Kasulikud nõuanded

Millal on õige aeg vahetada suverehve ja milliseid valida?

5/5
17.04.2019

Suverehvide hooaeg algab 1. aprillil, nii et kevadel kiirustavad autojuhid hoiustatud rehvide seisundit hindama. Kui leiate, et rehvi turvise sügavus on alla 1,6 mm või kui näete muid väliseid puudusi, peaksite ostma uued rehvid - kuid millele peaksite pöörama tähelepanu?

Suvised või universaalsed rehvid?

See on üks kõige tavalisemaid probleeme autoomanikele, kes soovivad säästa raha. Jah, palju odavam aastaringselt sõita samade rehvidega, aga kui me hindame nende kiiremat amortisatsiooni, ei ole erinevus enam nii oluline. Eksperdid nimetavad sageli ka turvalisust: suverehvid on igati vastavuses sooja aastaajaga, samas kui universaalsel rehvil on talvised omadused, mis ei mõjuta positiivselt pidurite kvaliteeti suvel.

Tavaliselt on soovitav valida sellised rehvid neile, kes autot kasutavad harvemini, aga kui te sõidate iga päev, oleks parem investeerida kvaliteetsetesse suverehvidesse.

Pöörake tähelepanu kõige olulisematele parameetritele

Kõige olulisem parameeter on kindlasti rehvi suurus - te ei eksi, kui valite samade mõõtmetega rehvid, mida te praegu kasutate. Peaksite mõtlema ka teistele nüanssidele, mis ei ole vähem olulised:

  • Rehvimüra. Seda omadust, mõõdetuna detsibellides, võimaldab kirjeldada rehvide välist heli - mida väiksem see on, seda vaiksem ja mugavam on teie reis. Kui teile meeldib rahu, siis peaksite teadma, et isegi mõni detsibell erineb müra poolest märkimisväärselt - kaaluge seda sobivaima toote valimisel.
  • Haarduvuse omadused. Mida paremini rehvid haarduvad märja teekattega, seda kiiremini peatud auto pidurdamisel. Kõrgeim hinne on tähistatud tähega "A" ja madalaim tähega "F".
  • Kütuse tarbimise efektiivsus. Tuntud ka kui võimalus vastu panna veeremisele, see parameeter kirjeldab, kui tõhusalt "põletatakse" kütust reisi ajal. “A” märgisega rehvide valimine annab teile kõige ökonoomsema kulu, samas kui “G” märgisega tooted tühjendavad teie auto kütusepaaki palju kiiremini.

Võrrelge hindu ja tootjaid

Enne uute suverehvide ostmist on oluline seada rehvidele eelarve - nii saate oma otsinguid koondada ja oma prioriteedid selgeks teha. Kuigi on soovitav, et rehvid vastaksid kõigile kõrgeimatele parameetritele ja pakuksid veelgi rohkem võimalusi, see ei tähenda tegelikult, et veidi lihtsamate funktsioonidega rehvidega reisite vähem turvaliselt või mugavamalt.

Vähem oluline on tootja valik: tunnustatud, tuntud brändide pakutavad suverehvid peaksid Teid üllatama kõrge kvaliteedi ja vastupidavusega. Kuid jällegi ei ole vaja keskenduda vaid mõnele kõige populaarsemale ettevõttele: kui olete kõigi rehvi seadetega rahul, ei ole mingit põhjust, miks Te ei võiks vähem tuntud tootja rehvidele võimalust anda.

Kõik need loetletud aspektid on eriti olulised, kuid te ei tohiks unustada, et maanteede turvalisus ei sõltu ainult rehvi kvaliteedist, vaid ka teie enda sõidustiilist. Ja kui otsustate investeerida mugavusse, vaadake Kaup24 e-poe lehele, mis pakub Teile laias valikus tooteid - siit leiate mitmeid tähelepanuväärseid võimalusi.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?