Vitamiinid ja toidulisandid

Erinevad vitamiinid ja toidulisandid aitavad lisaks tasakaalustatud toitumisele anda lisa tõuget meie tervisele ja immuunsüsteemile. Selleks leiad meie valikust toitainetega rikastatud batoone, spordilisandeid ja muid toidulisandeid. Olulisemad vitamiinid on näiteks A-, D-, C, ja B12-vitamiinid. A-vitamiin mängib olulist rolli nägemises, D-vitamiin kaltsiumi imendumises ja töötamises meie ainevahetuses, C-vitamiin on vajalik naha, igemete, hammaste, luude, kapillaaride ja sidemete normaalseks funktsioneerimiseks ning B12-vitamiinid aitavad ära hoida psüühikahäireid, närvikahjustust ning isegi halvatust. Pea meeles, et erinevad toidulisandid ja energiabatoonid ei asenda tervislikku eluviisi ega tasakaalustatud toitumist.

Vitamiinid ja toidulisandid

Korrektse ja tasakaalustatud toitumisega suudame tagada endale hea tervise ja tugeva immuunsüsteemi - küll aga võib sageli jääda toiduks väheks, et saada kätte kõik keha jaoks vajalikud toitained. Selleks tulevad appi erinevad toidulisandid, mis annavad kehale lisaks vitamiine, mineraalaineid ja muid olulisi toitaineid just toidulisandite näol.

Mis vitamiinid on tähtsad?

A-vitamiini oluline roll mängib just nägemises - selle puudusel võib tekkida nägemishäire pimedas ja kuivad silmad, kuna A-vitamiin just aitab toota limaskestadel olevat lima. Lisaks tagab see naha ilusa väljanägemise - A-vitamiini puudus võib tekitada nahal ketendamist ning kõõma peanahal. 

D-vitamiinil on oluline osa kaltsiumi ainevahetuse reguleerimises, imendumises peensooles ja luudesse paigutamine. See vitamiin aitab ära hoida luude hõrenemist kui ja rahhiiti, olles samal ajal toeks korrapärasele vere hüübimiseks, südamelihaste tööks ning närvikoe ja immuunsüsteemi toimimiseks.

C-vitamiin on vajalik naha, igemete, kapillaaride, hammaste, sidemete ja luude normaalseks funktsioneerimiseks, mis on just oluline närvisüsteemi, seedeelundite ja hormoonsüsteemi jaoks. Tegu on antioksüdandiga, mis aitab eemale hoida viiruseid ja koekahjustusi hingamisteedena. Selle puudus võib tekitada lihasnõrkusi, katkevaid kapillaare, veritsevad igemeid, murduvaid luid, raskesti paranevaid haavu ja kõhulahtisust.

Loomsetest toiduainetest nagu maks, liha, piimatooted, kala ja muu võimaldavad meil saada kätte B12 vitamiine. Selle vitamiini puudus võib viia närvipõletikuni, mäluhäireteni, menstruaaltsükli häirumiseni ja nõrkuseni, mis võivad omakorda viia psüühikahäirete ja närvikahjustuste ja isegi halvatuse tekkeni.

Millised tooted valida?

Energiat andvad looduslike koostisosadega batoonid on eriti lemmikud sportlastel või kiire eluviisiga inimestel, kellel ei ole palju aega toiduvalmistamiseks, kuid vajavad energiat oma igapäevaste toimingute jaoks. Sportlaste lemmikud on ka erinevad proteiini shaked ja muud toidulisandid. Vitamiinid ja mineraalid tervise parandamiseks ja immuunsuse parandamiseks on suurepärased vahendid nii viiruste ajal, haiguse ajal kui ka tervena olles, et anda oma tervisele väike tõuge. Küll aga pea meeles,

Miks osta Kaup24 veebipoest?

Kaup24 on veebipood, kust leiad kõik vajalikud toidulisandid ja vitamiinid ülimalt soodsate hindadega koos erinevate sooduskampaaniatega, mis aitavad hinda langetada veelgi. Mitmekülgsed ja paindlikud ostu-, makse- ja tarnetingimused võimaldavad Sul kauba kätte saada võimalikult ruttu ning erinevatel viisidel - olgu selleks pakiautomaat, kulleri vahendusel või ise esindusse järgi tulles.

Tutvu meie valikuga ja osta juba täna!