Nagid

(269)

Oleme harjunud seostama nagisid eeskätt esiku, vannitoa ja äärmisel juhul ka köögiga, aga tegelikult võiks nagisid julgelt kasutada ka teistes tubades.

Tegemist on pisikese, ent äärmiselt tänuväärse mööbliesemega. Tugeva esiku nagi otsa saab riputada tibatillukesed labakindad, aga sama hästi ka hiigelsuure kasuka.

Kuna disainerid ei hoia nagisid kujundades fantaasiat kokku, on selle väikese mööblieseme valik tohutu.

Toodete kuvamine

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Nagid

Laias laastus võib nagid jagada kaheks: on eraldiseisvad ja on seinale kinnitavad nagid.

Kolmandana võiks siia lisada stanged, mida loetakse ka tinglikult nagiks. Tõsi, stangedel puuduvad tavaliselt konksud ja nende kasutamiseks on vaja riidepuusid.

Muud varnad, näiteks klassikalised konksuga või nupuga, on kasutavad ka ilma riidepuuta. 

Jalal seisvaid riidenagisid kohtab enamasti eesruumides. Need on mõeldud esmajoones üleriietele. Nagi ülaossa saab ka peakatte jätta, kuid jalatsitele seda tüüpi varnadel eraldi riiulit ei ole. Küll aga on neil mugav hoida vihmavarju.

Seevastu stangedel, mida kasutatakse lisaks esikutele ka garderoobides, on sageli allosas omaette riiul jalanõudele.

Seinanagide boonuseks on ruumisäästlikkus. Nagi ei domineeri ruumis nii nagu kapp, ent on piisava arvu konksude korral suuteline mahutama sama palju rõivaid.

Paljud nagid, ka puidust nagid, on tänapäeval sedavõrd ägeda disainiga, et neid kasutatakse põneva aksessuaarina.

Kui näiteks esikus on igapäevaseks kasutuseks garderoob, siis jalal seisev stiilne nagi lisab ruumi aktsenti. Külalised saabudes ei pea oma riideid garderoobi panema, vaid nad saavad selleks kasutada lahedat koridori nagi.

Ka vannitoas ja saunas on efektne hoida hommikumantlit riidepuul omaette nagis, mitte seinal koos saunalinadega.

Lastetoas võib mänguasjade hoidmiseks kasutada multifilmi tegelastega kleebitavaid nagisid. Need on hõlpsasti eemaldatavad ega jäta endast jälgi maha.