Ostujuhendid

Kas Sinu pesumasin vajab remonti? Kõige levinumad rikked

3/5
23.05.2019

Pesumasina rike on üsna tuttav olukord paljudele selle seadme omanikele, mis nõuab otsustamist, kas remontida vana masinat või soetada uus. Seekord tutvustame kõige tavalisemaid tõrkeid ja tõhusamaid viise nende parandamiseks.

Pesumasin ei saa ühendust

Olukord, mil pesumasin ei ole ühendatud, on üks levinumaid, kuid seda saab sageli lahendada ilma spetsialistide abita. Kõigepealt tuleb kontrollida, et veevoolik ei oleks keerdus (kui see on nii, siis tõmba see lihtsalt sirgeks) ning veendu, et filter ei oleks ummistunud. Kui probleem ei saanud lahendust, tuleb pöörduda spetsialistide poole. Kui parandamine läheb liialt kulukaks, siis võib olla oleks mõistlik investeerida juba uude seadmesse?  

Pesumasin tekitab ebameeldivat lõhna

Kui pesumasinast tuleb ebameeldivat lõhna, on väga tõenäoline, et see hakkab ka pesule külge ning tuleb kiiresti tegutseda. Tõsi, pesumasina remontimine ei ole sellisel juhul vajalik - võid eemaldada kõik lõhnad oma kodumasinatest spetsiaalse segu (eelistatult äädika ja valgendi) abil. See probleem tekib niiskuse tõttu, aga kui masinat regulaarselt hooldada, õnnestub selliseid olukordi vältida.  

Pesumasin töötab liiga valjult

Kui tegemist on vanema masinaga, võib selline ebamugavustunne muutuda igapäevaseks, aga kui masina heli muutub järsku valjemaks, peaksid muretsema. Suurenenud müra põhjustab tavaliselt pesumasina trumli viga, täpsemalt selle laagrid. Enne remondi kaalumist on kasulik mõelda pesumasina vanusele ja tõenäosusele, et seda ei juhtuks uuesti. Kui investeerid kohe uude kvaliteetsesse seadmesse, võid kindel olla, et mõni uus rike ei nõua lähitulevikus täiendavaid väljaminekuid.  

Pesumasina termostaadi kahjustused

Seda riket kirjeldatakse tavaliselt juhistes, kus selgitatakse pesumasina veakoode. Probleem on selles, et ilma termostaadita ei saa masin aru, millise temperatuuriga vett peaks vastavate programmide jaoks kasutama ning see lihtsalt keeldub töötamast. Sel juhul on ainsaks lahenduseks antud detail asendada ja loota, et masin jätkaks töötamist ilma vigadeta.

Pesumasin ei saa vett tühjendada

On raske nimetada üht põhjust, miks sellised rikked tekivad. Võib olla on viga äravoolus, kuid tegemist võib olla ka tõsisema (ja kallima) elektroonilise rikkega. Sõltuvalt põhjusest tuleb arvutada ja valida kõige kasulikum lahendus.

Pesumasinal võib esineda väga erinevaid rikkeid, aga kui investeerid kohe kvaliteetsesse seadmesse, on see palju vähem tõenäoline. Usaldusväärsed tootjad pakuvad kvaliteetseid masinaid ja see ei ole müüt! See aga ei tähenda, et need nõuaksid suuri investeeringuid – kaup24.ee e-poest leiad soodsa hinnaga usaldusväärsed ja vastupidavad pesumasinad!

Klientidele meeldib see postitus

3/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad

Vaadatud tooted

Konsulteerime tööpäeviti kell 9-18

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt