Kasulikud nõuanded

Aia hooldamine: kuidas seda lihtsustada?

17.04.2019

Kaunis õu või aed, mis lisab eksterjöörile erilist võlu ja peegeldab suurepäraselt võõrustaja hoolsust. Suurepäraste tulemuste saavutamiseks on vaja teha palju tööd. Kui aga proovite mõningaid lihtsaid aianduse trikke, siis on ümbritseva keskkonna hooldustöö palju lihtsam - milliseid nõuandeid Te peaksite järgima?

Hoolitsege mugava planeeringu eest

Need, kellel on võimalus keskkonna kujundust planeerida, peaksid hoolitsema mugava juurdepääsu eest kõikidele hooldust vajavatele taimedele või muudele objektidele. Riputatavatesse lillepottidesse istutatakse taimed, mis vajavad vähem kastmist või umbrohutõrjet. Taimed, mis vajavad rohkem kastmist ja umbrohutõrjet, istutakse lähemale läbipääsule ja võimaluse korral veeallika lähedale. Kuigi see võib tunduda olevat ebaoluline, naudite hooaja jooksul selliseid planeerigute valikuid.

Valige taimed hoolikalt

Loogiline, et kui otsustate kasvatada eksootilisi taimi või lilli, peate neile palju aega kulutama - kui soovite arendada aeda, mis ei vaja tähelepanu, peaksite valima lihtsamaid, vähem ajakulukamaid taimi. Mitmeaastased, erinevatele kliimatingimustele sobivad põõsad, taimed, nende kääbusvormid ja meie riigis kergesti kohandatavad toiduained - on peamised istikud, mis peaksid olema teie hoovis. Ärge unustage mõningaid erksamaid lilli: nad annavad oma värvikusega üldisele välimusele mängulisust ja elujõudu. Soovides aga maitsetaimi või juurvilju kasvatada, on selleks hea valik eraldiseisev kasvuhoone.

Valige vähem hooldust vajavaid taimi

Isegi kõige tavalisemad taimed näivad Teile olevat ülekaalukad ja võib-olla on Teil nii palju ruumi, et peaksite teadma, kuidas neid mõttekalt kasutada? Proovige multši või dekoratiivset kruusa - sellised lahendused näevad õues erakordselt head välja ning võite unustada nende keerulise hoolduse. Need dekoratsioonid võivad olla erinevates toonides, seega ei ole probleeme ka siis, kui üritate neid teiste õuedetailidega sobitada.

Investeerige kvaliteetsesse aiatehnikasse

Osade töödega ei õnnestu ainult ise hakkama saada - siis on oluline kasutada kvaliteetseid ja funktsionaalseid seadmeid. Mõelge, millised aiahoolduse protseduurid võtavad kõige rohkem aega ja mida armastate kõige vähem. Näiteks, kui teil on vaja niita suured murualad, mõelge murutraktorile ja kui te ei leia lahendust, mis võimaldaks niita rohtu raskemini liigipääsetavates kohtades, vaadake trimmerite valikut. 

Nüüd on aiatehnika valik väga lai, mistõttu on võimalik leida lahendusi, mis muudavad keskkonna hooldamise lihtsamaks praktiliselt kõikides elusituatsioonides - peate valima parima. Tutvuge meie suure muruniidukite valikuga siin. Või eelistate kaasaegset ja nutikat robotniidukit?

Proovige kastmissüsteeme

Tõenäoliselt nõustute, et kastmine on üks tööülesandeid, mida me alati meelsasti teeme - siinkohal on meil Teile rõõmustav uudis: nüüdsest saate kastmisprotsessi kastmissüsteemidega lihtsustada. Sellised seadmed tagavad tõhusa veevarustuse ja mõned nende mudelid töötavad hästi ka siis, kui olete eemal - suur eelis soojal hooajal.

Eelistage kõiki hooajalisi lahendusi

Enamik meie ajast kulub ettevalmistuseks järgmiseks hooajaks, kuid kui teie õu on kaetud mitmeaastaste lahendustega, on soojade ilmade saabumisel aiatööd palju lihtsamad. Sellisel juhul ei räägi me lihtsalt taimedest - kui Te talveks ei jäta õue aiamööblit, on Teil juba palju vähem muret.

Kõiki neid aspekte silmas pidades on Teil võimalik keskkonna hooldusele palju vähem keskenduda. Kõige tähtsam on see, et rakendatud lahendused on teile sobivad - siis muutub mis tahes ülesanne kohustuseks, mitte ebameeldivaks kohustuseks!

Kuidas hindate seda postitust?