Kardinad

(2445)

Kardinad aitavad meil hoida oma privaatsust, olles samal ajal suurepärased sisustuselemendid täiendamaks meie kodu visuaalset poolt. Kaup24 valikust leiad mitmekülgsetes disainides koos lisafunktsioonidega soodsad kardinaid igasse tuppa. Näiteks magamistoa kardinad võiksid olla samas ka pimendavad kardinad, mis aitavad paremini uinuda. Elutuppa sobib hästi efektne pitskardin, tüllkardinad või päevakardin, mis laseb tuppa loomulikku valgust. Spetsiaalsed köögikardinad ja lõbusates disainides lastetuppa aitavad tuua Sinu koju meeleolu, mis vastab toa eesmärgiga. Lisaks sellele saad veel otsustada kas pikad või lühikesed kardinad, mis värvilahendused ja disainid köidavad Sind kõige enam. Tutvu valikuga ja leia oma lemmik.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Kardinad

Väikestesse tubadesse sobivad hästi tagasihoidlikumad ühevärvilised päevakardinad. Monotoonsed tekstiilid aitavad ruumil visuaalselt suuremana näida.

Avarates ruumides, seevastu, võib julgelt kasutada mustrilisi ja mitmevärvilisi kardinaid

Harmoonia nimel võiks ühe ruumi tekstiilid omavahel hästi kokku sobida. Näiteks elutoa kardinad võiks olla ühes võtmes pehme mööbli, dekoratiivpatjade ja vaibaga.

Lastetoa kardinad võivad olla erksates värvides ja fantaasiaküllased. Kui akna ees rippuval riidel on multifilmitegelased, siis võiksid samad kujutised olla ka päevatekil, tapeedil või bordüüril. Lõppkokkuvõttes peaks lastetoa kardin siiski ka toa ülejäänud interjööriga sobima.

Ka teistes tubades on külgkardinate kanga ornament väga oluline - mustrid mõjutavad oluliselt ruumi üldilmet. Näiteks kitsas piklikus toas on tark riputada akna ette horisontaalsete triipudega kangad, aga ruumi, mida tahaks näiliselt kitsamaks muuta, tuleks panna vertikaalsete triipudega kardinad. 

Kardinatega annab ka ruumi nii-öelda kõrgemaks muuta. Näiteks kui kinnitada kardinapuud lakke, tundub toal olevat kõrgem lagi.

Värvid on toa atmosfääri kujundamisel võtmetähtsusega. Kui tahta näiteks ruumi “jahutada”, valige helerohelist, halli, sinist või lillat värvi kardinad. Kui aga tahaks ruumi soojemaks muuta, siis valige kreemikat, kollast, oranži, punast või muud sooja tooni kardinad. 

Magamistoas on paslikud nii pimendavad kardinad kui ka pitskardinad

Eestimaa valgete öödega kuluvad pimendavad kardinad igal juhul ära, sest vastasel juhul ei saaks üldse sõba silmale. Kui aga raskest kangast külgkardinad on päevasel ajal ees lükatud ja aken mõjub tühjana ja kõledalt, siis võiks akna ees olla tüllist pitskardinad - need lasevad tuppa päevavalgust, ent hoiavad mööblit otsese päikesekiirguse eest.

Kõige populaarsemateks kardina kangasteks on siid ja organza, kuid külgkardinaid saab õmmelda ka viskoosist, puuvillast või sünteetilistest kangastest. Selliseid kardinaid võib julgelt pesumasinas pesta. Paljude kunstmaterjalide puhul ei vaja kangad enne üles riputamist triikimist.

Kardinad - millised on kõige populaarsemad?

Kardinad - milliseid soovitatakse?

Kardinad - millised on kõige kõrgemalt hinnatud?