Suitsuandurid

(50)

Mida suurem kodu, seda rohkem suitsuandureid tuleb majapidamisse paigaldada. Ainult ühest ei piisa, kui tube on palju ja elamine paikneb mitmel korrusel. Sellisel juhul peab igal korrusel vähemalt üks andur olema.

Vingugaasiandur on Eestis kohustuslik kõigis neis eluruumides, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Eelkõige on sellisteks seadmeteks gaasil töötavad veesoojendid.

Toodete kuvamine

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Suitsuandurid ja vingugaasiandurid

Nii suitsu- kui vingugaasiandurite puhul on valida väga erineva tegumoe, värvi ja lisafunktsioonidega detektorite vahel.

Suitsuanduri vajalikkusest ja selle kasutamise kohustusest (mida kontrollivad Päästeameti järelvalveametnikud) on palju kõneldud, ent aeg-ajalt tuleb selle väikese vajaliku seadme vajalikkust ikka üle korrata. 

Iseäranis palju selgitamist vajab suitsuanduri paigalduskoht: andur tuleb panna magamistoa ees asuva ruumi, koridori või esiku lakke ning lisaks ka magamistuppa endasse ning ka teistesse tubadesse, ent kindlasti mitte kööki ja vannituppa.

Inimestel tekib teinekord küsimus: miks mulle veel vingugaasiandur, ja veel mitu, kui mul on juba kodus suitsuandur?

Nõue andurite paigaldamiseks ei ole bürokraatlik tühitähi, kaugeltki mitte, mõlemad andurid on hädavajalikud. Kuna vingugaas on lõhnatu, värvusetu ja maitsetu ning inimene seda ise tunne, ei ole selle eluohtliku gaasi tuvastamiseks muud võimalust kui vinguandur.

Suitsuandur ja vinguandur on kaks täiesti erineva tööpõhimõttega seadet, nad tuvastavad erinevaid asju ega suuda üksteist asendada. 

Et ära hoida kõige hullemat - vingugaasimürgistust - tuleb vingugaasiandur paigaldada kodus neisse ruumidesse, kus on gaasiboiler, korstnaga ühendatud gaasiseade või puuküttel töötav pliit, ahi, kamin või katel.

Siin aga tekib koduomanikel taas küsimus: kas vingugaasiandurit on vaja ka siis, kui majapidamise ainus gaasil töötav seade on gaasipliit köögis? 

Kui elamises ühtegi tahkeküttega küttekeha ei ole, siis ei ole vingugaasianduri paigaldamine kohustuslik. Sellisel juhul on soovitav lasta paigaldada gaasiandur.