Sügavkülmikud

(29)

Kõik teame, kui oluline on tagada toitude säilitamiseks vastav temperatuur, et mitte lasta neil riknema minna. Sügavkülmik on selleks ideaalne lahendus, et säilita toite mitmeid kuid. Meie valikust leiad erinevates mõõtmetes ja disainides külmikuid. Kindlasti pööra tähelepanu ka tehnilistele näitajatele nagu võimsus, energiaklass, müraklass ja muud, mille kohta leiad täpsustava info tootekirjeldustest. Pea meeles, et sügavkülmkapis toitu säilitades peaksid pöörama tähelepanu ka toidu enda säilivustingimustele. Lisaks sügavkülmikule soeta lisaks ka sügavkülma kotid, et toitude säilitamine oleks võimalikult efektiivne ja mugav. Meie veebipoes toimub soodne sügavkülmikute müük - tutvu valikuga ning leia sobivam sügavkülm juba täna!

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Sügavkülmikud

Mis on see, ilma milleta on kööki raske ette kujutada? Muidugi on selleks külmkapp ja sügavkülmik. Eesti kliimaski on piisavalt palavaid päevi, kus lauale unustatud toit halvaks läheb, rääkimata siis toidu sügavkülmutamisest. Kilekott akna taga toimib ainult vähestel talvekuudel ning ka siis mitte väga hästi. Kuidas aga leida õige sügavkülmik?

Uue sügavkülmiku eelised

Esmalt vaata, mis sul hetkel kodus olemas on. Isegi kui sul on külmik, mis tundub hästi toimivat, kui see on juba kümne aasta vanune või vanemgi, oleks mõttekam vaadata uuemate mudelite poole. Tänapäevastel sügavkülmikutel on mitmeid eeliseid.

Lahendused, mis muudavad sügavkülmiku kasutamise mugavamaks nagu näiteks läbipaistvad kastid, nofrost ehk automaatne sulatus, automaatne jaheda õhu säilitamine ning heli- või valgussignaali olemasolu, mis annab märku, kui sügavkülmiku uks lahti ununes. Uuemad külmikud on ka tunduvalt säästlikumad ning kõige säästlikumad on sügavkülmikud, mille energiaklassiks on märgitud A++ ja A+++.

Mida ostmisel silmas pidada?

Neile, kes on pidevas liikumises, oleks kindlasti vajalik autokülmik. Autokülmik kulub ära nii siis, kui liigud töö tõttu ühest kohast teise ja sooviksid värsket toitu kui ka siis, kui armastad aega värskes õhus veeta. Pärast mõnusat rabamatka on jahutatud jook ideaalne värskendus. Telkima minnes ei pea aga muretsema selle üle, kuidas sardellid ja šašlõkk reisipäeva vastu peavad ning õhtuseks grillimiseks vormis on. 

Kahe uksega või siis french doors valikuga külmkapp on eriti hea neile, kes armastavad kokata. Võrreldes tavalise sügavkülmikuga, mahub vertikaalsesse sügavkülma rohkem ning seal olevast on ka parem ülevaade. Igal asjal on oma kindel koht, mis teeb vajaliku leidmise palju kiiremaks. Ja tänu sellele, et vertikaalne sügavkülmik on kõrge ja kitsas, mahub see hästi väiksematesse köökidessegi. 

Kellel on vaja sügavkülmikusse tavapärasest rohkem asju mahutada, siis tasub uurida juba kirst-sügavkülmikuid. Need nõuavad küll rohkem ruumi, ent teevad ruumivajaduse oma mahutavusega tasa. See lahendus sobib peredele, kes ostavad varud pigem ette ning soovivad korraga palju säilitada. Sügavkülmkirst on ka hea variant teiseks külmikuks. Selle võib panna garaaži, rõdule või keldrisse, kus on ruumi natuke rohkem ning hoida asju, mida ei lähe pidevalt vaja. Tihedalt kasutatav on siis juba tavalises köögis paiknevas sügavkülmikus.

Kui sa aga tead, et sa ei kasuta sügavkülma millekski rohkemaks, kui võib-olla jääkuubikute muretsemiseks või mõne marjakarbi säilitamiseks, võid rahumeeli osta väiksema külmiku, millel on tilluke sügavkülma osa või integreeritava sügavkülmiku. Integreeritav minisügavkülmik on väiksema kapi mõõtu ning selle saab paigutada täpselt sinna, kus vaba on vaba koht.

Maht, külmutamise klass ja rohkemgi veel

Lisaks uste arvule, suurusele ja välimusele on oma roll ka sellel, mis peitub ilusa välimuse taga. Mida suurem on pere või mida rohkem asju soovid sügavkülmikusse panna, seda suurema mahuga mudelit on vaja. Klassikalisele kahe lapse ja kahe täiskasvanuga perele on 200-liitrine sügavkülmik tõenäoliselt piisav, suuremale perele jääb see kitsaks. Vastavalt sügavkülmiku mahutavusele peaks kasvama ka külmutamise võimsus. Võimsus kuni 10 kilogrammi 24-tunni jooksul on üpriski tavaline. Kõige võimsamate sama ajavahemikku näitaja võib aga olla kuni 30 kilogrammi. Kui külmutamisvõimsus ületatakse, halvendab see toiduainete kvaliteeti ja säilivust.

Toidu külmutamine aitab selle säilivusaega tunduvalt pikendada. Seetõttu on see ideaalne marjadele, seentele, köögiviljadele, lihatoodetele ning kõigele muule, mida tänapäevalgi köögis vaja läheb. Valikut aitab kergemaks teha ka tootetutvustuste ning teiste kasutajate hinnangute lugemine. Selline süvitsi uurimine võib küll rohkem aega võtta, kuid tulemus on ka parem. Lõppkokkuvõttes tahad ju leida sügavkülmikut, mis oleks sinu vajadustele täpselt vastav, sobiva suuruse ja sobiva hinnaga. 

Ja lõpetuseks eelistada korraliku firma tooteid. Kaup24.ee e-poe valikus leidub kõige tuntumaid ja kvaliteetsemaid ettevõtteid: Electrolux, Indesit, Oka, AEG, Ardo, Daewoo, Dea, Fagor, Gorenje, Hansa, Hoover, LG, Candy, Bosh, Beko, Blomberg, Miele, Midea, Minsk, Samsung, Snaigė, Whirlpool, Electrolux, Exquisit, Indesit, Snaigė, Gorenje, Liebherr, Zanussi, Candy, Canderel, Beko, Bosh, Blomberg, Miele ja paljud teised. 

E-poest ostes võib silma hoida peal ka erinevatel sooduspakkumistel ja kampaaniatel, mis võivad nii mõnegi ihaldatud sügavkülmiku ka rahakotisõbralikuks muuta. Ja kui ost sooritatud, ei pea kulutama aega poodi mineku peale – kogu kauba saab lasta endale otse koduukse taha tuua!