Küpsiste poliitika

Küpsiste poliitika

Mis on küpsised?

Kasutame veebilehel ja mobiilirakenduses küpsiseid ja sarnaseid tehnoloogiaid, nt. pikslisildid (inglise keeles Pixel Tags), veebimajakaid (inglise keeles Web Beacons), võrguandmete kogujaid (inglise keeles clear GIF) jms, (edaspidi kõik koos - Küpsised). Need aitavad meil tagada meie veebilehe ja/või mobiilirakenduse toimimist ja funktsionaalsust, pakkuda teile Kaup24.ee teenuseid, koguda analüütilist ja statistilist sirvimisteavet, isikupärastada teie sirvimiskogemust ja turundust. Küpsised ei ole viirused ega ei kahjusta teie arvutit ega seadet.

Kuidas ma saan küpsistevalikuid hallata?

Vastavalt seadusele küsime enne suunatud ehk turundusküpsiste kasutamist teie nõusolekut. Suunatud ehk turundusküpsiseid saate igal ajal vastu võtta või tagasi lükata, muutes allpool nende küpsiste valikuid. Muudatuste jõustumiseks peate kustutama ka teie eelneval nõusolekul sisestatud küpsised.

Muude kategooriate küpsised rakendatakse vastavalt seadusele või meie õigustatud huvide alusel, seega ei ole teie nõusolek vajalik.

Milliseid küpsiseid kasutame ja millistel eesmärkidel?

Küpsised liigitatakse kategooriatesse vastavalt nende olemusele ja eesmärgile: funktsionaalsed, analüütilised ja suunatud ehk turundusküpsised.

Suunatud ehk turundusküpsiseid kasutame teie sirvimiskogemuse isikupärastamiseks teie sirvimisajaloo põhjal, Kaup24.ee sisu ja turunduspakkumiste isikupärastamiseks tuginedes Kaup24.ee veebilehe ja/või mobiilirakenduse külastamisele. Mõned suunatud ehk turundusküpsised salvestavad välised reklaamipartnerid (kolmandate osapoolte küpsised), nt. Google, Adform jne. Suunatud ehk turundusküpsiste loendi leiate siit.

Suunatud ehk turundusküpsised salvestatakse ainult teie nõusolekul. Suunatud ehk turundusküpsised saate igal ajal vastu võtta või tagasi lükata, muutes vastavalt nende küpsiste ülaltoodud valikut.

Suunatud ehk turundusküpsiseid kogume ja analüüsime teie sirvimise ajalugu Kaup24.ee veebilehel ja/või mobiilirakenduses ning kasutame järgmisi andmeid:

  • teile kuvatud sisu isikupärastamiseks ja soovituste andmiseks, kui sirvite registreerimata kliendina,

  • eesmärgiga pakkuda teile turunduspakkumisi ja/või selleks, et kuvada reklaamiteateid, mis on asjakohaseid nimelt teile. Näiteks, kui ostate mobiiltelefoni, pakkuda ka sobivaid telefonikaasi.

Mõned suunatud ehk turundusküpsised salvestavad välised reklaamipartnerid (kolmandate osapoolte küpsised), nt. Google, Adform jne. Reklaamipartnerid kasutavad küpsiseid teie internetis sirvimise andmete kogumiseks, et pakkuda teile asjakohast internetireklaami Kaup24.ee-s, muudel veebilehtedel ja/või muudel veebipõhistel reklaamikanalitel (sotsiaalvõrgustikud, mobiilirakendused, Interneti otsingusüsteemid jne).

TÄHTIS: registreeritud kliendina sirvides võib sisu isikupärastamine ja/või kohandatud pakkumiste esitamine olla osa teie kasutatavatest Kaup24.ee teenustest. Näiteks, sisu isikupärastamist ja soovitusi pakutakse kõigile registreeritud klientidele, välja arvatud juhul, kui te oma isiklikul Kaup24.ee kontol sellest teenusest loobute. Kui olete Kaup24.ee klubi liige, siis pakutakse teile eripakkumisi, mis on kohandatud teie sirvimisajaloole. Sellistel juhtudel peaksite mainitud Kaup24.ee teenuste pakkumiseks kasutatavate küpsiste tagasilükkamiseks kõigepealt oma isiklikul Kaup24.ee kontol loobuma vastavast Kaup24.ee teenusest.

Kolmandate osapoolte sisu ja küpsised

Mõni meie veebisaidi või mobiilirakenduse leht sisaldab sisu (pistikprogramme) kolmandatelt osapooltelt, nagu YouTube, Vimeo, Facebook. Tavaliselt on selline kolmanda osapoole sisu meie veebisaidil ja mobiilirakenduses tähistatud vastava kolmanda osapoole logoga.

Kui kasutate kolmanda osapoole sisu (näiteks vaatate YouTube'i videot ja klõpsate Facebookis linki "jaga"), võib see kolmas osapool oma äranägemise järgi ise seada talle kuuluvad küpsised ja koguda andmeid, justkui teie sirviksite talle kuuluvat oma veebilehte.

Kolmandad osapooled, olenemata nende sisust meie veebilehel või mobiilirakenduses, tegutsevad sõltumatute andmetöötlejatena ja võivad küpsistega kogutud andmeid kasutada muul kui käesolevas Küpsistepoliitikas määratletud eesmärgil või viisil. Meil pole seda mõjutada, meil pole selle üle kontrolli, seega peaksite enne kolmanda osapoole sisu kasutamist lugema konkreetse kolmanda isiku privaatsusdokumente.

Allpool on toodud lingid kõige populaarsematele kolmandate isikute privaatsusdokumentidele:

Suunatud ehk turundusküpsised