Kasulikud nõuanded

Kuidas valida pardakaamerat?

4.2/5
01.03.2018

Tänapäeval kasutatakse tihti pardakaamerat, mis aitab tagada turvalisuse, meelerahu ja mõnikord lihtsalt sõidu ajal jäädvustada huvitavaid ja ilusaid pilte. Kuna see ei ole kuigi vana tehnoloogia, siis paljud inimesed endiselt ei tea, kuidas õiget seadet valida. Kaup24 eksperdid annavad nõu!

Miks mitte valida alternatiive?

Kõigepealt räägime alternatiividest, mida inimesed mõnikord otsustavad kasutada. Alustame sellest, et Sa ei tohiks kunagi oma telefoni pardakaamerana kasutada lihtsalt sellepärast, et päike ja kuumus võivad suvel olla väga kahjulikud aku kasutusajale ja seda kahjustada.

Lisaks ei saa Sa oma telefoni salvestada piisavalt palju materjali ning kui soovid telefoni navigatsiooni eesmärgil kasutada, ei ole Sul võimalik seda teha või pead ohverdama pardakaamera funktsiooni ja loomulikult oma turvalisuse.

Pardakaamerad on löögikindlad, neid saab sõiduki akuga otse ühendada, nii et igas juhtumis on pardakaamerad palju paremad võimalused töötamiseks.

Pildi kvaliteet on oluline

Pardakaamerat ostes pööra tähelepanu pildi detailidele ja kaadrite arvule sekundis. Soovitame osta 1080p 30 kaadrit sekundis salvestada. Jah, see võib olla sama hea kui 720p, kuid 1080p mudelite maksumus ei ole kuigi palju kõrgem. Kui sõidad sageli pimedas, soovitame osta öörežiimi funktsiooniga mudeli. See funktsioon on olemas paljudel mudelitel, kuid on kasulik enne veebist kontrollida, et kindel olla, kas selle kvaliteet on ka piisavalt hea.

TOP pardakaamerad meie e-poes:

Registraatori suurus sõltub esiakna suurusest

Kaamera suurus võib olla otsustav tegur. Mõned mudelid on äärmiselt väikesed ja peaaegu nähtamatud, kuid mõned videoregistraatorid on lihtsalt tohutud ja neid on võimatu varjata. Enamasti ei ole suurus tähtis,  aga kui sõidad sport- või muud tüüpi väikeautoga, millel on suhteliselt väike esiklaas, võib suur videosalvesti tõesti tüütama hakata. Suured ja kõigile nähtavad registraatorid võivad muuta ümbritsevate autojuhtide liikumise rahulikumaks ja viisakamaks.

Ekraan - vajalik või mitte?

Mõnel registraatoril on olemas ekraan, mõnel ei ole. Ekraan on vajalik ainult siis, kui soovid registraatori seadete muutmisel aega säästa või neid üsna tihti muuta. Seevastu pardakaamera seadistamine on tavaliselt ühekordne protsess, mille puhul ekraan võivad mõnikord võtta Sinu tähelepanu teelt ära, sellised registrid maksavad rohkem ja neid on natukene raskem paigaldada. Mõtle sellele, kas vajad oma autosse veel üht ekraani?

Mugavad, kuid mitte kõige tavalisemad funktsioonid

Nagu mis tahes muu seadme puhul, saad veebist tellida koos hulga arenenud tehnoloogiliste funktsioonidega pardakaameraid. Kas Sul on seda vaja? Vaatame lühidalt need funktsioonid üle.

  • GPS - GPS-vastuvõtja videosalvesti võimaldab jäädvustada koordinaate ja sõidu kiirust. See võib olla kasulik mitte ainult õnnetuse korral, vaid ka juhul, kui teised kasutavad Sinu autot ja soovid teada, kas nad on kiirust ületanud.

  • Liikumisandur - kui kardad vandalismi, saad osta registraatori koos liikumisanduriga, mis automaatselt alustab salvestamist öösel, kui keegi tuleb auto lähedale. See funktsioon võib mõnikord olla tüütu, kuid mõnikord kasulik.

  • Sisemine aku - üldjuhul on videoregistraatorid lihtsalt ühendatud auto toiteallikaga, kuid mõnel seadmel on sisemine aku, mis võimaldab kaameral töötada ilma välise toiteallikata. See võib olla kasulik, kui soovid videot vaadata seisvas autos ning ei pea muretsema oma auto aku tühjenemise pärast.

  • Võimsuse ja kokkupõrkeandurid - jõuandurid võivad mõnel juhul olla kasulikud. Tavaliselt salvestavad videoregistraatorid andmeid tsükkelmetoodika järgi - kui mälukaart aegub, salvestatakse andmed uuesti mälukaardi vanimate andmete asemele. Siiski võivad jõu- ja kokkupõrkeandurid tagada pildimaterjali turvalisuse ja takistada andmete ülekirjutamist.

Ühe- või kaheosaline pardakaamera?

Üks viimaseid otsuseid pardakaamera valimisel on kaamerat arv. Mõnel registraatoril on kaks osa, kuid paljudel ainult üks. Enamik õnnetustest toimub auto ees, ühe kaameraga registraator vajab salvestamiseks vähem ruumi ning on soodsam. Kui aga autoga peaks midagi juhtuma, ei saa seda ainult ühe kaameraga lahendada.

Selleks on kaheosaline registraator - need on kallimad, kuid tagavad turvalisuse nii taga kui ka ees. Kuid pea meeles, et seda tüüpi seadmed on kallimad ja neid on autosse paigaldada palju keerulisem.

Sa ei peaks hinna pärast liialt palju muretsema!

Pardakaamera on ennekõike turvalisuse seade ning selle pealt ei tasu kokku hoida. Kaup24 e-poest saad selle osta odavamalt kui mujalt. Siit leiad pidevalt erinevad kampaaniad, allahindlused ja sooduskoodid, nii et kaitse oma autot ja Sa ei pea enda peale palju kulutama!

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad