Laste kummikud

(68)

Meie kliimas on kummik kõige praktilisem jalanõu, sest seda saab kanda igal aastaajal, nii vihma, lörtsi kui lumega. Väikeste lastega ei ole küsimustki, kas neil on kummijalanõusid vaja või mitte – kindlasti on! Eriti tänuväärsed säärevarjud on kummikud lasteaias, kus mudilased müttavad iga ilmaga hoovis ringi, mängivad liivakastis ja hüppavad porilompides.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Laste kummikud

Kui rahakott vähegi võimaldab, võiks lapsel olla mitu paari kummikuid – nii kodus, lasteaias kui maal vanaema juures kandmiseks, erineva säärekõrguse ja voodriga.

Üldjuhul ei protesteeri ükski laps säärikute kandmise vastu, sest need veekindlad jalatsid annavad lastele vabaduse madistada õues nii nagu hing ihaldab ja kummikuid on ka lihtne jalga tõmmata – sellega saab hakkama ka mudilane. Teatud mudelitel on jalgapaneku hõlbustamiseks sääre ülaosas sangad.

Linnas käimiseks on head laste madalad kummikud. Madala säärega botikud hoiavad varbad kuivad ja neid on eriti hea kanda viisaka riietuse juures, sest ei ole vaja püksisääri saapasse toppida.

Kummijalanõu valimisel mudilasele on tark eelistada mõnd kergemat mudelit. Laste kerged kummikud ei koorma ega väsita väikese mürgeldise jalgu. Õhukesest ja elastsest materjalist kummikud painduvad hästi, ei sega jooksmist, kükitamist ega liivakastis mängimist.

Külmemal ajal, enne talvesaabasteni jõudmist, on asendamatuks jalanõuks laste voodriga kummikud. Paljudel mudelitel on teisaldatav vooder, mis tähendab, et kahte eraldi paari säärikut ei ole vaja. Ent on ka spetsiaalselt lörtsi ja paari miinuskraadiga kandmiseks mõeldud kummikud, mis sajusel ja soojal talvel asendavad edukalt talvesaabast.

Eriti külmakartlikule ja kehva vereringega lapsele võib panna jalga lisaks villased sokid, aga enamasti on laste soojad kummikud sedavõrd kvaliteetsed ja soojapidavad, et villasokke pole vaja.