Köögitehnika

Köögitehnika

Kvaliteetsed ja töökindlad tehnikaseadmed on köögi kõige olulisem osa. 

Suurte kodumasinate, nagu ahjud, pliidid, nõudepesumasinad, õhupuhastid ja külmikud, valikul on paljuski määrav see, kas soovitakse mööbli sisse paigaldatavat või nii-öelda eraldiseisvat tehikat.

Integreeritav köögitehnika võimaldab ruumi säästa ja luua köögis visuaalselt ühtlase mulje - masinad on mööbli sees “peidus” ega domineeri. 

Et asjad ideaalselt sobituks, tuleb mööbli valmistamisel lähtuda aparatuuri mõõtmetest mitte vastupidi. Pliidiplaati või ahju saab ka olemasoleva mööbli sisse paigaldada, ent tulemus ei pruugi olla seda vaeva väärt - tehnika ja mööbli vahele jäävad vaatamata kõigele mikroskoopilised vahed või ääred, mis rikuvad üldmulje.

Lahenduseks on spetsiaalselt integreeritava köögitehnika jaoks mõeldud mööbel, mida saab osta eraldi osadena (pliidikapp, ahjukapp jne). 

Ent ka sellisel juhul tuleb nii mööbel kui kodumasin enne kokku viimist väga täpselt üle mõõta.

Miks integreeritav kodutehnika on aina populaarsem?

Peamiseks põhjuseks on juba mainitud kompaktsus, aga ka ilus tervikpilt ja kasutamismugavus.

Näiteks kappide ja töötasapinna sisse paigaldatud kompaktsete pliitide, mikrouunide, ahjude ning muude kodumasinate puhul nõuab ka köögi koristamine ja puhtana hoidmine märksa vähem vaeva. Ei teki mööbli ja tehnikaseadme vahesid ega ääri, kuhu hakkaks mustust kogunema.

Kel on söögitegemisele kõrgemad ootused või kelle jaoks on kokkamine elatusallikas, sel tasub soetada profi köögitehnika. Toitlustusasutustele mõeldud tehnikat saab edukalt koduski kasutada. Sellised seadmed on küll hinnaklassilt kallimad, ent on ka funktsionaalsemad ja vastupidavamad.

Teatud interjöörides toimib ja mõjub tööstuslik köögitehnika isegi paremini kui integreeritav: puhtad ja sirgjoonelised metallpinnad ning industriaalne välimus muudavad suurköögitehnika sobilikuks moodsasse industriaalse interjööriga avatud köökidesse.

Tõsi, päris igasse majja ei saa selliseid seadmeid siiski panna, kuna restoranides tarvitamiseks mõeldud masinad eeldavad näiteks tööstusliku voolu, ventilatsioonisüsteemi, jahutust ja muid taolisi ühendusi või valmidust.  

Igapäevaseks pere ringis kasutamiseks pliidid-ahjud, külmikud, nõudepesumasinad, mikrouunid, õhupuhastid ei pea vastama tööstusliku köögitehnikaga võrreldavatele standarditele. Täna suudab ka soodne köögitehnika pakkuda kvaliteeti, mis rahuldab keskmise pere vajadusi. 

Kööki mõeldud kodumasinate kestlikkusele aitab kaasa õige kasutamine ja regulaarne hooldus.