Päikesekreemid

(315)

Kui päikselised rannailmad on saabunud, peaksid tähelepanu pöörama oma naha heaolule - päikesekreem aitab kaitsta Sinu nahka ebameeldivate põletuste ja ka kahjulike UV-kiirguse eest. Päikesekreemid erinevad oma SPF numbri ehk kaitse tugevuse poolest. Laste nahk vajab oma õrna naha tõttu erinevaid kreeme, mispärast leiad valikust päikesekreemi beebile kui ka päikesekreemi lastele. Kui päikselised ilmad on alles kaugel, leiad valikust isepruunistavad tooted - olgu selleks isepruunistav kreem või isepruunistav vaht. Valikus on ka isepruunistav õli ning isegi ka isepruunistav sprei. Ouline on, et valiksid õige tooni ning tutvuksid nende kasutamisel kasutusjuhendiga. Tutvu valikuga ning leia parim päikesekreem või isepruunistav toode juba täna.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Päikesekaitse, SPF ja isepruunistavad kreemid

Soojad ja suvised ilmad ning ilus pruun nahk pakuvad rõõmu kõigile, kuid ei tohi unustada, et üleliigne  päikese- ehk UV-kiirgus, lisaks kasuliku D-vitamiini saamisele, võib nahale  mõjuda üsna kahjulikult. Inimese nahk vajab kaitseb UVB-kiirguse eest, et mitte nahka kahjustada ja ära põletada. Selleks on olemas erinevad päikesekaitsekreemid ja päikeseõlid.

Alternatiiviks kahjulikule UV-kiirgusele võib kasutada hoopis isepruunistavaid kreeme, millel on ka hooldavad koostisosad.

Milline päikesekaitse toode valida?

Eelkõige tuleks jälgida toote SPF numbrit. See näitab, kui kaua võib viibida päikese käes ilma päikesepõletust saamata. Üks SPF on võrdne 15-20 minutiga, kuid heledama ja õrnema nahaga inimestel võib olla ka vähem. Eestis soovitatakse, et see võiks olla vähemalt 30, kuid näol ja lastel isegi tugevam. Õrna päikesekaitset on soovitatav kasutada ka talvisel ajal.

Kas toode on päevitusõli, päikesekreem või päikesespreid – see on juba maitse küsimus. Küll aga tuleks neid vähemalt pool tundi enne päikese kätte minekut ühtlaselt ja õrnale masseerida naha peale ning seda korruta iga 2 tunni tagant või pärast ujumist.

Pärast päikese käes oldud aega vajab nahk elastsuse taastamiseks erilist hooldust. Siis tuleb appi päevitusjärgnekreem, mis taastab naha kaotatud niiskuse taseme, värskendab ja toidab naha sügavamaid kihte. Nii on Sinu nahk pehmem ning hooldatud.

Ilusa pruuni ja särava naha saavutamine ei ole olnud varem lihtsam! Solaariumikreemid ehk isepruunistavad kreemid aitavad saavutada nahal ühtlase ja kena päevitanud tooni, mis püsib pikaajaliselt. Lisaks on kreemid niisutava, toitva, rahustava toimega ning parandavad naha tekstuuri.

Miks valida hoopis isepruunistav kreem?

Päevitunud nahk annab terve ja atraktiivse väljanägemise. Lisaks peidab see naha ebaperfektsused nagu kortsud, pigmendilaigud ja vananemisega seotud märgid.

Võrreldes päikese käes päevitamisega ja solaariumiga on isepruunistavad kreemid vähem kahjulikumad kuna Sa ei puutu kokku kahjuliku UV-kiirgusega. Ilma päikesekreemi kaitseta võib UV-kiirgus muuta naha struktuuri ning vähendada naha loomulikku kaitset.

Neid on ka lihtne kasutada – nad imenduvad nahka nii, et nad ei kandu riietele ning jätavad naha pehmeks ja hoolitsetuks.

Kuidas seda kasutada?

  1. Selleks, et päevitus jääks ühtlane, peab olema Su nahk pehme, puhas ja kuiv. Selleks kasuta isepruunistavate kreemide jaoks mõeldud aluskreeme.
  2. Kreemi kanna peale kosmeetikakinnastega. Nii saad kreemi mugavalt peale kanda alustades jalgadest ülakehani, lõpetades kätega.
  3. Jälgi, et kreem oleks näole sobilik. Selleks, et nahale jääks kreem loomulikum, võid kreemi segada mõne muu näokreemiga või osta spetsiaalne isepruunistav kreem näole.
  4. Kergelt niiske riidega kergelt patsuta aladel, kuhu jäi liiga palju värvi.
  5. Loe pakendi infolehelt juhiseid kui kaua võid kreemi peal lugeda ning kui ruttu kreem hakkab mõjuma ilma, et määriksid riideid, voodilinasi vms.
  6. Selleks, et päevitus püsiks, võiksid kasutada niisutavaid nahahoolduskreeme igapäevaselt. Üldjuhul kestab päevitus 3-7 päeva.
  7. Kui päevitus hakkab hajuma, puhasta koorijaga nahk ja alusta protsessiga uuesti. Ära kasuta kreemi ilma eelmist päevitust maha pesemata kuna muidu võib päevitus jääda ebaühtlane ning ei näe loomulik ja puhas välja.

Kaitse oma nahka päikese kahjulike omaduste eest juba täna!

Kaup24 pakub suures valikus tooteid heade hindade ja sooduskampaaniatega. Meie turvalised ja mugavad maksetingimused ja kättesaamisvõimalused teevad ostuprotsessi veelgi mugavamaks. Tutvu valikuga ja osta juba täna!