Kasulikud nõuanded

Lastele mõeldud rattad: mida valida?

24.02.2020

Soojematel aastaaegadel soovite, et lapsed veedaksid võimalikult palju aega vabas õhus. Selleks, et lapsed sooviksid veel rohkem õues olla, soovitame neile osta lõbusa ratta. Need võimaldavad lastel rohkem liikuda ning pakuvad neile suurt rõõmu. Lapsele sobiva ratta valimine võib aga olla pisut keeruline. Kui teil on valiku tegemisega raskusi, tutvuge kõige populaarsemate lasteratastega, mida peaksite valima vastavalt lapse vanusele.

Kolmerattalised

Kolmerattaline ratas võib olla lapsele esimeseks rattaks, millest mõned võivad sobivad isegi alla kuue kuu vanustele väikelastele. Selline ratas võimaldab lastel paremini mõista, kuidas pedaalidega sõita või takistusi vältida, kuid turvalisuse eest lasub teil täielik vastutus. Kui lapsed on oma motoorseid oskusi märgatavalt parandanud, võib abivahendid maha jätta - ehkki laps vajab ikkagi järelvalvet, saab ta muutuda palju iseseisvamaks.

Tasakaalurattad

Kui lapsed on 1–2-aastased, on aeg mõelda tasakaaluratta ostmisele. Erinevalt kolmerattalisest rattast, pole sellisel rattal üldse pedaale, kuid sellise rattaga sõites õpib laps järk-järgult erinevaid lihaseid tasakaalus hoidma ja arendama. Tasakaalurattad on kerged, nii et lastel pole sellist ratast keeruline kontrollida, kuid see võib olla tõelise jalgratta suurepärane eelkäija.

Laste jalgrattad

"Päris" jalgratta võib osta juba lapsele vanuses 2-4 aastat. Muidugi tuleks kõigepealt valida abiratastega mudelid, mis kaitsevad pisikest suuremate õnnetuste eest. Abirataste eemaldamine sõltub teie lapse edusammudest, mis võivad olla väga individuaalsed: õpetage neid, kuid ärge lähenege liiga jõuliselt. Kui lapsed on juba tuttavaks saanud sellega, kuidas tasakaaluratas ja kolmerattaline jalgratas töötavad, pole neil raske hakkama saada.

Tõukerattad

Kahe- kuni kolmeaastaseid lapsi saab õpetada tõukerattaga sõitma - need rattad võimaldavad samuti tasakaalutreeningut, nii et neid saab suurepäraselt kombineerida jalgratastega. Tõsi, kui laps sõidab endiselt abiratastega, peaksid esimeseks valikuks olema kolmerattalised tõukerattad. On tõenäoline, et laps suudab sellise rattaga sõita 5-6 aastat, kuid see sõltub jällegi individuaalsest arengust.

Tänapäeval on elektrilised tõukerattad väga sageli laste soovinimekirjas. Sellist sõidukit on soovitatav osta siis, kui lapsel on hea tasakaal ja ta manööverdab ning sõidab hästi, olles sobilik tavaliselt alates 8-aastastele lastele. Elektrilisi tõukerattaid ei maksa siiski karta: need mudelid on palju aeglasemad ja kompaktsemad, nii et nende käsitsemine ei tekita lastele probleeme.

Rulluisud

See transport annab järglastele veelgi lõbusama aja, kuid siin on vaja teha palju rohkem pingutusi. Teoreetiliselt saab laps rulluiske katsetada vanuses 2–4 aastat. Muidugi tuleks selles vanuses suurema stabiilsuse tagamiseks valida kaherealised rulluisud - paljud neist mudelitest võivad muutuda klassikalisteks rulluiskudeks. Kuid ohutuse tagamiseks on soovitatav mitte jätta uisutajaid lapsi järelevalveta kuni 8 aastat.

Rulad

Paljude vanemate jaoks on rulad seotud hingematvate trikkidega, nii et keegi ei kiirusta oma lastele sellist sõidukit ostma. Kui laps aga sellist tegevust naudib, veedab ta kindlasti palju aega õues! Tavaliselt soovitatakse neid 5–10-aastastele lastele, eelistatavalt koos esimese treeninguga teie juhendamisel. Samuti tuleks arvestada selle toote laiusega: mida suurem see on, seda hiljem tuleks seda kasutama hakata.

Tasakaaluliikurid

Tasakaaluliikuri juhtimiseks peab olema suur kontroll oma keha üle, seega ei saa väiksed lapsed seda kindlasti kasutada. Ideaalne vanus tasakaaluliikuritega alustamiseks on 8 aastat, kuid kui lapsed õpivad kiiresti, võite sellise liikuri peale mõelda juba kuuendast eluaastast. Need rõõmustavad erksate värvide ja lisavõimalustega - sellise liikumisvahendiga ei hakka teil kunagi igav.

Sõltuvalt lapse vanusest leiate vähemalt mõned sobivad rataste alternatiivid. Parima variandi valimisel ärge siiski keskenduge ainult nendele soovitustele - ainult järglaste võimete ja soovidega arvestamisel saate olla kindel, et nende valitud ratas on nii ohutu kui ka lõbus.

Kuidas hindate seda postitust?