Kasulikud nõuanded

5 kingiideed muusikarmastajale

19.12.2019

Suurem osa inimesi armastab kuulata muusikat. On inimesi, kes lihtsalt vahel autoga sõites raadiot ajaviiteks kuulavad, aga on ka inimesi, kes veedavad tunde, pannes kokku playliste ning planeerides oma vabu päevi selle järgi, millal nende lemmikbändid esinevad. Sellisel juhul on kahtlemata parim kingitus neile miski, mis aitab neil nende hobi paremini harrastada.

Kõlarid

Korralikud kõlarid on muusika kuulamisel asendamatud. Kõlarit valides tasub jälgida seda, kus kingisaaja tavaliselt muusikat kuulab ning millest puudust tunneb. Kui ta on tihtipeale piknikul või grillpeol kurtnud, et võiks olla juhtmeta kõlar, siis JBL-ist paremat heli on raske leida. Kui ta eelistab kuulata muusikat enne magamaminekut magamistoas, tasuks valida väiksem kõlar, sest suuremad mudelid sinna ei sobi. Kui aga kingisaaja elutoas kõlaritega muusikat kuulab ja filme vaatab, tasuks vaadata just suuremate kõlarite poole. 

Kõrvaklapid

Kõrvaklapid on muusikasõbrale asendamatud – kuidas muidu muusikat endaga kõikjal kaasas kanda. Aga ka siin on tähtis lähtuda kingisaaja vajadustest ning elustiilist. Parimad on mõistagi suured kõrvaklapid, aga samas ei ole need alati kõige mugavamad. Ehkki kõige populaarsem valik on siiani juhtmega nööpkõrvaklapid, hakkavad aina enam laineid lööma ka juhtmeta kõrvaklapid, mille puhul ei pea sassis juhtmete pärast muret tundma. 

Väline kõvaketas

Üllatav, ent suured muusikasõbrad tunnevad tihti puudust ka välisest kõvakettast või mälupulgast. Miks? Sest kuskil peab ju kõiki albumeid hoidma! Korralik väline kõvaketas mahutab hulganisti andmeid, kuid ka suurema mahuga mälupulk ajab esialgu asja ära. 

Vinüülplaadimängija

Kindlasti ei jäta ühtegi muusikasõpra külmaks ka vinüülplaadimängija, mis paljude muusikafännide soovide seas on. Kusjuures tänapäevased vinüülplaadimängijad ei tee sugugi mitte sellist krigisevat heli nagu vanadest filmidest tuttav on, ent on varustatud korralikke stereokõlaritega ning ühenduvad ka nutiseadmega nii AUX-i kui ka Bluetoothi kaudu. Igal juhul äge kingitus!

Muusikainstrument

Suurem osa muusikasõpru, kes armastavad muusikat kuulata, on mõelnud ka sellele, et võiks ise mõnd pilli mängida. Aga miks ka mitte? Näiteks kitarrimängu õppimiseks on mitmeid lihtsaid juhendavaid videosid ning uued süntesaatorid aitavad vähese vaevaga panna kokku päris ägeda muusikapala.

Kui kingisaaja naudib kõige enam muusika kuulamist, on talle rõõmu valmistamine lihtne. Tasub vaid pöörata tähelepanu, millest ta kõige enam puudust tunneb. On ta ehk öelnud, et päris tore oleks lasta muusikat kaasaskantavast kõlarist või kurdab, et nööpkõrvaklapid pole just parima kvaliteediga? Või on tal hoopis arvuti otsast-ääreni muusikaalbumeid täis ning kuluks ära üks suurem väline kõvaketas?

Kuidas hindate seda postitust?