Kalasööt

(6)

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Kalasööt

Kalal käimine on äärmiselt hasartne, kuid lõbus hobi mida omada - iga kätte saadud saak tekitab põnevust ning vabas looduses värske õhu käes  viibimine aitab lõõgastuda. Selleks, et kala kättesaamine oleks kergem, oleks mõistlik muretseda erinevate kalade jaoks vastavaid söötasi.

Kuidas valida sobilik peibutussööt?

Selleks, et kala tulemusrikkalt püüda ja valida õige kalasööt, on vajalik teada kalade toitumisharjumustest - mida nad söövad, kuidas toitu otsivad ja leiavad ja mis on muud tegurid, mis mõjutavad kalade toitumist. 

Vastavalt toidust ja toidu hankimise viisist liigitatakse kalad röövkaladeks ja lepiskaladeks. Röövkalad (nt. haug, säga) üldiselt toituvad teistest kaladest. Lepiskalad on kalad, mis teisi kalu ei söö - üldiselt toituvad nemad veekogu põhjades olevatest ussidest, väikestest vähkidest, putukavastsetest, molluskistest, planktonitest, veetaimedest ja teistest selgrootutest. Paljudele kaladele meeldib ka magus, millega on kerge kalasi meelitada oma magusa lõhna ja maitse tõttu. 

Kalad otsivad ja tunnevad toidu ära oma meeleelundite abiga. Neid aitab nägemine, küljejoonetaju, haistmine, maitsmine ja kompimine. Kaladel on üsna kehv silmanägemine, mistõttu suudavad nad eristada esemeid kuni 1,5 m kauguselt. Öise eluviisiga kaladel on öine nägemine tunduvalt rohkem arenenud kui kaladel, kes pigem tegutsevad päeval. Kõige enim meelitavad kalu vävid nagu punane, roheline (eriti kalade seas, kes söövaid ainult veetaimi), pruun, kollane ja nendega sarnased värvitoonid. 

Iga kalaliik toitub erinevalt ja omab erinevaid võimeid toitu otsimiseks. Kalade lemmikuteks toitudeks on üldiselt toit, mis on raskesti kättesaadav. Selleks, et mõista mis toite kalad parasjagu eelistavad, tuleb see avastada praktika käigus. 

Miks osta kalasööt Kaup24 e-poest?

Kaup24 pakub suurt valikut kalapüügi ekspertidelt - Berkley ja Timar. Meie veebipoest leiad parimad hinnad sooduskampaaniate tõttu, mis alandavad hindu veelgi niigi olemasolevatest soodsatest hindadest ning isegi, kui peaksid leidma kuskil mujalt veebipoest sama toote odavama hinnaga, maksame lilla sildiga märgitud toodete puhul hinnavahe tagasi. Igale ostule kehtib ka 2 nädalane ostugarantii ehk kui tunned, et soetatud toode ei ole päris see, mis soovisid, on Sul õigus see 2 nädala jooksul ümber vahetada või tagastada ja raha tagasi küsida.

Tutvu valikuga ja osta juba täna!