Kasulikud nõuanded

Kuidas valida lapsele esimest jalgratast?

5/5
28.06.2019

Jalgrattad on ühed levinumad lastele mõeldud meelelahutusvõimalused - need võimaldavad lõbutseda ja veeta vaba aega, arendada iseseisvust ja tagada, et laps veedaks rohkem aega värskes õhus. Vanematel tekib aga tihti küsimus, milline jalgratas sobib lapsele kõige paremini - seda otsust on lihtsam teha, kui arvestad mõne olulise kriteeriumiga.

Mõtle lapse vanusele

See on üks tähtsamaid aspekte, mis määrab kõige sobivama rattatüübi:

  • Neile, kes on just kõndima hakanud või kavatsevad seda peagi teha, on umbes kuueks kuuks parim valik kolmerattaline ratas. Selline sõiduk aitab mõista, kuidas sõita, pedaalidega vändata või manööverdada, kuid erinevus on selles, et jalgratas on lapse jaoks täiesti ohutu.

  • Jooksurattale tasub mõelda 1-2 aastaselt: nendel mudelitel ei ole väntasid, kuid lapsed saavad õppida tasakaalu - seda oskust läheb vaja lähitulevikus. Need sobivad kasutamiseks ka järglastele alates 36. elukuust, seega on see sobiv valik ka 3-aastasele lapsele. 

  • Päris jalgrattad (tavaliselt abiratastega) on soovitav valida 2-4 aasta vanustele lastele, sõltuvalt nende võimetest. Kui laps soovib õppida sõitmist kaherattalise jalgrattaga, saab abirattad eemaldada. Kui selle etapi vahele jätad ning vajad ratast juba 6-aastasele lapsele, siis selline võimalus puudub ning seetõttu soovitatakse alustada abiratastega jalgrattast. 

Jälgi soovitatud pikkust

Võib öelda, et see parameeter on veelgi olulisem (või vähemalt sama oluline) kui lapse vanus. Kui jalgratas on kohandatud lapse pikkusele, istub laps sellel mugavalt ja kontrollib kergesti uut sõidukit. Sel juhul on valikuprotsess palju lihtsam: igal jalgrattal on sobivad pikkusintervallid ning selle järgi saad otsida koheselt oma järglasele sobivaid mudeleid. Pikkuse vahemikud on jalgrataste puhul piisavalt laiad ning lapse kasvades ei pea kohe uut ratast ostma minema.  

Hinda jalgratta kaalu

Mida kergem on lapse jalgratas, seda lihtsam on tal seda kontrollida. Ideaalis ei tohiks lapse jalgratta kaal olla väiksem kui 40% tema kaalust - siis ootab ees lõbus ja mugav reis. Siiski tuleb märkida, et kergemad jalgrattad maksavad veidi rohkem ning piisab, kui valida kindlaksmääratud hinnaskaalas kõige väiksema kaaluga mudel.

Määra oma eelarve

Mitte ainult ülalmainitud kaalu, vaid ka muude jalgratta parameetrite tõttu on kasulik eelnevalt otsustada, kui palju raha oled valmis sellele ostule kulutama. Hind sõltub disainist, tootjast, tarvikutest ja disainist, nii et saad isegi ilma suure eelarveta valida oma lapsele usaldusväärse ja kvaliteetse jalgratta. Tugineda teiste ostjate tagasisidele ja jälgides sooduskampaaniaid, saad oluliselt raha kokku hoida!

Ära unusta jalgratta disaini

Kuigi see aspekt ei pruugi tunduda nii tähtis, on see tegelikult üks kõige olulisemaid nüansse väikelastele. Ilmselt on kõige lihtsam arvestada lapse sugu: tüdrukute jalgrattaid on tavaliselt heledamad, roosad või lillad, samas kui poisid eelistavad tumedamaid värvitoone. Kuid tänapäeval on valik veelgi suurem - kui lapsel on mõni lemmiktegelane, sõidab ta meeleldi selleteemalise jalgrattaga. Niisiis, kui Sul on kahtlusi, küsi oma lastelt - neil on selle kohta kindlasti midagi öelda!

Mõeldes kõikidele nendele nüanssidele, saad kerge vaevaga otsustada, milline jalgratas Sinu lapsele kõige paremini sobiks. Kaup24.ee e-post poes leiad laia valiku laste jalgrattaid - tule ja vali sobiv välja!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?