Kasulikud nõuanded

Uusimate trendidega ahjud, milline valida?

3/5
20.11.2019

Ilma ahjuta köök on mõeldamatu - see seade on kasulik kõigile, kes vähemalt mõnikord naudivad maitsvaid toite. Uue ahju ostmisel peate tundma ise erakordset valikut: tootjad pakuvad pidevalt uusi funktsioone ja programme, mis muudavad toiduvalmistamise protsessid veelgi lihtsamaks. Millised on hetkel kõige populaarsemad lahendused ja kas kõik on teie investeeringuid väärt?

Mikrolaine funktsioon

Seadmeid, mis pakuvad seda funktsiooni, võimaldavad teil kiiresti ja mugavalt soojendada soovitud toite - sellise ahjuga ei pea te enam mikrolaineahju eraldi ostma. Kui teil juba on see, ei ole see valik väga oluline, kuid ahi ja mikrolaineahi on eriti kasulikud neile, kes  soovivad säästa ruumi köögis ja eelistavad funktsionaalseid lahendusi.

Grill

Naudite krõbedaid koorikuid, kuid Te ei oska seda valmistada, ilma et liha jääks mahlane? See tähendab, et peaksite otsima grilliga ahju - see funktsioon võimaldab teil küpsetada suvehooaja hämmastavalt maitsvaid meistriteoseid. Need, kellele meeldivad kala- või lihatoidud, peaksid kindlasti pöörama tähelepanu sellele võimalusele: neile soovitatakse kõige sagedamini grillimisfunktsiooni.

Konvektsioonküpsetus

Konvektsioonahi aitab saavutada sarnaseid tulemusi nagu grilliroogade valmistamisel - tänu kuuma õhu ühtlasele jaotumisele kuumutatakse nõud kõikidelt külgedelt. Sellist funktsiooni saab kasutada mitte ainult liha, vaid ka tainast valmistatud roogade küpsetamiseks, seega tasub mõelda sellele võimalusele. Oluline on teada, et konvektsioonahi määrab mitte ainult maitsvate toitude maitse, vaid tagab ka tõhusama energiatarbimise, mis tähendab, et saate kulusid vähendada.

Auruga valmistamise funktsioon

Need, kes on huvitatud tervislikust toitumisest, on hästi teadlikud sellest, et aurutatud toidud säilitavad rohkem toitaineid, ei kaota oma maitset ja isutekitavat välimust. Nüüd ei ole vaja otsida spetsiaalseid potte või muid sarnaseid seadmeid - auruküpsetust pakuvad juba uusimad ahjud. Kui otsustate süüa tervislikumalt, võiksite kaaluda sellist võimalust: auruküpsetus inspireerib uusi toiduvalmistamise katseid ja usub, et tervislik toit võib olla väga maitsev.

Automatiseeritud programm

Nendele programmidel peaksid pöörama erilist tähelepanu inimesed, kes ei nimeta end köögispetsialistideks ja ka need, kes hindavad toiduvalmistamise protsessi. Pärast sobiva automaatse programmi valimist valib ahi vajalikud parameetrid, et valmistada teile maitsev toit. Te peate sedasi ise palju vähem pingutama - kui teile ei meeldi seni toiduvalmistamine, hindate neid programme tõeliselt!

Isepuhastuv funktsioon

Kuigi see valik ei ole seotud toiduvalmistamisega, võib see aidata teil unustada ühe asja, mida Teile kodus teha ei meeldi. Sobiva programmi sisselülitamisel teeb ahi Teie eest kogu töö - protsessi lõpus peate eemaldama allesjäänud tuha. Te ei pea enam ise  ahju rasvast puhastama ja raha kulutama kallitele puhastusvahenditele: kui olete siiani nende probleemide üle kurtnud, on aeg seööe lõpetamiseks.

Need on vaid mõned ahjude peamistest valikutest, kuid kui Te tutvute põhjalikumalt Kaup24.ee e-poe valikuga, leiate palju kasulikke funktsioone otsingust jpm. Ainult aja küsimus, millal neid täiendavad veelgi nutikamad ja kaasaegsemad lahendused!

Kuidas sobitada ahi ülejäänud köögimööbliga?

Rääkisime ahjude võimalustest. Ent ahju kasutamiseks on köögis sellele ka parim koht leida – käesoleva lõigu pühendame köögi sisustajatele.

Enamik köögikomplekte arvestavad ahju kõrgusega. Samas on integreeritava ahju jaoks vaja eraldi integreeritava ahju kappi. Iga köögikapp integreeritava mööbli jaoks ei sobi. Samas peab köögikapp olema piisavalt kõrge, et sel asuvat töötasapinda on mugav kasutada. Keskmise pikkusega inimesele on praktiline töötasapinna kõrgus on 90-95cm. Lühemat kasvu inimesele sobib ka madalam tööpind ja pikemale kõrgem. Kõik sõltub sellest, kes hakkab kööki enim kasutama.

Need on vaid mõned ahjude peamistest valikutest ja soovitustest ahju paigutamisel Loomulikult arvestage enda köögi ja vajadustega ennekõike. Nii leiate sobivad nutikad võimalused ja võite kindel olla – võimalusi ahjudele tuleb iga aastaga aina juurde!

Klientidele meeldib see postitus

3/5
2 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?