Tüdrukute kleidid

(150)

Pükstes on küll mõnus mänguväljakul ringi turnida, aga iga väikese preili garderoobi peab kuuluma ka paar ilusat tüdrukute kleiti. Lasteaiapeod, sünnipäevad, aktused, esinemised ja teised olulised tähtpäevad on just need sündmused, mil on põhjust kleiti kanda. Kleit on armas ja tütarlapselik riietusese. Eriti hea aeg kleidiga käimiseks on suvi.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Tüdrukute kleidid

Tüdruk võiks õppida maast madalast kleiti kandma. Kleidis liikumine on hoopis midagi muud, kui käia ringi dressides.

Tibatillukesi kleidikesi pakuvad tootjad juba beebidele. Paariaastaselt soovib iga väike printsess juba ise kleiti kanda.

On peresid, kus mõnda kleiti pärandatakse põlvest põlve, emalt tütrele. Nagu näiteks ristimis- ja pruutkleidid, lilleneiude kleidid või ka muud olulise tähendusega kleidid.

Esimesed tüdrukute pidulikud kleidid ongi tavaliselt mõne tähtpäeva või sündmuse tarbeks soetatud. See võib olla lähedaste pulm või juubel, aga ka näiteks lapse esimesed jõulud või esimene sünnipäev.

Tegumood ja materjalid on suviseks ja külmal ajal kandmiseks mõeldud kleitidel väga erinevad. Lühikeste varrukatega kleidile saab talvel küll jaki peale panna, ent kui see on heleda lillemustriga, siis jõulupeole see päris hästi ei passi.

Seevastu tumedast sametist kahara tüllosaga tualett on kena talvel, kuid kuumal suvepäeval eelistaks midagi heledamat ja kergemat.

Maitse üle teatavasti ei vaielda ja iga ema soovib oma tütart riietades, et laps tunneks end mugavalt ja näeks kena välja. Olgu kleit sitse-satse täis või hoopiski traksidega teksakleit – ilu on vaataja silmades ja oma ema jaoks on kõige ilusam just tema laps.

Kuigi lastemood kopeerib paljuski täiskasvanute garderoobi, on just kleit tüdrukute riidekapis üks väheseid kehakatteid, mis on säilitanud lapseliku võlu.