Nutikellad ja nutivõrud

Spordikellad ja aktiivsusmonitorid on praktilised abilised igaühele, kes soovib saada oma keha liikumise kohta tagasisidet. Aktiivsusmonitor ehk nutivõru on istuva tööga inimese jaoks sisuliselt must have asi: monitor arvestab põletatud kaloreid ja päeva jooksul tehtud samme ning kui neid on kogunenud vähe, õhutab seade kandjat alateadlikult rohkem liikuma.Täpselt sama teeb ka spordi- ehk nutikell, ent sel on varuks veel ridamisi funktsioone, mis kõik kellakandja elu mugavamaks teevad. Mõtled, mida kinkida jõuludeks? Nutikell on kindlasti hea jõulukink, mis motiveeriks kingisaajat spordiga rohkem tegelema!

Nutikellad naistele, meestele ja lastele

Nutivõrud on disaini poolest tagasihoidlikumad, meenutades oma kujult väikest käevõru. Nende peamine ülesanne on jälgida ja analüüsida inimese liikumisi.

Nutikellad näevad välja nagu käekellad, kuid neid täiendavad arvukad funktsioonid, mida tavalisel ajanäitajal ei ole. Nutikellad jälgivad inimese liikumist ja tegevusi, kuid nad töötavad ka telefoni lisaseadmena, mis võimaldab kella nutitelefoniga ühendamisel kasutada erinevaid kommunikatsiooni- ja ajastusfunktsioone.

Tootjad on ammu ära tabanud, et tark sisu üksi tarbijat ei paelu. Spordikell on ju suure osa päevast randmel, mistõttu peab see kandjale välimuse poolest meeldima ja olema ka mugav. Seetõttu on turul saada spetsiaalsed kellad naistele, meestele kui isegi lastele.

Naiste nutikellad on mõõdult väiksemad ja peenema rihmaga. Meeste nutikellad on jõulisemad ja maskuliinsemad. Laste nutikelli iseloomustavad lõbusad ja erksad värvitoonid ja pehmest silikoonist kellarihmad. Kui otsid väikesele preilile või noorhärrale asjalikku kingitust, siis laste nutikell on just selline vidin, mis üht koolijütsi kindlasti rõõmustaks.

Spordikellasid pakuvad pea kõik suured tuntud tehnikaettevõtted nagu Samsung, Huawei, Apple, Garmin ja mitmeid teised. Lakoonilise välimusega Apple’i nutikellad on sündinud koostöös firmaga Nike, kelle logo leiab ka kella ekraanilt.

Hiina ettevõtte Huawei nutikellade puhul ei pruugi eemalt arugi saada, et tegu on kõrgtehnoloogilise elektroonikaseadmega – nutikell meenutab välimuselt tavalist käekella. 

Tõsisemate (ekstreem)sportlaste ja matkajate lemmikuks on kujunenud Garmin’i nutikellad. Kõige vingemad Garmin’i spordikellad on küll hinnaklassilt kallimad kui Samsungi või Huawai kellad, ent samas leiab sellelt tootjalt ka ridamisi odavamaid nutikelli, millelt on lihtsalt vähem funktsioone ja mahtu.

Kestvusalade tegijate, nagu näiteks jooksu või jalgrattasõidu fanaatikute seas on kõrgelt hinnatud Polar’i kellad, millest mõned mudelid on ristitud koguni „profimultispordikelladeks“. Need on mõeldud professionaalsetele atleetidele ja neile, kes treenivad nagu profid. Mõistagi on selliste imevidinate hind keskmisest kõrgem.

Kui aga tahad lihtsalt randmelt oma südame löögisagedust mõõta, siis saab sellega suurepäraselt hakkama ka Polar’i pulsikell või aktiivsusmonitor.

Kui nutivõrud taas jutuks tulid, siis kuidagi on nii kujunenud, et neid eelistavad eeskätt naised. Põhjus on kindlasti osalt välimuses – aktiivsusmonitorid naistele on sedavõrd ilusa disainiga, et need mõjuvad rohkem ehte kui tehnoloogilise vahendina. Õrnema soo jaoks ongi parim aktiivsusmonitor nii-öelda kaks ühes variant ehk korraga praktiline abimees kui stiilne aksessuaar, mida sobib kanda igas olukorras.

Algajal tervisesportlasel ei ole mõtet kohe suurt summat kella alla panna, sest ka odavad nutikellad pakuvad võimalust oma keha tööd jälgida. Tõsi, soodsa hinnaga spordikelladel on vähem funktsioone ja võimsust ning nad ei pruugi olla niiskuskindlad, kuid igapäevaseks rahulikuks metsajooksuks piisab neist täiesti.

Kes aga üldse sporti ei tee, ent soovib oma füüsilist koormust siiski hinnata, võiks valida monofunktsionaalse pulsikella või siis sammulugeja. Sammulugeja kell näitab lisaks põletatud kaloritele ja läbitud distantsile ka aega, mistõttu asendab see edukalt käekella.

Millised on 2020. aasta parimad nutikellad?