Voodid

(5298)

Hea une võti on korralik voodi. Riiulite ja laudadeta saaksime veel hakkama, aga ilma mõnusa magamiskohata kindlasti mitte. Tehnoloogia areneb välkkiirusega ja ka uneks vajalikud esemed ning aksessuaarid ei jää ajale jalgu. Pidevalt tehakse uuendusi materjalitehnoloogias, et voodi oleks veelgi mugavamad ja teie magamiskeskkond veelgi mugavam.  See garanteerib ju täisväärtusliku une. Voodite valik on ääretult lai ja see võimaldab leida igale inimesele just selle õige. Voodi valimisel tuleb silmas pidada ennekõike sobivust sinu kehaehitusega, samuti ka laiuest, et voodi sobivalt tuppa ära mahuks.  Puitvoodid, kontinentaalvoodid, metallvoodid - tee tutvust meie tootevalikuga, siit leiad kõik enamlevinud mõõdud ja mudelid. 

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Voodid

Eestis on levinud kindlates standardmõõtudes voodid. Kaheinimese voodi tüüplaiuseks on 160-180 cm. Kitsama kaheinimesevoodi läbimõõduks on 140 cm ja ühekohalise voodi laius jääb 80-120 cm vahele.

Nõndanimetatud king size voodeid ehk ülilaiu magamisasemeid meie kodudes kuigi sageli ei kohta. 160x200 voodid on juba piisavalt avarad, et jaguks kahekesi puhates lahedalt mõlemale ruumi. Kui aga 160 sentimeetrist ei piisa, et end partnerit segamata hästi tunda, siis 180x200 mõõdus sängis ei tohiks kellelgi kitsas hakata.

Üheinimesevooditest on populaarseimad 90x200 voodid. 120x200 voodi meenutab gabariidilt juba kahekohalist voodit, ent on mõeldud siiski ühele inimesele. Selliseid magamisasemeid kohtab sageli hotellides. Voodi pikkuski on väga oluline. Kui oled keskmisest sihvakam või suisa korvpallurimõõtu, siis tasub endale soetada üle 200 cm pikk voodi.

Mõõte on tähtis arvestada ka lapsele voodit valides. Et aset saaks aastast-paarist kauem kasutada, on otstarbekas võtta puidust pikendatav voodi, millel on lapse jaoks piisav kasvuvaru. Mitme mudilasega perre sobib hästi nari või sahtelvoodi. Noortele mõeldud magamistoamööbel on sageli tagasihoidlikumast hinnaklassist kui täismõõtmetes ühe-või kaheinimesevoodid.

Odavad voodid on ka välivoodid. Ehkki need on mugavad, kompaktsed ja vastupidavad, ei sobi nad päris igapäevaseks kasutamiseks.

Puitvoodite ja kontinentaalvoodite kõrval on väga populaarseks valikuks ka metallvoodi, mis loob magamistuppa veidi tööstuslikumat üldmuljet, kuid samas näeb väga hea välja. Metallvoodeid on saadaval ka erinevates värvitoonides ning metallist voodiraam on üldjuhul väga vastupidav ja ei vaja väljavahetamist mitmete aastate jooksul.

Madrats koos voodiga või eraldi

Kuna voodeid müüakse üldjuhul ilma madratsita, on tark eelistada standardmõõdus voodiraami - siis saab olla kindel, et sinna leiab ka õiges mõõdus madratsi.

Samas pakutakse päris laias valikus ka kušette, väli- ja isegi kontinentaalvoodeid, kus pehme sisu tuleb asemega kohe kaasa. Ostes voodi koos madratsiga säästad küll oluliselt aega, ent ei pruugi saada mugavat ortopeedilist sleepwell madratsit.

Valides aga erimõõdus, tavapärasest erineva pikkuse ja laiusega või hoopis südamekujulise või ovaalse magamisaseme, vajab selline voodi ka erimõõdus madratsit ja selle leidmine võib osutuda keeruliseks. 

Nutikas lahendus – panipaik voodi all

Teatud sorti voodite all või sisemuses on hoiukastid. Panipaigaga on tihti varustatud just täispuidust voodid. Voodipesu, tekkide-patjade ja muu taolise hoiustamiseks mõeldud panipaik on äärmiselt mugav ja ruumisäästlik lahendus. 

Pesukastiga voodid sobivad pea igasse interjööri, aga iseäranis palju abi on neist pisemas elamises või magamistoas ja ka lastega peres. Panipaigaga säng on ka üks äärmiselt soodne voodi - kuna üks mööblitükk täidab korraga mitut funktsiooni ja ei pea lisaks soetama kappi või riiulit.