Vaibad

(7340)

Vaip teie koduses interjööris on üheks olulisemaks osaks, andes ruumile juurde värskust ja ruumikust. Kas teid huvitavad mustrid, suured või väiksemad vaibad? Teile võimatuna näiva stiili lahenduse täitmiseks on olemas rohkem kui tuhandeid võimalusi. Lisaks teie kodule stiili ja mugavuse lisamisele on vaibal ka mitmeid muid positiivseid omadusi, näiteks siseõhu kvaliteedi parandamine, energia säästmine ja isegi allergiate ennetamine. Vaip püüab kinni allergeenid, tolmu ja muud saasteained, hoides neid seni, kuni need ära eemaldatakse. Vaip on üks parimaid disainielemente teie kodus, hoides teie jalgealust soojas ja pakkudes teile pehmust. Pisemate lastega peredes on vaibad kindlasti soovituslikud, kuna need tagavad pisemale ohutuse.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Vaibad ja vaipkatted igale maitsele

Põrandakatted võib laias laastus jagada kaheks: on universaalse välimusega vaibad, mis sobivad igasse tuppa ning on spetsiifilisema ilmega vaipkatted, mille sihtotstarve on üsna konkreetne.

Spetsiaaltoodete hulka võib arvata ka lõbusate mustrite ja multifilmitegelastega lastetoa vaibad, mida ei kannata nende eripärase ornamendi tõttu üheski teises ruumis maha panna.

Piiratud kasutusvõimalusega on ka karvased ja heelgeldatud vaibad. Need ei talu küll niiskust, ent on mõnusad astuda ja ilusad vaadata. Seda tüüpi põrandakatteid kohtab sageli magamistoas, maakodudes ja verandal, aga ka lastetubades voodi ees. Kuigi otsest märjaks saamist nad ei taha, saab neid edukalt tarvitada ka suuremat sorti vannitoas – tuleb lihtsalt vaibake vannist kaugemale asetada.

Romantikute vaieldamatuks lemmikuks on ümmargused vaibad. Need lisavad igasse interjööri mängulisust, olles toredaks dekoratiiviks nii laste-, magamis- kui miks mitte elutoaski. Lõviosa vannitoa vaipadestki on just nimelt ümara kujuga.

Kui omate rõdu või terrassi, siis võiks sinna sobida ka õuevaip, et luua hubasust. Õuevaibad on valmistatud ilmastikukindlatest materjalidest ning on jala all pehmed.

Vaibad elutuppa

Sisekujunduse kuldreegel on, et mida suurem ruum, seda laiamõõtmelisem peaks olema ka põrandakate. Oma rolli mängib ka ruumi kuju – kui see on pikk ja kitsas, peaks ristkülikukujuline olema vaipki. Ruudukujulises toas on lihtsam: siin saab mängida erinevate lõigetega.

Kõige tihedama käidavuse ja kulumisega on elutoa vaibad, mistõttu tuleks neid eriti hoolikalt valida. Klassikaarmastajad hindavad kõrgelt pärsia vaipu ja selleks on ka põhjust: pärsia vaipade muster ei lähe kunagi moest ja need on ülimalt vastupidavad kestes suisa aastakümneid.

Plussiks on seegi, et nad on valmistatud 100 protsenti naturaalsetest materjalidest. Tõsi, tegemist on võrdlemisi hinnalise kodutekstiiliga, ent investeering idamaisesse käsitöövaipa on seda kindlasti väärt.

Soovides elutuppa vaipa, mis oleks pärsia vaibast neutraalsema ornamendi ja tagasihoidlikumate toonidega, tasub sünteetika asemel valida ikkagi villased või puuvillased vaibad. Need on naha- ja jalasõbralikud sisustustekstiilid ja samas suhteliselt soodsad vaibad, mis õige hooldamise korral peavad hästi vastu. Kui peres on allergikuid, siis on puuvillased ja villased vaibad sisuliselt ainuvõimalik valik.

Vaipkatted soodsalt

Masintöövaibad on tänapäeval nii osavalt tehtud, et esimese hooga ei pruugi katsudes arugi saada, et tegemist ei ole villavaibaga.

Tehismaterjali õigeks kasutuskohaks on esikud, käidavad koridorid, niisked pesuruumid ja töötoad. Muide, kunstkiust vaipkatted on teinekord vastupidavamadki kui naturaalsest materjalist vaibad. Samas on nad odavad vaibad.

Sünteetiliste sisustusaksessuaaride boonuseks on seegi, et neid saab osta erimõõdus. Eriti suured vaibad, omapärase kujuga või muus mõttes spetsiaalmõõdus põrandakatted ongi enamasti just tehismaterjalist.