Robotmuruniidukid

(11)

Puhkamine on fantastiline, kuid mis teha, kui kohustused selleks aega ei anna? Näiteks iganädalane muru niitmine. Robotmuruniiduk annab võimaluse oma ajaga midagi muud teha. Hea robotniiduk tunneb ise ka laadimispunkti ära ja sõidab välja kasvõi iga päev. Olles aia ära kaardistanud, saab robotmuruniiduki hoolde usaldada üsna suure aia, millest iga päev niidab seade sektori.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Robotniiduki valimisel mõtle järgnevale

Enne kui otsustad ühe või teise mudeli kasuks, aitab robotmuruniiduki valimisel kaasa ka oma aiale ning vajadustele mõtlemine ning kõikide võimalike lisavõimalustega tutvumine. Robotniidukitel on maksimaalne niiduulatus ehk niiduk, mis väikese aia ühe jutiga ära niidab, peab suurema niiduala korral end mitu korda laadimas käima.

Kas niidetav ala on üks suur aed või jagatud erinevateks osadeks? Mitmeks osaks jaotatud aias on hea valik niiduk, mis suudab niitmise katkestada, teise tsooni liikuda ning seda siis uuesti jätkata. Niidukit, millel ei ole seda suutlikkust, peab ise erinevate aiaosade vahel liigutama.

Enamikke robotniidukeid saab programmeerida vähemalt nii palju, et määrata ära, mis päeval või mis kellaajal need tööle hakkavad. Uuemad lahendused võimaldavad programmeerimisele ligipääsu ka nutitelefoni vahendusel, mis võimaldab seadeid ja soove jooksvalt muuta. Oled välismaal aga aed vajab siiski niitmist? Kasuta vaid vastavat äppi ja niiduk hakkab peagi tööle.

Robotmuruniidukid kui loodussõbralikum lahendus

Robotmuruniidukid töötavad akude pealt ning iga niidukiga tuleb kaasa laadimisjaam. Kui aku on piisavalt tühjaks saanud, sõidab robotniiduk tagasi laadimisjaama. Aku täis laetud, jätkab robotniiduk kohast, kus niitmine pooleli jäi. Muidugi röövib see natukene aega, nii et niiduki valimisel pea silmas ka aku kestvust ja aia suuruse vahelist suhet.

Võrreldes tavaniidukiga, on elektri pealt toimiv niiduk palju loodussõbralikum kui bensiinimootor. Rääkimata sellest, et see on vaiksem ja ei lõhna ebameeldivalt! Jääb ära ka tüütu pidev kütuse muretsemine ning selle niiduki paaki ümbervalamine koos õli lisamisega just õigel määral.

Autonoomsel niidukil on palju eeliseid

Ise liikuval niidukil on teisigi eeliseid. Koheselt on märgatav see, et tekib rohkem vaba aega. Selle asemel, et regulaarselt paari tunni kaupa muruniiduki taga jalutada, teeb töö ära robot ja ise võid vabanenud ajaga midagi muud ette võtta. Kasvõi suvehommikuil kauem magada. Robot teeb töö ära siis, kui sind isegi kodus ei ole, nii et kui töölt koju tuled ja soovid aias lõõgastuda, on see juba perfektselt niidetud.

Ka tulemus võib olla märgatavalt ühtlasem, sest erinevalt inimesest, püsib roboti niitmiskõrgus ühtlasena. Ilusa muru saavutamisele aitab kaasa ka see, et robotniiduk on kergem kui tavaline niiduk või isegi niiduktraktor. See on eriti oluline pehmel pinnasel, kus raskem masin võib murule inetud jäljed jätta.

Kuidas robotniiduk teab, kust niita?

Robotmuruniidukit koju tuues on vaja esmalt aega võtta ja paika panna, kust on vaja niita ning kuhu pole vaja minna. Ära saab piiritleda nii lillepeenarde kui puude ümbrused, rääkimata naabripere krundist. Kui piirangud on juba korra paika pandud, ei riku robotniiduk neid kunagi. Kuidas aga see piiride paikapanek käib?

Üheks variandiks ning seejuures kõige usaldusväärsemaks on piirdekaabel. Selle saab paigutada nii muru peale, kui ka maha matta. Mattes piirdekaabli mulla sisse, peaks sügavus olema vähemalt 1cm, kuid mitte rohkem kui 20cm. Piirangud saab paika panna ka virtuaalselt nutitelefoni kaudu, kui muruniiduk on tehniliselt selleks võimalik. Viimaseks võimaluseks on ka GPS süsteem, kuid see ei ole sentimeetri pealt 100% usaldusväärne – pigem tasub eelistada kas maaaluse või -pealse piirdekaabliga lahendusi.