Esikukapid

(55)

Esiku sisustamisel on esikukapi mahutamine üks keerulisemaid ülesandeid. Seda muidugi juhul, kui pole eriti ruumi või eraldi nišši, kuhu mööbliese paigutada. Tuleb vaid valida õige kapp!

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Esikukapid

Esiku möbleerimisel tuleb olla hästi praktiline ja kasutada olemasolev pind võimalikult ökonoomselt ära.

Õnneks on enamikes korterites ja eramutes selline planeering, mis lubab esikusse paigaldada seinakapi. Kui selline orv on eesruumis olemas, siis tuleb see hoolega üle mõõta. Välja valitud mööbel peab nišši täpselt sobima.

Koridorides ja eeskodades soovitatakse ruumi kokkuhoiuks kasutada liug- või lükandustega kappe. Siis ei võta uksed avamisel niigi nappi põrandapinda enda alla, lisaks annavad need võimaluse kapp täies ulatuses lahti teha. Selliseid uksi saab nii paremalt kui vasakult avada, ehk sõltuvalt sellest, kust parasjagu tarvis on.

Lükand- ja liugustega esikukappide erinevus seisneb peamiselt kapiuste liikumismehhanismides, muus osas ei ole neil eriti vahet ning igapäevaseks kasutamiseks on mõlemad variandid äärmiselt mugavad.

Väikeses esikus, kus seinakapile kohta pole, tuleb hakkama saada nagi või väikese kapiga. Ei maksa arvata, et väikesed esikukapid on asjade mahutamiseks liialt pisikesed. Jah, ilmselt ei ole siin ruumi tervele garderoobile, ent arvestatav osa hooajarõivastest mahub küll ära.

Esikusse mööblit valides tuleb silmas pidada mitte ainult põranda- vaid ka seinapinda. Riidenagid ja peegel võtavad enda alla märkimisväärselt palju ruumi.

Kui mõlemale ei ole vabu ruutmeetreid anda, siis on tark jätta sein nagile ja võtta peegliga esikukapp. Või siis kasutada kapi ees peegliga liuguksi.

Esikukapid - millised on kõige populaarsemad?

Esikukapid - millised on kõige kõrgemalt hinnatud?