Nutikas valgustus ja elektrikaubad

Tänapäeval on ilmselt vähe asju, mis elektrit ei vaja. Kodumasinad kasutavad elektrit vooluvõrgust ning neid tuleb korduvalt sisse ja välja lülitada. Nutikodus aga toimub nutikate koduseadmete kasutamine ja nende tarbimise kontrollimine kas käsitsi või automaatselt. Nüüd ei ole vaja enam muretseda teatris istudes, kas kodus tuled jäid põlema või triikraud sisse. Seda kõike on võimalik kontrollida kodust eemal viibides reaalajas läbi oma nutiseadme. Ka elektrikaubad üllatavad nutikate seadmetega – näiteks pistikupesad või pikendusjuhe usb pesaga. Nutipirn ja nutikad valgustid pakuvad suurepäraseid võimalusi energiat ja raha säästa. Meie e-poest leiate heade hindadega nutikaid tooteid oma elektriarve kontrolli all hoidmiseks!

Nutiajastu valguslahendused

Tänapäeval on üldlevinud suundumuseks leida uusi paremaid ja säästlikumaid lahendusi kõiges. Ka valguslahenduste valdkonnas on tehnoloogia arengud edukaks osutunud, sh tavalise koduvalgustuse automaatikas. Tänu sellele on omakorda suurenenud ka turvalisuse tase, vähenenud on elektriseadmete hoolduskulud ning seoses nutivalgustite arenguga on vähenenud ka elektrienergia üldine tarbimine.

Nutiajastu valgustuslahenduse ning nutika juhtsüsteemiga võite oma vana valgustussüsteemiga võrreldes säästa energiakuludelt kuni 90%. Nutikad valgustid on tänane reaalsus ja kättesaadavad ilma suurte investeeringuteta. Siia kuuluvad nutikad valgustid laes või laual, mis töötavad LED tehnoloogial ja on seadistatavad läbi rakenduse, et muuta valguse eredust ja värvi, taimeri kasutamine aga võimaldab tuled automaatselt sisse ja välja lülitada. Uudne silmakaitsesüsteemiga nutivalgusti laual tagab looduslikule päevavalgusele sarnase valguse ja muude funktsioonide kõrval tuletab ka meelde, millal on aeg silmi puhata. See lamp on ideaalne lastele.

Alternatiiviks laevalgustile on võimalus osta ka nutipirn, mis tuleb vaid lambipessa keerata ja järgida pirniga kaasas olevat seadistusjuhendit. Üldjuhul on need dimmerdatavad või isegi muudavad värvi LED ribad on muutunud aina populaarsemaks. Nende poolt räägib kvaliteet ja pikaealisus, lisaks taskukohane hind ja madal energiakulu. LED ribade kasutusvaldkond on lai, kõige enam valitakse neid just kööki töötasapindade valgustamiseks või siis interjööri täiendama.

Miks eelistada LED tehnoloogiat?

LED-valgustuse soetamine on kindlasti tasuv investeering. Vana valgustussüsteemiga võrreldes võite säästa energiakuludelt lausa üle 70%. Energiatõhusa LED lambi eluiga tundides on tunduvalt pikem kui teistel alternatiividel. Näiteks tavapärase hõõglambiga võrreldes lausa kümneid kordi. Tänapäeval koduseks kasutuseks mõeldud lampidel pole enam tähtsaimaks parameetriks mitte võimsus vattides (w), vaid valgusvoog luumenites (lm). Seega, luumenid mõõdavad valguse eredust, vatid aga energiakulu. Lambipirni ostes tasub jälgida eelkõige märgistust luumenites. Allolev tabel on võrdluseks, kui palju kulub energiat samasuguse valguse saamiseks erinevate lampide puhul.

VALGUSVOO TUGEVUS (lm) 220+ 400+ 700+ 900+ 1300+

Hõõglamp 25 W 40 W 60 W 75 W 100 W

Halogeenlamp 18 W 28 W 42 W 53 W 70 W

Säästulamp 6 W 9 W 12 W 15W 20W

LED lamp 4 W 6 W 10 W 13 W 18 W

Nutikad pistikupesad

Kõige lihtsam samm kodu nutikaks muutmise alustamiseks on kasutusele võtta nutikad pistikud, mis ei vaja uusimaid koduseadmeid. Kui soovid näiteks koju saabudes kindlal kellaajal kodus tuled põlema panna, saab seda kerge vaevaga eemalt teha selliseid nutipistikuid kasutades. Nutipistikute puhul on plussiks ka see, et nende kaudu vooluvõrku ühendatud seadmed ei pea olema internetti ühendatud. Nutikas pikendusjuhe või ka pikendusjuhe USB pesaga võimaldab mitmed eleketriseadmed muuta nutikodu süsteemi osaks. Spetsiaalse mobiilirakenduse abil saab kaugjuhtimisega kontrollida elektriseadmeid, valgustust, kütet sisse või välja lülitada. Lisaks sellele saab näha, kui palju iga seade elektrit tarbib kas päevas või nädalas, see aitab leida vajadusel ka kokkuhoiu kohti. Ülevaade elektritarbimisest mõjutab kindlasti meie käitumist.

Miks sooritada ostud Kaup24 e-poes?

Pakume soodsaid hindu, lisaks kampaania märgistusega lisasoodustusi ning isegi hinnagarantiid valitud toodetele. Samuti pakume paindlikke tarneviise ja mugavat kättesaamise võimalust kliendi valikul. Igale ostule kehtib ka 14-päevane tagastusõigus, kui toode ei peaks sobima.