Aiamööbel, rõdumööbel

Kõige populaarsem aia- ja rõdumööbel

Suvisel ajal soovime veeta võimalikult palju aega värskes õhus. Et Eestimaa üürikesest suvest maksimumi võtta tuleks kindlasti soetada korralik õuemööbel.

Kui aias, rõdul või terrassil on lauad-toolid ja miks mitte ka mugav korvtool või koguni sohva, siis ei teki vajadustki nelja seina vahele minna. Mõnus suvemööbel muudab grilliõhtud ja niisama lesimised nii nauditavaks, et tuppa ei jõuagi.

Mööbel rõdule, aeda või terrassile

Vabas õhus puhkenurka sisustades on määrav sisustatava ala suurus: rõdul ja terrassil on konkreetsed mõõtmed, mis dikteerivad selle, kui palju sinna mööblitükke mahub. Aiaomanikel on ses osas vabamad käed, sest üldjuhul on aias ruumi lahedalt.

Enne aiamööbli soetamist tuleks enda jaoks läbi mõelda, millises stiilis mööbel sinu aeda kõige paremini sobib. Lisaks sellele võiks mõelda, kas kasutad laudu ja toole rohkem kohvi nautimiseks või soovid ka aeg-ajalt korraldada suuremaid aiapidusid.

Mööbliesemed peaks olema aia mõõtudega proportsioonis, mistõttu ei tasu valida liiga pisikest ega ka liialt massiivset mööblit.

Kindlasti tuleks arvestada mööblit valides ka selle tulevase asukohaga. Kui tead juba ette, et lauad-toolid on palju otsese päikesevalguse ja vihma käes, siis tuleks kindlasti valida ilmastikukindlast materjalist, näiteks metallist aiamööbel, mis aastate möödudeski nägus püsib. Samas on ka paljud puidust aiamööblid õige hoolduse korral vastupidavad ega mineta paari suvega oma kena välimust.

Kohvilaua, toolide-pinkide ja diivanite valikul tuleb arvesse võtta ka eluhoone väljanägemist.

Terrassimööbel peaks oma stiililt haakuma majaga. Näiteks puitvoodriga eramuga sobitub täispuidust aiamööbel. Seevastu moodsa kortermaja rõdumööbel võiks olla kerge ja õhuline ning valmistatud rotangist või metallist.

Maakodu aeda passib jällegi peitsitud puidust valge aiamööbel ning õdusasse välikohvikusse punutud aiamööbel.

Funktsionaalsus ei pea olema eesmärk omaette, ent on kindlasti tervitatav boonus, kui lauda saab pikendada ja diivani sees patju hoiustada ning päevitamistoolil on kaasas liigutatav lauake raamatu või joogiklaasi jaoks.

Praktilisust ja kompaktsust on eriti põhjust jälgida siis, kui suvemööbli hoiustamiseks pole palju ruumi ja on oluline, et lauad-toolid käiksid kokku. Sellisel juhul on targem võtta puidust aiamööbel, sest puitesemed on üldjuhul niiöelda kokkuvolditavad.

Kui palju räägib hind õuemööbli kvaliteedist?

Sellele küsimusele võib vastata nii ja naa. Hooaja eel ja alguses küsitakse täishinda ja siis on paljude suviseks kasutuseks mõeldud mööbliesemete hinnad (sõltumata nende kvaliteedist) võrreldavad tavamööbli hindadega. Suve jooksul hakkavad hinnanumbrid kiiresti „sulama“. Eriti soodne aiamööbel ootab ostjaid sügisel ja talvel.

Aasta läbi on tavaliselt odav aiamööbel, mille puhul on tegemist eelmiste hooaegade laojäägi või defektsete esemetega. Kui hoolikalt otsida, võib nende seast leida kvaliteetseid esemeid, mis vajavad väikest kõpitsemist.