Kasulikud nõuanded

Millist tüüpi siseuks on kõige vastupidavam?

10.03.2020

Kui oled parasjagu teostamas kodus uuenduskuuri ning oled otsimas tubadele uksi, siis tasuks kindlasti tähelepanu pöörata selle vastupidavusele. Seda iga uks tagada ei suuda, mistõttu on oluline tähelepanu pöörata ukse materjalile ja tüübile. 

Uste materjalid

  • Puidust uksed

Puidust uksed on paljude lemmikud, mistõttu on nad ka ühed populaarsemaid - need tagavad Sinu kojus sooja ja hubase atmosfääri. Siseuksi valmistatakse mitmetest puude sortidest, alustades klassikalistest lehtpuudest nagu mahagon kuni soodsama hinnaga okaspuudeni.. Just oma materjali tõttu on uste hind väga erinev. Üldiselt kõige kallim on kõva puu, mis on ka kõige vastupidavam ja vajab vähe hooldust. Kõige populaarsemad puust uste materjalid on üldiselt kirsipuu, pähklipuu, vaher või tamm.

Uste omanikud peaksid meeles pidama, et mistahes puusordist tehtud uksega tegemist on, võivad kõik puud ajaga oma kuju muuta muutuvate temperatuuride ja niiskuse tõttu. Sellepärast oleks mõistlik vältida puidust ukse kasutamist vannitoas või mujal, kus on palju niiskust.

  • Puitkiududest uksed (MDF)

Puidust veel populaarsem valik on keskmise tihedusega puitkiududest uksed ehk MDF uksed (medium density fiberboard). Need on võrreldes puidust ustega soodsamad ning ei muuda ajas oma kvaliteeti. Siiski ei ole oma tugevuse poolest kõige paremad, mistõttu suurte kokkupõrgete korral võivad uksele tekkida mõlgid - seda on eriti kasulik teada lastega peredel.

  • Klaasist uksed

Puidu alternatiiviks sobivad hästi klaasist uksed, mis on kogumas aina enam populaarsust - need pakuvad stiilsemat võimalust võrreldes teiste ustega. Klaasist uks on üldiselt metallist või puidust raamiga, mille sees on klaas. Võimalik on osta ka üleni klaasist ust, kuid seda on üsna raske paigaldada ning on ka hinnaklassilt kõrgem. Oma elegantsuse tõttu kasutatakse neid pigem kontorites ja luksuslikemates elamutes. Kuigi on tänapäevased klaasist uksed arendatud nii, et nad ei lähe ruttu katki, siis siiski tasub teada, et nad ei ole nii vastupidavad kui on puidust uksed.

  • Metallist uksed

Metall on eelkõige levinud välisuste materjalina, kuid on kasutusel ka siseruumides. Metall on kõige tugevam materjal ning seda kasutatakse siseuste puhul eelkõige raamides või koos klaasiga. Metall ei vaja palju hooldust, kuid on oht, et see võib ajaga minna roostetama ning värv võib maha kuluda. Seetõttu on oluline selle eluea pikendamiseks seda aeg-ajalt lakkida või muud moodi hooldada.

Uste tüübid

  • Lingiga avatavad uksed

Lingiga uksed on kõige levinumad - need on lisaks soodsale hinnale ka kõige vastupidavamad. Üldiselt kasutatakse teistmoodi avatavate uste puhul õhemaid materjale, mis ei taga ukse kõige paremat vastupidavust. Lisaks on võimalik nende uste puhul valida, kuhu poole on Sinu jaoks oluline, et uks avaneks - kas paremale või vasakule. Osade universaalsete uste puhul on isegi võimalik ise käelisust muuta.

  • Lükanduksed

Lükanduksed on üsnagi stiilne lahendus Sinu koju. Lisaks on nende kasutamine üsnagi lihtne - tuleb vaid ust liigutada kas paremale või vasakule. Üldiselt kasutatakse nendes pigem klaasi. Siiski on lükanduksed veidi õrnemad kui tavalised käelistega uksed, mistõttu tasuks tugeva ukse leidmisel sellega arvestada.

Kui oled parasjagu otsimas endale koju ust ning Sinu peamine eesmärk on leida uks, mis oleks võimalikult kvaliteetne ja vastupidav, tasuks eelistada vähe hoolt nõudvaid ja tugevaid materjale. Kui oled parasjagu endale koju uut ust otsimas, tasuks kindlasti pöörata tähelepanu meie veebipoest leiduvatele ustele - meie valikust leiad hea kvaliteediga uksed soodsa hinnaga.

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad