Kasulikud nõuanded

Virtuaalreaalsuse prillid: mis need on ja kuidas neid valida?

5/5
30.03.2020

Virtuaalne reaalsus pakub meile rikkalikul hulgal võimalusi oma vaba aega veelgi põnevamalt sisustada ning lõbusal ja unustamatul moel meelt lahutada. VR-prille ei kasutata enam ammu pelgalt mängimiseks, vaid ka ärilistel eesmärkidel – on vaid aja küsimus, millal nende kasutamine massidesse jõuab. Kui teil varasem kokkupuude puudub, siis kutsume teid lahkesti nende põnevate tehnikavidinatega tutvust tegema ning räägime ühtlasi lähemalt, kuidas VR-prille õigupoolest kasutada ja mil moel endale parimad mudelid valida.

Kuidas VR-prillid töötavad ja mis need on?

Sisuliselt võimaldab virtuaalne reaalsus meil liikuda täiesti teise 3D-keskkonda. Spetsiaalseid prille ja kõrvaklappe kandes distantseerime end reaalsest maailmast. Prillid toimivad ekraanina, et jälgida arvuti loodud simulatsioone ning vabalt keskkonnas liikuda. Antud tehnoloogia reageerib meie liigutustele, muutes kogemuse veelgi realistlikumaks. Kui kallutame oma pead, pöörame ümber või muudame mõnel muul moel oma liikumissuunda, muutub ka meid ümbritsev keskkond. Teil on võimalik hoopis teistsugust maailma uurida ning sealsete objektidega suhelda. Kui kogu teie perifeerne nägemine on kaetud, muutub kogemus väga realistlikuks.

Virtuaalreaalsuse prille kasutatakse kõige sagedamini mängimiseks – on ütlematagi selge, et need muudavad mängimise hoopis realistlikumaks ja põnevamaks. Lisaks on võimalik prille rakendada ka virtuaalsete ekskursioonide ja uute koolituste läbiviimiseks. Virtuaalreaalsusprillid võimaldavad ringi liikuda fantastiliste maailmade vahel – virtuaalreaalsuse piirid on lõputud.

Kuidas virtuaalreaalsus prille kasutada?

Virtuaalreaalsuse prillide kasutamine on palju lihtsam kui see esmapilgul tunduda võib. Antud meelelahutuse jaoks on juba praeguseks saadaval palju mänge ja telefoni-vidinaid, mistõttu peate veidi süvenema, leidmaks ning soetamaks just endale meelepäraseimad mudelid. Ühildage oma virtuaalreaalsuse prillid vastava seadmega (telefoni puhul on tarvilik konkreetne juhe), asetage prillid mugavalt ette ja nautige enneolematut elamust. Selleks, et uued ja ägedad prillid teile pettumust ei valmistaks, on oluline valida teile sobivas suuruses prillid, mis vastaksid igati ka teie vajadustele.

Kuidas virtuaalreaalsuse prille valida?

Sisuliselt on kõige olulisemaks kriteeriumiks virtuaalsete prillide tüüp, mis sõltub sellest, milliste seadmetega kavatsete meelelahutust nautida. Antud aspekt ei määra mitte ainult VR-prillide maksumuse, vaid aitab teil mõista ka nende muid funktsioone.

Arvutiga ühendatavad VR-prillid

Tegemist on kõige arenenumate VR-prillide mudelitega, mida soovitatakse ennekõike kogenud entusiastidele. Seda tüüpi seadmed on üsna krõbeda hinnaga, mistõttu peate olema kindel, et virtuaalreaalsuse mängud ja muu taoline meelelahutus on teie jaoks tõesti see eelistatuim. Samuti tasub meeles pidada, et VR-i võimaluste maksimaalseks kasutamiseks on vaja üsna võimsaid virtuaalreaalsuse prille.

Kui eelnev jutt teid ära ei hirmutanud, siis on teil kõik võimalused nautimaks eksklusiivset ja kordumatut VR-elamust. Teie liikumist jälgitakse integreeritud andurite või videokaamerate abil ning kui teie arvuti on piisavalt võimekas, saate kogeda äärmiselt kvaliteetset meelelahutust. Ühendage prillid spetsiaalse kaabliga ja need hämmastavad teid kvaliteetse pildi ja suurepärase sagedusega.

1 Virtuaalse reaalsuse prillid HTC Vive Pro (99HAPY010-00) hind ja info | Virtuaalse reaalsuse prillid HTC Vive Pro (99HAPY010-00) | kaup24.ee PARIM HIND
€ 1 50300 1p. 20t
Lisa korvi
PARIM HIND

Virtuaalreaalsuse prillid mängukonsoolidele

Neile, kel juba mängukonsool olemas või kes plaanivad seda parasjagu soetada, sobivad kõige paremini seadmetega kaasas olevad VR-prillid. Kui otsustate proovida sellisel viisil virtuaalse reaalsuse kogemust, on teil äärmiselt rikkalik mängude valik ning seda tüüpi mängukonsoolid on tänasel päeval ka ühed turuliidrid. Võimalusi suurendavad veelgi spetsiaalsed juhtpaneelid, mis mitte ainult ei võimalda teil uudse keskkonnaga tutvuda, vaid lubavad täielikult mängu kaasa lüüa ning muuhulgas põnevaid ülesandeid täita.

Sel juhul on kõige olulisem mõelda, milliseid mänge soovite mängida, kuna teatud konsoolidel on konkreetsele mudelile vastavad mängud. Samuti peaksite hindama mängukonsooli jõudlust, et oleksite selle pakutavate funktsioonidega tõeliselt rahul. Kui teie peakomplekt ei kuulu VR-komplekti, on soovitatav see endale lisanduvalt osta. Integreeritud mikrofoniga mudelite valimine muudab VR-mängude sõprade seltsis mängimise ühiskasutatavas võrgus veelgi lihtsamaks.

Virtuaalreaalsuse prillid nutitelefonidele

Tegemist on kõige soodsamate virtuaalreaalsusprillidega, mis sobivad suurepäraselt virtuaalreaalsusega tutvumiseks. Seda tüüpi prillid ei nõua suuri investeeringuid, kuid tasub siiski valida heade omadustega mudelid. Virtuaalse reaalsuse kogemus kasutab ära telefoniressursse, mistõttu sõltuvad teie võimalused suuresti prillide mudelist. Suurem jõudlus ja suurepärane ekraani eraldusvõime võimaldavad teil virtuaalse reaalsuse kõik võimalused maksimaalselt ära kasutada.

Seda tüüpi prillide ühendamine on väga lihtne – telefoni pannakse spetsiaalne korpus, millest saab aken virtuaalreaalsusesse. Sellepärast on väga oluline veenduda, et mobiiltelefoni mõõtmed juhtmele sobiksid. Seda tüüpi VR-prillide äärmiselt laia valiku tõttu ei ole kuigi keeruline endale sobivat mudelit leida.

Autonoomsed virtuaalreaalsuse prillid

Seda tüüpi VR-prillid on turule jõudnud suhteliselt hiljuti ja annavad endiselt endast parimat, et tarbijate huvi äratada. Antud tüüpi prillid ei vaja lisavarustust – asetage lihtsalt prillid ninale ning sukelduge koheselt virtuaalsesse reaalsusesse. Tuleb tunnistada, et hetkel on prillidel veidi võimsusest puudu, kuid ilmselt on vaid aja küsimus, mil näeme tõeliselt muljet avaldavaid ja arenenud mudeleid.

Virtuaalreaalsuse prillide valik on piisavalt lai, et leiaksite nende hulgast midagi just enda vajadustele ja võimalustele. Eriti hea meel on kindlasti neil, kes otsivad uusi ja parimaid lahendusi – tänapäeva maailm areneb kiiresti, mistõttu on raske ennustada, millistest spetsifikatsioonidest me mõne aasta pärast juttu võime teha.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?