Beebide jalanõud

(31)

Esimesed jalanõud ostetakse beebile siis, kui ta on õppinud käima. Esimestest sammudest kuni kõndimiseni läheb natuke aega, olenevalt lapsest kuu või paar. Toas olles ei vaja laps jalatseid, sest kõnnioskuse omandab ta paljajalu. Kui see on selge ja põnn teeb esimesed iseseisvad sammud õues, ongi õige aeg panna talle jalga jalatsid. Jalanõude valimisel arvestage sellega, et jalats peab olema kerge ja toetama lapse jalga. Pisikesed, kes on kõndimise algfaasis vajavad pehmet ja vastupidavat talda. Natukene suuremad imikud, kes suudavad juba väljas jalutada vajavad jalga paksema ja kõva tallaga jalatseid, et nad oma jalgu ei põrutaks. Valige oma pisemale sporditossud vabaks ajaks, kingad pidulikeks üritusteks või hoopiski sandaalid suveks.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Beebide jalanõud

Paljud vanemad ei malda jalanõude ostmise ja imikule jalga panemiseni oodata ajani, mil laps on suuteline ise kõndima.

Seda ei peagi tegema, sest ka imik, kes veel ei kõnni, võib kanda beebipapusid. Need ei ole omal jalgel kõndimiseks mõeldud, vaid tegemist on tekstiilist tallaga pehmete papudega, mis on pigem soki eest.

Seesuguste jalatsite pealmine disain kopeerib nii-öelda päris jalanõusid – sporditosse, sandaale ja kingi. On poistele ja tüdrukutele sobivaid beebi jalanõusid, ent on ka neutraalseid mudeleid, mis lähevad hästi mõlemale.

Tallaks on tavaliselt kummist iminappadega tugevam kangas. Libisemisvastane tald aitab väikestel, ent ebakindlatel jalgadel hoiduda kukkumast. Toe najal püsti ajades ei libise lapse jalg siledal toapõrandal ja see aitab beebil tasakaalu hoidmist harjutada.

Kuigi otseselt kõndimiseks ei ole papusid vaja, on neil jalatsitel praktiline otstarve täiesti olemas – imikute jalatsid aitavad hoida sokke jalas, mis siputamise käigus kergesti ära tulevad, ja papud hoiavad ka väikesed jalakesed soojas.

Kui laps juba kõnnib, siis ei ole talle pehmeid papulikke jalatseid vaja. Kõndiv laps peab kandma tavalisi jalanõusid.

Tähtis on, et need toetaksid pisikest jalga, oleksid mugavad ja õiges suuruses. Vahel võetakse lapsele liialt suure kasvuvaruga jalanõu, mis raskendab iseseisvat liikumist ja muudab lapse kohmakaks. Halb on ka liiga väike jalats.