Päästevestid, ohutusvestid

(11)

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Päästevest

Suvepuhukusele minnes on alati tore minna nautima ekstreemset veesporti või paadisõite. Siiski tuleb igas olukorras olla ettevaatlik, kuna iga hooletusviga või keskkonna poolt tingitud tingimused võivad tekitada uppumisohtu. Seetõttu on mõistlik muretseda päästevest, mille abil keerab vest vette kukkunu kiirelt õigetpidi ning tõuseb kiirelt vee peale välistades uppumisohu. Päästevestide valimisel tuleb suhtuda sellesse kriitiliselt, sest ainult õiges suuruses ja nõuetekohaselt kinnitatud vestid suudavad päästa.

Kuidas valida päästevest lastele ja endale?

Päästevestid on tõelised päästjad, sest nende eriline disain võimaldab hoida vee peal inimest, kes ujuda ei oska. Vesti pead toetav krae võimaldab vee pinnale tõsta ka neid, kes on mingil põhjusel teadvusetu (olgu siis põhjuseks põrutus, vigastus, hingamisraskused, alajahtumine vms). Nii saad olla päästevesti turvalisuses kindel ka siis, kui on erinevad ilmastikust tingitud tingimused, mis võivad ujumise muuta raskemaks (tugevad lained või voolud, külm vesi, kauge kallas jms).

Tänapäeval on päästevestid tehtud nii mugavaks, et nende kandmine ei mõjuta mitte mingil juhul puhkust või meeleolu. Vestidel on erinevad kandejõud - mida suurem kandejõud, seda kindlam ja turvalisem vest on. Näiteks 100N ja 150N on abiks nii ujujatele kui ka mitte ujujatele, kuid väiksema kandejõuga vesti kandmisel peaks kasutaja kindlasti oskama hästi ujuda. Laste päästevest võiks olla kindlasti suurema kandejõuga.

Päästevest tuleks ALATI kohendada päästevesti rihmasid, lukke ja pandlaid, et vesti kandmine oleks mugav ja turvaline. Enne kasutamist soovitatakse harjutada vesti selga panemist, kinnitamist ja proovida olla vestiga vees, et veenduda vesti sobivuses ning ka harjuda vees hõljumisega.  Eriti oluline on seda teha lastega, et lapsed oskaksid iseseisvalt päästevesti kasutada ja hädaolukorras käituda.

Suurust valides pea meeles, et seda kantakse tavaliselt riiete peal, mistõttu tuleks valida suurus väikese varuga. Paljud vestid omavad piiri, kui suur on maksimaalne kaal, et vest sobiks. Kindlasti tuleks sellest kinni pidada, kuna vastasel juhul ei pruugi päästevest oma eesmärki täita. 

Valikus on veste erinevates disainides, mistõttu leiab nii lapsed ja täiskasvanud meelepärastes disainides vestid. Eriti oluline on muretseda laste päästevest mis lapsele ka reaalselt meeldib, vastasel juhul ei pruugi laps tahta seda selga panna. Valikut pakuvad Connelly, CWB, Donugguan, Runos ja Wallys, kes on valmitanud meeldivates disainides ja turvalised vestid. Enne ostu kindlasti tutvu tootekirjelduses oleva infoga.

Miks osta päästevest Kaup24 e-poest?

Päästevest peab olema ALATI seljas, kui ollakse keset sügavat veekogu. Kaup24 pakub suures valikus turvalisi veste, et tagada nii täiskasvanute ja laste turvalisus. Meie soodsad hinnapakkumised ja mugavad ostu- ja maksetingimused teevad kogu ostuprotsessi turvaliseks ja mugavaks.

Tutvu valikuga ja osta juba täna!

Päästevestid, ohutusvestid - millised on kõige populaarsemad?

Päästevestid, ohutusvestid - milliseid soovitatakse?

Päästevestid, ohutusvestid - millised on kõige kõrgemalt hinnatud?