Kasulikud nõuanded

Millal suverehve vahetada ja mida valida?

5/5
17.04.2019

Kuna aastaaeg muutub, on aeg mõelda rehvide vahetamisele. Selle töö ettevalmistamisel peate kõigepealt hindama hoiustatud "rehvide" seisukorda ja kui need ei vasta ootustele – otsustama, milliseid suverehve osta. Siin on mõned peamised nüansid, millega peaksite uueks suverehvide hooajaks valmistumisel arvestama.

Suverehvid: millal neid vahetatakse ja millal peate uued rehvid ostma?

Suverehvide hooaeg algab aprilli esimesel päeval ja lõpeb 10. novembril. On tõsi, et soojal aastaajal on reisitingimused palju lihtsamad ja neile kehtivad palju lihtsamad nõuded:

 • Suverehvide turvisemustri sügavus peab olema vähemalt 1,6 mm;
 • Rehvidel ei tohi olla sügavaid pragusid ega kriimustusi;
 • Rehvid peavad olema kindlad ja ühtlased, ilma suurenevate pragudeta.

Kui teie suverehvid vastavad endiselt neile nõuetele, alustate uut hooaega uute ostudeta. Kui te pole siiski kindel nende seisukorras, lugege läbi, et teada saada, millised suverehvid on parimad.

Suverehvid või aastaringsed rehvid?

See on üks kõige tavalisemaid küsimusi autoomanikele, kes soovivad säästa. Jah, aastaringselt on samade rehvidega palju odavam sõita, kuid kui arvestada nende kiiremat kulumist, pole erinevus enam nii oluline. Eksperdid mainivad sageli ka turvalisust: suverehvid on mõeldud soojaks aastaajaks, samas kui aastaringsetel on ka talvised omadused, mis ei avalda suvel alati pidurduse tõhususele positiivset mõju.

Lamellrehvid on tavaliselt soovitatavad neile, kes kasutavad autot harvemini. Iga päev  reisides oleks siiski mõistlikum investeerida kvaliteetsetesse suverehvidesse.

Pöörake tähelepanu kõige olulisematele parameetritele

Kõige olulisem parameeter on kahtlemata rehvide suurus – te ei eksi, kui valite samad mõõtmed, mida praegu kasutate. Siis peaksite kaaluma teisi, mitte vähem olulisi nüansse:

 • Rehvimüra. See omadus, mõõdetud detsibellides, näitab rehvide välismüra – mida väiksem see on, seda vaiksemad ja mugavamad teie reisid saavad olema. Kui teile meeldib rahu, peaksite teadma, et isegi mõni detsibell muudab oluliselt müra – arvestage sellega kõige sobivamate toodete valimisel.
 • Veojõu omadused. Mida paremini rehvid märja pinnaga haarduvad, seda kiiremini saate auto peatada. Kõrgeimat hinnangut tähistatakse tähega "A" ja madalaimat tähega "F".
 • Kütusesäästlikkus. See parameeter, tuntud ka kui veeretakistus, määrab selle, kui tõhusalt kütust teie sõitude ajal "põletatakse". “A” rehvide valimine tagab teile kõige ökonoomsema sõidu, “G” rehvid tühjendavad teie auto paaki palju sagedamini.
 • Turvisemuster. See kriteerium sõltub teie sõiduharjumustest. Linnatänavatel sõites väikese autoga, sobib sümmeetriline turvis – sellised rehvid ei kulu pikka aega ja on väga säästlikud. Sportautoga sõites, sagedamini suurel kiirusel või märgades tingimustes, on parem valida suunav turvis. Ehkki need pole eriti ökonoomsed ja vastupidavad, tagavad need tooted parema haarduvuse ja suurema turvalisuse. Kõige optimaalsemat varianti nimetatakse sageli asümmeetriliseks turviseks. Mõlemal küljel olevate erinevate konstruktsioonide tõttu saavad need rehvid täita isegi mitut funktsiooni ja pakkuda suurepärast haardumist nii kuival kui ka märjal pinnal.

Arvestage hinnaga

Enne uute suverehvide ostmist on oluline paika panna ka oma tulevane eelarve – see kitsendab teie otsinguid ja täpsustab teie prioriteete. Kuigi soovite, et rehvid vastaksid kõigile kõrgeimatele parameetritele ja pakuksid veelgi rohkem võimalusi, ei tähenda see kindlasti, et sõidaksite pisut lihtsamate variantidega vähem ohutult või mugavalt. 

Kõige populaarsemad suverehvide tootjad

Sama oluline on ka tootja valik: tuntud, tarbijate poolt tunnustatud kaubamärkide pakutavad suverehvid peaksid teid tõeliselt üllatama oma kõrge kvaliteedi ja vastupidavuse poolest.  Sel kevadel ei saa te eksida nende järgmiste tootjate suhtes - nad saavutasid kõige suurema populaarsuse:

 • Michelin. Kuulus prantsuse kaubamärk pakub äärmiselt usaldusväärseid kõrgeima kvaliteediga kummist rehve. Ehkki neil pole madalaimad hinnad, tagavad need rehvid ohutu ja ökonoomse sõidu.

 • Pirelli. Itaalia ettevõtet tuntakse nüüd kui üht vanimat ja suurimat rehvitootjat maailmas. Muljetavaldav turvise kasutusiga ja eksklusiivne keskendumine tipptasemel autodele - nende peamised eristavad tunnused.

 • Cooper. Selle kaubamärgi all olevad Ameerika kaubamärgiga tooted on ennekõike atraktiivsete hindadega. Kui aga vaadata nende rikkalikku valikut lähemalt, näete nii hästi toimivat turvist kui ka arvukalt jõudluse võimalusi.

 • Goodyear. Järjekordne Ameerika ettevõte, keda kiideti äärmiselt laia tootevaliku eest. Nende toodetud tooted on äärmiselt kvaliteetsed, sageli maksavad need natuke rohkem.

​​​​​​​

 • Continental. Saksa ettevõte keskendub rehvide kavandamisel ohutusele, kütusesäästule ja keskkonnasõbralikkusele. See omaduste kombinatsioon ja sageli täiustatud tootmine on pälvinud kogu maailmas tunnustuse.

​​​​​​​

 • Dunlop. Aastaid edukaks osutunud Suurbritannia bränd hämmastab mitte ainult oma kogemuste, vaid ka väga innovaatiliste lahenduste poolest. Maksimaalse mugavuse tagamiseks on saadaval taskukohase hinnaga usaldusväärsed ja kaasaegsed rehvid.

 • Bridgestone. Kuigi see Jaapani ettevõte ei toiminud ootuspäraselt, on lõppude lõpuks see kaubamärk vallutanud mitte ainult kodumaise, vaid ka välisturu. Nende rehvid, ehkki mitte kõige odavamad, on seotud uusima tehnoloogia ja usaldusväärsete lahendustega.

{$product_list}​​​​​​​​​​​​​​

Ei ole vaja keskenduda vaid mõnele kõige populaarsemale ettevõttele: kui te olete kõikide rehvi parameetritega rahul, pole mingit põhjust, miks te ei võiks vähemtuntud tootjatele võimalust anda.

Kõik need aspektid on äärmiselt olulised, kuid peaksite meeles pidama, et liiklusohutus ei sõltu mitte ainult rehvide kvaliteedist, vaid ka teie enda sõiduharjumustest. Ja kui otsustate ikkagi mugavusse investeerida, siis vaadake Kaup24.ee e-poe soovitusi – siit leiate mitmeid tähelepanuväärseid võimalusi.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?