Glutamiin

(6)

Glutamiin on aminohape, millel molekulidel on kehas palju rolle. Nende peamine eesmärk on olla valkude ehituskivi. Valgud on elundite jaoks üliolulised. Nad täidavad ka muid funktsioone, näiteks ainete transportimine veres ning kahjulike viiruste ja bakterite vastu võitlemine. Toitudes ja toidulisandites leiduv glutamiini vorm on L-glutamiin, mida saab teie kehas ka loomulikult toota. Siiski on olukordi, kus teie keha glutamiinivajadus on suurem kui võime seda toota. Seetõttu peetakse seda tinglikult asendamatuks aminohappeks, mis tähendab, et seda tuleb teatud tingimustel, näiteks vigastuste või haiguste korral, ise juurde tarbida. Samuti on glutamiin immuunsüsteemi ja soolestiku tervise jaoks oluline molekul. Tutvuge valikuga!

Haya Labs L-Glutamine 100 kaps. hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee € 990 5/5 10t 33min.
Tüüp: Kapslid
Lisa korvi
Toidulisand Superior 14 100% L-Glutamine 300 g. hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee € 1600 € 5333 / kg 10t 33min.
Tüüp: Pulber
Lisa korvi
Mutant Core Series L-Glutamine (300g) hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee € 1600 € 5333 / kg 10t 33min. KIIRE TRANSPORT
Tüüp: Pulber
Lisa korvi
Toidulisand Raw Powders Mikroniseeritud L-glutamiinipulber, 250 g hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee € 1395 € 5580 / kg 10t 33min.
Tüüp: Pulber
Lisa korvi
Toidulisand Hi Tec Glutamin 400 g. hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee € 2000 € 5000 / kg 10t 33min.
Tüüp: Pulber
Lisa korvi
Toidulisand Raw Powders Mikroniseeritud L-glutamiinipulber, 550 g hind ja info | Glutamiin | kaup24.ee € 2395 € 4355 / kg 10t 33min.
Tüüp: Pulber
Lisa korvi

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 4.6/5
7 317 hinnangut. Vaata kõiki

Toidulisand glutamiin

Glutamiin on aminohape, mis toodab valke. Ka keha ise toodab seda aminohapet, paraku ei pruugi ise alati vajalikku kogust kätte saada ning sellisel juhul on vaja süüa spetsiaalseid toite või võtta toidulisandeid juurde. Glutamiin on oluline immuunsüsteemi ja soolestiku jaoks, see aitab võidelda viiruste ja bakteritega ning täidab paljusid muid funktsioone. 

Miks kasutada glutamiini?

See on immuunsüsteemi jaoks oluline.

Glutamiini üks olulisemaid funktsioone on selle roll immuunsüsteemis. See on immuunrakkude, sealhulgas valgete vereliblede ja teatud soolestiku rakkude jaoks kriitiline kütuseallikas. Kuid selle tase veres võib langeda suuremate vigastuste, põletike või operatsioonide tõttu. Kui keha vajadus glutamiini järele on suurem kui võime seda toota, võib teie keha lõhustada valguvarusid, näiteks lihaseid, et vabastada rohkem seda aminohapet. Kui glutamiini on kehas liiga väheses koguses, võib see immuunsüsteemi toimimist kahjustada. Sellel põhjusel määrab arst peale suuri vigastusi või põletikke tavaliselt kõrge valgu- või glutamiinisisaldusega dieedid või soovitab glutamiini toidulisandeid.

See mängib rolli soolestiku tervises. 

Glutamiini eelised on seotud selle rolliga soolestiku tervises. Inimese kehas peetakse soolestikku immuunsüsteemi suurimaks osaks. Glutamiin on soole- ja immuunrakkude oluline energiaallikas. Samuti aitab see hoida barjääri soolestiku sisemuse ja ülejäänud keha vahel. See hoiab ära kahjulike bakterite või toksiinide liikumise teie soolestikust ülejäänud kehasse. Lisaks on see oluline soole rakkude normaalseks kasvuks ja säilitamiseks.

Uuringuid ja tõendeid, et glutamiinlidandi kasutamine mõjutaks sportlastel lihasmassi suurendamist või jõudluse parandamist, on vähe. Kuid on märgatud, et need võivad vähendada väsimust ning lihasvalu treeningu ajal ja pärast seda.

Annustamine ja ohutus

Kuna glutamiin on organismis naturaalselt toodetud aminohape, mida leidub ka paljudes toitudes, pole muret, et see normaalsetes kogustes kahjulik oleks. Hinnanguliselt võib tüüpiline dieet sisaldada 3–6 grammi päevas, ehkki see kogus võib varieeruda sõltuvalt tarbitavate toitude tüüpidest ja kogustest. Üldiselt arvatakse, et toidulisandite lühiajaline suuremas koguses kasutamine on tõenäoliselt ohutu. Kui otsustate võtta glutamiini toidulisandit, on tõenäoliselt kõige parem alustada konservatiivse annusega umbes 5 grammi päevas.

PS! Toidulisand ei ole mõeldud toidukordade asendamiseks.

Konsulteerige arstiga, tutvuge valikuga ning leidke endale vajaminevad lisandid!