Mobiiltelefonid

(607)

Mobiiltelefonid on muutunud vajalikuks paljudele inimestele kogu maailmas. Võimalus hoida ühendust perekonna, sõprade, äripartneritega ja vastata e-kirjadele on vaid mõned põhjused, miks mobiiltelefonide populaarsus aastatega kasvab. Tänapäevased tehniliselt arenenud uued telefonid on võimelised mitte ainult telefonikõnesid vastu võtma ja neid tegema, vaid ka andmeid salvestama, pilte tegema ja meelelahutust pakkuma. Tänu sellele saate te oma faile igal pool kaasas kanda. Lisaks suhtlemisele on mobiiltelefonid meelelahutuslike omaduste tõttu olulised. Teil on võimalus enda telefoni alla laadida erinevaid rakendusi ja mänge. Samuti aitab telefon teil navigeerida võõras linnas, pakkudes teile mitmeid rakendusi, mis aitavad teil sihtpunkti jõuda.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Mobiiltelefonid

Enam vist ei üllata keegi, et telefonid on muutunud inimeste igapäevaelu lahutamatuks osaks. Kuid kui teil on vaja osta uus telefon, ei pruugi valik olla nii lihtne kuna pakkumine on lai ja mitmekesine, kuid igal ostjal on oma vajadused ja soove. Sellepärast oleme loonud juhendi, mis aitab teil mõista, kuidas valida teile õige mobiiltelefon.

Mobiiltelefoni tüüp

Tänapäeval on kõige populaarsemad ja aktuaalsemad kaht tüüpi mobiiltelefonid - klassikalised ja nutitelefonid (smartphones).

 • Klassikalisi mobiiltelefone kasutati laialdaselt kuni nutitelefonide tekkeni. Nendel mudelitel on väike ekraan, kompaktne nuppudega klaviatuur ja aku, mis töötab mitu päeva ilma laadimiseta. Seda tüüpi telefoni on ikka võimalik osta ja neil on erinevad disainid - tavalise ekraani ja klaviatuuriga, pikendatav ja ka kokkupandav. Need mudelid on tavaliselt kasulikud nii eakatele kui ka lastele esimese telefonina.
 • Nutitelefonid on varustatud puutetundliku ekraaniga, klaviatuurita ja nende võimalused on palju laiemad kui klassikalistel mudelitel. Sisseehitatud operatsioonisüsteem, mälumaht, funktsioonid ja muud tehnoloogilised lahendused pakuvad nende telefonide kasutajatele peaaegu samu võimalusi nagu arvutid - vaadake videoid, sirvige internetis, saatke e-kirju, vaadake tekstidokumente, planeerige päeva ja palju muud. Lisaks on tänapäeval nutitelefonid varustatud ka kvaliteetsete kaameratega, mis võimaldavad kõike pildistada ja filmida.

Ekraani suurus

Klassikaliste mobiiltelefonide ekraanid on tavaliselt väikesed ja asuvad klaviatuuri kohal. Vaadates e-poe Kaup24.ee valikut, näete ekraani suurus kuni 3,5” või 4”, mis on mõeldud klassikalistele mobiiltelefonidele, kaasa arvatud 2017. aastal turule tagasi naasnud - Nokia 3310. Selle telefonimudeli ekraani suurus on 2,4”, mis tagab piisava nähtavuse.

Samas, erinevate nutitelefonide ekraanid on saadaval 4 – 6,5”. Eksperdid märgivad, et vähem kui 4,5” suurusega mudeleid on kergem hoida, kuid see sobib siis, kui soovite seda seadet kasutada ainult peamisteks funktsioonideks - kõned, tekstisõnumid, e-kirjad. Nutitelefonid, mille ekraani suurus on vähemalt 5”, on tavaline valik, kuna need ühendavad funktsionaalsuse, kasutusmugavuse, vaadatavuse ja stiili. Teisest küljest sobivad telefonid, mille ekraan on üle 5,5”, neile, kes tahavad vaadata videoid ja vaadata oma nutitelefonist teisi väikseid detaile.

Nutitelefoni ostes soovitame pöörata tähelepanu sellele, kas konkreetsel mudelil on Gorilla Glass tehnoloogia, mis tagab suurema põrutus- ja kriimustuskindluse. Vastasel juhul peaksite kindlasti ostma sobiva turvaklaasi/-kile, mis kaitseb seadet kahjustuste eest, mis võivad tekkida näiteks siis, kui seade kukub maha.

Operatsioonisüsteem

Praegu domineerivad nutitelefonide turul kaks operatsioonisüsteemi - Android ja iOS. Mõnikord mainitakse ka veel Windowsi, kuid selle operatsioonisüsteemi toetuse katkestamise tõttu on selle kasutajate arv hiljuti kahanenud, kuna ka telefonide tootmine lõpeb.

 • Android on eristatav selle kättesaadavusest väga laias valikus nutitelefonides, alates odavatest kuni kallimate mudeliteni. See operatsioonisüsteem lihtsustab süsteemi kohandamist vastavalt teie vajadustele ja pakub juurdepääsu mitmesugustele kasulikele Google teenustele ja rakendustele, nagu Gmail, Google Maps ja palju muud.
 • iOS operatsioonisüsteem on saadaval Apple telefonides, pakkudes ühtset, kergesti ligipääsetavat platvormi, mida tuntakse sageli ohutumana kui Android. App Store kogemuste ja rakenduste kvaliteeti peetakse samuti veidi paremaks. Mainitud on ka eriti lihtsat sünkroonimise võimalust teiste Apple seadmetega - iPad, iPhone või MacBook ja teised. Huvitavad on ka Apple nutitelefonide mitmesugused lisatarvikud, näiteks AirPod.

Protsessori tüüp

Protsessor määrab, kui kiiresti on võimalik erinevaid rakendusi avada ja kasutada, fotosid redigeerida ja erinevaid toiminguid korraga teha. Mida parem protsessor, seda rohkem ülesandeid ta teeb ilma telefoni kiirust vähendamata. Nagu erinevad telefonid, on samuti protsessorid erinevad. Näiteks üks lemmik Android protsessor on Qualcomm Snapdragon. Mediatek protsessoreid leidub peamiselt Xiaomi, Doogee, myPhone ja teiste tootjate nutitelefonidest ning tahvelarvutitest. Quad Core protsessoritel on neli tuuma, samas kui Octa Core on kaheksa tuuma.

Oluline on kaaluda mitte ainult protsessori tüüpi, vaid ka selles sisalduvate tuumade arvu. Kõige odavamates mudelites, mille hind on kuni 200 eurot, leitakse tavaliselt ühe kuni nelja tuumaga protsessoreid, mis pakuvad põifunktsioonide täitmist. Keskmise hinnaklassiga telefonidel, mille hind ulatub 200 kuni 400 euroni, on kaks kuni neli peamist protsessorit, mis töötavad tõhusalt, pakkudes kõikide funktsioonide toimimist, mida vajate igapäevases kasutamises. Seevastu luksusklassi toodetel, mille hind on üle 400 euro, on tavaliselt neli kuni kaheksa tuuma omavat protsessorit ja need sobivad mitte ainult rakenduste, fototöötluste ja muude ülesannete jaoks, vaid ka võimsamate mängude jaoks. Sellise suure hulga tuumadega protsessorid tarbivad tavaliselt ka palju akut. Pange tähele, et tuumade arv ei ole alati seotud hinnaklassiga.

Mälu

 • RAM

Esimene aspekt, mida telefoni valimisel on vaadata mälu, ehk RAM või telefoni mälu. Valitava RAM mälu mahtu mõjutavad ostja vajadused ja soovid. Ostja vajadustele vastav mälu maht tagab, et seade töötab kiiresti. Kaup24.ee e-poes saadaval olevate telefonide RAM on erinev, kuid eksperdid soovitavad vaadata vähemalt 2 GB RAM mudeleid. Muidugi peaks see olema vähemalt 4 GB, et täita kõiki funktsioone ilma hakkimata. “Põhimõte" mida suurem on RAM, seda “parem", kehtib tavaliselt Android-telefonide kohta, sest iPhone telefonide mälu haldamine toimib erinevalt.

 • Sisemälu

See salvestab kõik failid, sealhulgas fotod, videod, dokumendid, rakendused, operatsioonisüsteemid ja kõik muu. Kui te ei kavatse kasutada telefoni pildistamiseks või erinevate failide kasutamiseks, ei ole mälu maht nii oluline, kuid arvestades, et vajadused võivad aja jooksul muutuda, on soovitatav pöörata tähelepanu ka sellele aspektile. Kuigi enamik nutitelefone on saadaval 16 GB sisseehitatud mäluga, on tänapäeval „kuldne keskmine” mudel vähemalt 32 GB või ideaalis 64 GB mäluga, mis võimaldab teil alla laadida kõik vajalikud rakendused, samuti muusika, fotod ja video.

Kui ostate telefoni väiksema sisseehitatud mäluga, siis pöörake tähelepanu mudeli microSD-kaardi toele, mis võimaldab teil lisada mälukaarti täiendavaks salvestamiseks. MicroSD on saadaval ainult Android-telefonides.

Interneti tugi

Mõelge nutitelefonile, millel ei ole mobiilse andmeside kaudu võimalik luua Interneti-ühendust. Seetõttu on oluline mõista, mida teie konkreetne telefonimudel toetab. Odavamad nutitelefonid võivad toetada ainult 3G andmesideühendust, kuid eelistada tuleks 4G toega mudeleid, kuna see pakub kuni 10 korda kiiremat interneti ühendust kui 3G. Tuleb mainida, et uusima põlvkonna 5G Internet on ka arendusetapis.

Teine võimalus interneti ühenduse loomiseks mobiiltelefoni kaudu on juhtmevaba interneti ühenduse kasutamine. Tänapäeval on selle tugi saadaval igal nutitelefonil. Ühenduse kiirus ja näiteks võimalus muundada telefon juhtmevabaks hotspot kohaks võivad olla erinevad, mille tulemusena saab seadme muuta interneti ruuteriks, mida saab ühendada teiste telefonide ja arvutitega, ühendades seadme internetiga telefoni abil. Kuigi enamik nutitelefonides saab interneti ühenduse loomiseks kasutada 2,4 GHz ühe sagedusega ühendust, võimaldab Dual Band tugi telefoni ühendada 5 GHz sagedusribaga.

Ühenduse valikud

Igal kaasaegsel nutitelefonil peaks olema erinevaid ühendusvõimalusi, mis muudavad seadme igapäevase kasutamise lihtsaks.

 • Bluetooth on tuttav ühendus, mis on saadaval ka kaasaegsetes nutitelefonides. See võimaldab Teil kasutada autos käed-vabad seadet, edastada faile, ühendada seadmeid, kuulata muusikat juhtmevabast peakomplektist ja palju muud. Bluetooth ühenduse tüübid võivad samuti erineda vastavalt nende kiirusele. Näiteks Samsung Galaxy S8, Apple iPhone 8 Plus ja Apple iPhone X on kõige kiiremini ühendatavad – Bluetooth 5.
 • NFC (Near Field Communication) on juhtmeta ühenduse tehnoloogia, mis võimaldab Teil teha mitmesuguseid tegevusi väikese vahemikuga raadiuses, näiteks teenuste eest tasumiseks, failide ja kontaktide jagamiseks teistele seadmetele.

Fotokaamera

Enamik nutitelefone on varustatud kaameratega, kuid need ei ole kõik ühesugused. On mudeleid, mis pakuvad nii taga- kui ka esikaameraid, kuid nende kvaliteet võib varieeruda. Leiab ka väga nutikaid ja keerukaid kaameraid, nagu Samsung Galaxy S9, iPhone X, Huawei P20 Pro ja teistel mudelitel. Samuti võivad nad luua vähese valgusega tingimustes professionaalsel tasemel fotosid. Kõige odavamate telefonimudelite puhul ei ole kaamerate kvaliteet nii kõrge.

Nutitelefoni kaamera valimisel ei peaks Te lihtsalt pöörama tähelepanu megapikslitele. Lisaks pöörake tähelepanu avale, täiendavatele kaamera funktsioonidele ja režiimidele, objektiivi tüübile, vähese valguse pildistamisele ja fotode pildistamise kiirusele. Optiline stabiliseerimine on oluline kvaliteetse video jaoks.

Lisafunktsioonid

Pöörake tähelepanu telefoni sisseehitatud anduritele, nii et teie nutitelefoni kogemus vastaks Teie vajadustele ja nõuetele. Nende mitmekesisus on lai, kuid kõige populaarsemad on:

 • Kaugusandur - lülitab telefoni ekraani valguse välja, kui seade on kõne ajal kõrva juurde tõstetud;
 • Ekraani valgusandur - reguleerib ekraani heledust vastavalt ruumi valgustusele;
 • Baromeeter - mõõdab õhurõhku, toatemperatuuri;
 • Südamerütmi monitor - kasutatakse südame löögisageduse mõõtmiseks;
 • Kiirendusmõõtur - telefon kasutab seda seadme asukoha määramiseks, mis võib ekraani pöörlemise hõlbustamiseks põhjustada;
 • Pedomeeter - sammuloendur liikumise ajal;
 • Sõrmejäljelugeja - lihtsalt kasutatav andur, mida saab kasutada seadme maksimaalse ohutuse tagamiseks, sest ainult teatud isik saab telefoni ekraani avada;

Näotuvastus

See ei ole täiesti uus tehnoloogia, kuid lõpuks leiab seda erinevate tootjate nutitelefonidest, mis võib olla kõige ohutum viis telefoni avamiseks. Seda pakuvad järgmised kaubamärgid: LG, Honor, OnePlus, Samsung, Apple (praegu pakutakse kõige kaasaegsemat näotuvastusfunktsiooni).

Samuti tuleb märkida, et telefonidel on mitmeid muid funktsioone, nagu hääljuhtimine, erinevate keelte seadistamine, erinevad kasutajatoed, lihtsad režiimid ja palju muud.

Nutitelefoni areng on protsess, mis ei peatu hetkekski, nii et ostjatele pakutakse üha enam kaasaegseid ja mitmekülgseid telefonimudeleid, mis on tavapärastest sideseadmetest pöördunud seadmeteks, mis täidavad meie igapäevaseid olulisi funktsioone. Seetõttu otsides Kaup24.ee e-poe sortimendis olevaid mudeleid, pöörake tähelepanu nende parameetritele, funktsioonidele ja disainile, et valida just see, mida vajate, parima hinnaga!