohviveski, sest see ei jahvata mitte ainult kohvi peenemiseks, vaid säilitab ka selle maitse. Kuid on veel üks küsimusi..

  • Manuaalne või elektrooniline veski?

Tundub, et elektrooniline seda oleks parem lahendus kui manuaalne, aga tegelikult on vastupidi. Käsitsi töötavas jahvatis saad tulemuseks parema kohvi. Kahjuks vajad selleks aega ja vaeva. Aga mis siis, kui Sa ei soovi käsitsi jahvatada? Siis peaksid investeerima sellisesse elektroonilisse seadmesse, mis ei kuumuta kohvi. Aeglase lihvimisfunktsiooniga elektriline kiviveski võimaldab reguleerida lihvimiskiirust, mis on sarnane manuaalse seadmega. Ostes odava veski vaid umbes 20 euroga, teenib see Sind aastaid. Kui Sa ei soovi tervet veskit osta, siis on suurepärane lahendus osta eraldi jahvatusseade. Selle saab kinnitada kohvilaua külge ja saavutada suurepärane jahvatamise kvaliteeti.
 

Kuidas hindate seda postitust?