Külmikud

(289)

Tänapäeva külmkapid ei hoia mitte ainult toitu värskena, vaid annavad ka märku kui mõni toiduaine on realiseerimistähtaega ületamas. Külmikutel on teisigi väärt lisafunktsioone nagu automaatne sulatussüsteem, puutetundlik ekraan poenimekirja koostamiseks ja sisekaamerad, mis võimaldavad poes olles külmkapi sisuga tutvuda. Külmikut valides tuleks vaadata ka selle kodumasina energiaklassi, suurust ja disaini. Suur külmik mahutab palju, kuid väike külmik ja joogikülmik on kergesti transporditav. Selleks pakuvad valikut mitmed erinevad tootjad, mille seast leiad näiteks Whirlpool külmiku, LG külmiku, Electrolux külmiku või külmkapp Samsung tootjalt. Meie veebipoes toimub soodne külmkappide müük - tutvu valikuga ning leia sobiv.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Külmikud

Liikuva eluviisiga inimesel, kes viibib kodus vähe ja kes kokkamise asemel einestab pigem väljas, ei ole mõtet soetada väga suure mahutavusega külmkappi. Asja ajab edukalt ära ka väiksem ja ökonoomsem lahendus. 

Pisike ja kompaktne minikülmik on otstarbekas valik üksi elavale inimesele või tudengile, kes ei vaja toidu hoiustamiseks palju ruumi. Paari riiuli ja ilma sügavkülma osata väike külmkapp on piisav, et mahutada ära päevane toidukraam.

Kui tegemist on üürikorteriga, mida jagab rohkem inimesi, võib köögis olla koguni mitu väikest külmikut - igal üürnikul oma. See on kindlasti mõistlikum lahendus, kui hakata ühes suures külmkapis riiuleid jagama. Nii-öelda pooles mõõdus külmkapp on ka sobilik kontori kohvinurka.

Kõige väiksemad külmkapid on vaid poole meetri kõrgused. Nii madal mudel mahub vabalt töötasapinna alla ja lubab külmiku pealset kasutada asjade hoidmiseks, pakkudes seega lisaruumi. Ja kui sügavkülma nagunii ei kasuta, ei pea muretsema ka selle puuduse või väiksuse pärast. Mõistagi on ilma sügavkülmata mudelid hinnatasemelt ühed odavamad külmkapid.

Samas, mida suurem pere või mida rohkem tahad toiduaineid sügavkülmas säilitada, seda suurema mahutavusega külmik tasub valida. 

Kes naudib söögitegemist ja kel on paljulapseline pere, sel võiks köögis troonida ruumikas kahepoolne külmik. Mitmete riiulite, säilituskastide ja sahtlite jahekapp lubab säilitada korraga rohkem toidupoolist. Rääkimata topeltsuurest sügavkülmaosast. Et kappi saab mõlemast uksest avada, on juurdepääs toiduainetele mugavam ja parem. 

Mõistagi eeldab nii suur külmik, et köögis on selle jaoks piisavalt ruumi. 

Kui köök on juba valmis ehitatud, siis ei pruugi külmiku suuruse osas väga palju valikut olla. Sestap tuleb enne kodumasina ostmist täpselt ära mõõta, kui palju ruumi tehnikaseadmele jääb, seejuures ei tohi unustada jätta kapi ja mööbli või seina vahele õhuvahet. 

Märksa lihtsam on siis, kui köök on veel sisustamata ja kodutehnika valikul on vabad käed. Mööbli sisse paigaldamiseks on parim integreeritav külmik. See aga eeldab, et teil on külmiku täpsed mõõtmed teada ja need saab mööblifirmale edastada.

Kas sügavkülm peaks asuma üla- või alaosas? See on puhtalt maitse ja harjumuste küsimus.

Näiteks jänki-tüüpi külmkappidel asub väike sügavkülm kapi ülaosas. Kombi-tüüpi külmkapp on traditsiooniline kahe eraldi uksega külmkapp, kus sügavkülmakamber on kapi alaosas. 

Ameerika-tüüpi külmkappideks nimetatakse neid, mille külmik ja sügavkülmik asuvad kõrvuti, mitte üksteise peal. Sellisel juhul võib sügavkülmiku ukse sisse olla lisatud ka jäämasin, mis valmistab jääkuubikuid. 

Kes armastab aia- ja metsasaadusi üle talve säilitada või kes on kirglik jahi- või kalamees, sel ei piisa majapidamises ainult külmkapist, vaid tarvis on ka eraldi sügavkülmikut. 

Tasub meeles pidada seda, et iga soodne külmik ei pruugi hiljem enam nii soodne olla. Kuna tegemist on seadmega, mis tarbib ööpäev läbi elektrit, on oluline vaadata külmiku energiaklassi: kõige säästlikum on energiaklass on A+++, kuid levinuimad on A++ ja A+ lahendused.

Seega kui esialgu natuke rohkem maksta ja valida säästlikuma energiaklassiga külmik, säästate hiljem energiat ja raha.