Nutikodu

Tark kodu ehk smart home süsteem ei ole tänapäeval enam kauge unistus vaid reaalsus. Oma kodu saab nutikodu seadmetega nutikamaks muuta igaüks, kes soovib, olgu see siis korter või oma maja. Tark maja süsteem võib olla sisse seatud ka kontorisse. Selleks pole vaja erilisi suuri ja keerulisi investeeringuid, piisab väiksematest lisaseadmetest. Tark kodu ehk nutikodu tähendabki üldiselt seda, et majapidamises on integreeritud erinevad nutikad tark maja lahendused kas siis valguse, kütte, energiatarbimise või muu taolise jälgimiseks ning juhtimiseks oma soovi järgi. Meie e-poest leiate valiku soodsate hindadega nutikaid seadmeid oma koju ja kontorisse. Nutiseadmete hulgast leiab huvitavaid kingiideid nii suurtele kui väikestele. Head nutikodu ehitamist!

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Hinnangute keskmine: 4.6/5
8 263 hinnangut. Vaata kõiki

Mis on nutikodu?

Nutikodu ehk tark kodu (ingl k smart home) on koduseadmete kasutamise ja nende tarbimise kontrollimine kas siis käsitsi või automaatselt. See kõlab nagu kodu, mis on varustatud kõrgtehnoloogiliste seadmetega tulevikust. Tegelikult on tänaseks maailmas juba kümneid miljardeid selliseid „tark kodu“ seadmeid ja turg laieneb pidevalt. Kodused seadmed ja kontrollpult suhtlevad nutistu ehk asjade Interneti kaudu (ingl k Internet of Things/IoT). Piltlikult on see nagu omavahel seotud asjade võrk, kus need kasutajaga ja ka üksteisega informatsiooni jagavad ning koos mingeid ülesandeid täidavad. Juhtpult seadme juhtimiseks võib olla näiteks oma nutitelefon Bluetoothi kaudu või siis sülearvuti läbi interneti kasvõi teisest maailma otsast. Miks mitte muuta ka oma kodu väikeste detailide abil „nutikaks“, mis käitub kui üks tark maja ning ei nõua seejuures suuri investeeringuid! Nii saate oma igapäevaelu lihtsamaks, turvalisemaks ja säästlikumaks muuta.

Mida mõtleme nutikodu süsteemi all?

Nutikodu süsteemid koosnevad mitmest seadmest, millel on küll eri otstarve, kuid siin on need seadmed süsteemina koos loodud töötama. Tavaliselt on seadmed ühendatud kahel viisil: kas Wi-fi kaudu või voolujuhtme kaudu. Need on omakorda ühendatud tarkvara süsteemiga, kuhu on kliendil võimalik oma seadmega ligi pääseda ning vajadusel midagi muuta või ka lihtsalt kontrollida, kas kõik vastab tema soovitud valikutele. Kõige populaarsemad rakendused sisaldavad näiteks turvasüsteeme, valgustust, ukselukke, suitsuandureid ja gaasiandureid, termostaate, pesumasinaid, külmikuid ja palju muid seadmeid.

Millised võiksid olla „tark kodu“ lahendused?

Mõnede lihtsate lahendustega on võimalik ise oma elamist nutikamaks muuta. Valikus on:

  • Nutikad kodumasinad - robottolmuimejad, nutikaalud, nutikõlarid, nutikad veekeetjad, nutikad pesumasinad, nutikülmikud, nutikad aknapesurobotid, nutikad kohvimasinad, ja muud toiduvalmistamise seadmed.
  • Nutikodu turvalisus - valvesüsteemid, valvekaamerad, suitsu- ja gaasiandurid, nutikad uksekellad, video fono, elektroonilised nutilukud uksele jms.
  • Nutikad mänguasjad – kokkupandavad legod, harivad konstruktorid, interaktiivsed robotid või hariduslikult programmeeritavad mänguasjad , ning muud õpetlikud mänguasjad, mis arendavad lapse loogilist mõtlemist ja loovust või ka tehnilist taipu.
  • Nutikas valgustus ja elektrikaubad - nutilambid, led-ribad, nutikad pistikupesad, pikendusjuhtmed, nutipirnid jms.
  • Nutiseadmed – nutikad termomeetrid, ilmajaamad, nutikellad, elektrilised hambaharjad, droonid, nutikad küttesüsteemid ja ventilaatorid, nutipliiatsid, kajaloodid ehk sonarid jms.
  • Nutiaiad - robotniidukid, nutikas koduaed maitsetaimede kasvatamiseks.
  • Kollektsioonid – ühe tootja seadmed mugavalt koos.
     

Miks sooritada ostud Kaup24 e-poest?

Pakume soodsaid hindu, lisaks kampaania märgistusega lisasoodustusi ning ka hinnagarantiid, mis tähendab seda, et kui sama toode on kuskil teises veebipoes soodsamalt saadaval, kompenseerime hinnavahe kliendile. Samuti pakume paindlikke tarneviise ja mugavat kättesaamise võimalust kliendi valikul. Igale ostule kehtib ka 14-päevane tagastusõigus, kui peaksite meelt muutma ostu osas või toode ei peaks sobima. Küsimuste korral on meie klienditeenindus alati valmis lahkelt aitama.