Esikupeeglid

(45)

Olete välisuksest välja astumas, ent tahate enne lõplikku minekut veenduda, et kõik on väljanägemisega ikka korras? Just selleks ongi esikusse vaja peeglit. Kui on esik, siis olgu ka peegel! Meie valikust leiad praktilised peeglid vastavalt soovile. Näiteks peegel riiuliga on praktiline lahendus ka asjade hoiustamiseks, kuid samas hoiab peegel seinale paigaldades rohkem ruumi kokku. Nii seinapeegel kui ka peegel jalaga on võimalik valida erinevates suurustes ja kujudes. Selleks võib olla nii kandiline või ümmargune peegel, raamiga või raamita peegel, valgustiga peegel või ilma või muu. Kõik oleneb olemasolevast interjöörist ning Sinu isiklikust maitsest - tutvu meie valikuga ning vali sobiv esikupeegel juba täna!

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Esikupeeglid

Esikus võib julgelt kasutada igasuguseid peegleid – laia nikerdustega raamiga, seinast seina ulatuvat, peegelustega kappi, minimalistlike LED-valgustusega peeglit vms. Esikupeeglile ei ole seatud mingeid reegleid. 

Ometi on välja kujunenud, et inimesed eelistavad selles ruumis teatud sorti peegleid enam kui teisi ja seetõttu ongi tootjad-disainerid ristinud muist peeglitest „esikupeegliteks“Esikupeegleid iseloomustab lihtsus ja lakoonilisus. Need on tavaliselt tagasihoidliku disaini ja raamiga sisekujunduselemendid, mis sobivad tänu oma pretensioonitule välimusele erinevatesse interjööridesse – nii kodusesse kui töisesse.

Inimesed lähtuvad oma valikut tehes üldjuhul kahest kriteeriumist. Esiteks muidugi suurus - peegel peab talle mõeldud kohta mahtuma. Teiseks raam - on kena, kui peegliraam sobib ülejäänud esikumööbliga.

Puitraami puhul on elementaarne, et see peaks haakuma välisukse tooniga ja kui põrandat katab parkett või laudis, siis võimalusel ka põrandakattematerjaliga.

Peeglile asukohta valides tasub mõelda, kas selle all võiks asuda väike kapp, lauake või kummut. Kui ülerõivaid hoitakse lahtises nagis, siis ei saa need rippuda nõnda, et varjavad osa klaasist ära. Välisuks või riidekapi uks ei tohi käia vastu peeglit. Valgus ei tohiks peeglisse langeda vaataja selja tagant, sest see ähmastab peegelpilti. Kõige parem lahendus on kasutada lisaks laelambile ka seinalampe, näiteks kahel pool peeglit, sest siis jaotub valgus ühtlaselt. Või siis peeglit, millel on sees LED-lambid.