Kontorimööbel, büroomööbel

Kurnatus, stress, väsinud silmad ja liigesevalud - kõike seda põhjustab vale kontorimööbel. Õige mööbli valimine on tohutult oluline, kuna annab märgatava tulemuste teie heaolule. Töötajad istuvad suurema osa päevast ehk neile on vaja pakkuda mugavaid tingimusi. Tänapäeval on muutunud trendiks ergonoomiline tool ja laud, kuna need muudavad töötamise hõlpsamaks ning tõstavad töötajate motivatsiooni. Reguleeritav töötool on kindlasti vajalik, kuna inimesed on erineva pikkusega ja kõigile ei sobi sama kõrgus. Kodukontor nõuab veel rohkem tähelepanu, kuna tuleb arvestada vaba ruumiga ning valgusega, mis kindlasti toas, kus arvutilaud on peaks olema. Mis iganes teie plaanid on, pidage meeles, et teie valik peaks looma tööks soodsa keskkonna.

Kõige populaarsemad tooted

Kontorimööbel

Büroomööbel koosneb tavaliselt arvuti- või kirjutuslauast ja kontoritoolist, millele lisanduvad dokumendikapid- või riiulid.

Kui tegemist on suurema asutuse või ettevõttega, siis on vajalik ka nõupidamiste ruumi sisustamine suure koosolekulaua ja toolidega. Arvuti taga istumiseks mõeldud ergonoomilised toolid siia ei sobi, sest võtavad liialt palju ruumi. Mõistlikum on eelistada lihtsaid käetugedeta toole, mida saab vajadusel virna tõsta.

Kõik mainitud mööbliesemed on otseselt töö tegemiseks mõeldud.

Asutuse või firma puhkenurga sisustamine on juba puhtalt maitse ja võimaluste küsimus ega sõltu otseselt igapäevaste tööülesannete täitmisest.

Kontorimööbli valikul tuleb silmas pidada mitut asjaolu. Esiteks muidugi ruumi suurust ja töötajate hulka – iga inimese jaoks tuleb reserveerida mõistlik arv ruutmeetreid. Tähtis on seegi, kas tegemist on avatud või kabinett-süsteemis toimiva töökeskkonnaga ja kas asutuse tegevusalaks on klienditeenindus. Kui büroos käib aeg-ajalt kliente, siis ei sobi nende teenindamiseks lahtise „seljaga“ kontorilaud. Kui tulija peab kasutama lauda kirjutamiseks, siis tuleb mõelda ka külalise istumismugavusele.

Igapäevaseks tarvitamiseks on mugavaim ratastel kontoritool, ent külaliste ja klientide võõrustamiseks võib valida lihtsad ratasteta toolid.

Kui aga soovid, et su kodukontor oleks mugav töökeskond, siis tasuks samuti valida kehahoiakule ja töö iseloomule sobilikud mööbliesemed. 

Sahtlite ja riiulite olemasolu on kontoris vajalik ka siis, kui lõviosa tööst käib digitaalselt ja dokumentatsiooni hoidmiseks ei ole eraldi ruumi vaja. Sõltumata töö sisust on igas asutuses alati kontoritarvikuid ja muud taolist, mis oleks kena silma alt ära panna.